Přejít na obsah

Dodavatelé energií


Doporučené příspěvky

před 33 minutami, Americkej napsal:

No jo, všude mraky keců. Ještě by to chtělo možnost přejít od jednoho dodavatele k druhýmu do měsíce, tedy klidně 12 x ročně. To byste viděli ty fofry 🙂 Doposud platí tři měsíce, nevím proč? Odečet zvládnou na dálku okamžitě a smlouvu online zrovna tak.

Koukněte, jaký ceny bysme mohli platit. https://www.spotmarketindex.cz

My dali výpověď ČEZu 18.04 a dnes hotovo, tak ty tři měsíce nejsou asi nějak dané....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 491
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Kdo dokáže alespoň přibližně odhadnout

Končí fixace na elektriku u PRE kolem 10 9.

Ušetřeno mi radí přejít k EONU  nyní s tím, že se to vyplatí udělat již nyní a nečekat na obvyklý letní pokles ceny elektřiny že by cena ještě šla dolů s tím, že letos nebude a cena půjde vzhledem k emisním povolenkám a uzavření jaderních elektráren a přechodu Německa na uhlí  vzhledem k daním  jen nahoru, proto udělat fixaci již nyní.

PRE mi tvrdí cena půjde dolů, abych vyčkal na jejich srpnový ceník a teprve potom se rozhodl zda setrvám, nebo změním dodavatele.

Nějak nevím, kdo má pravdu díky za každý názor

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Cena elektřiny je stále primárně určována mezními náklady plynových elektráren. Takže pokud je předpoklad, že plynu bude dost a cena bude relativně nízko, tak to následně bude kopírovat i cena elektřiny. (nesmí se zbláznit cena povolenky)

Upraveno uživatelem redd
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 29. 5. 2023 v 21:15, jerzy napsal:

Máte někdo zkušenosti s Tedom energie? Elektřina i plyn, budu se stěhovat. Nechával jsem jim číslo, ale zatím se neozvali, což důvěru nevzbuzuje. 

Ahoj, my jsme nově asi čtvrt roku u Tedom. Poté, co jsme nestihli na elektřinu u Eonu prodloužit smlouvu a jejich následná nabídka byla jakoby jsme k nim přišli poprvé - tedy těsně pod max. limitem, mi Tedom doporučil správce několika nemovitostí se kterým spolupracuji. Komunikace z Tedom opravdu tristní, ale vše se povedlo a máme "jakoby spotovou" cenu. Spotová to není, museli bychom mít chytrý elektroměr cca za 4 tis poplatek ročně, pokud si dobře pamatuji. Ale máme cenu vždy na daný měsíc odvozenou od cen spotových.

Na červen teď máme cenu 2.993 Kč za MWh a poplatky myslím o 100 Kč měsíčně nižší, než jsme měli u Eon.

Joe

 

Upraveno uživatelem Joe75
oprava chyby
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 4 hodinami, Beet napsal:

Mám u ČEZu výpověď k 31.8. Právě jsem mluvil s retenčním a dostal jsem "individuální" nabídku v sazbě D45d roční fix 4706Kč pro VT i NT. Ale pozor, platnost fixu od 1.1.2024 !!!

Jen pro info.

Koukám, že na mě čeká další harakiri, protože mě také končí fix elektrika za 3 měsíce 😆 Ten ČEZ tříletý fix je šílený, takže ta tvoje idividuální je už celkem fajn. Na druhou stranu EON co koukám D45d má 4736Kč VT a 4485NT bez jakéhokoliv smlouvání jak na tržnici a můžeš začít hned. Takže mi nedává zatím moc smysl ten ČEZ ani v elektrice upřímně....pokud se v něčem mýlím, klidně mě opravte, rád skončím u co nejlepší koncové ceny :cheers:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Prošel jsem nabídky a vzal EON váhal jsem s jsem s fixací na 12 nebo 24 vzal jsem 24 s tím ,že elektrika se na staré ceny asi nikdy nikdy nevrátí, pokud zlevní bude to  málo zdražit může o moc.

: Elektřina online PRO na 1 rok 3/23

Mám s EON dobrou zkušenost s plynem

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 20 hodinami, African napsal:

Koukám, že na mě čeká další harakiri, protože mě také končí fix elektrika za 3 měsíce 😆 Ten ČEZ tříletý fix je šílený, takže ta tvoje idividuální je už celkem fajn. Na druhou stranu EON co koukám D45d má 4736Kč VT a 4485NT bez jakéhokoliv smlouvání jak na tržnici a můžeš začít hned. Takže mi nedává zatím moc smysl ten ČEZ ani v elektrice upřímně....pokud se v něčem mýlím, klidně mě opravte, rád skončím u co nejlepší koncové ceny :cheers:

EON u mě zatím taky vede. Ale zatím mám ještě čas.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...
před 51 minutami, Beet napsal:

Tak právě mi volali z ČEZu a nabídli indivindi nabídku 4475Kč vysoký i nízký tarif. Takže evidentní dorovnávka EONu.

Fix do konce tohoto, nebo příštího roku.

To už vypadá lépe, ale veřím tomu že Eon zase na oplátku trochu zlevní 😆

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...