Přejít na obsah

pilotky 47 mm (nemůžu se rozhodnout a stejně to odložím, ale ať mám o čem špekulovat)


Datel

Doporučené příspěvky

Pánové (i dámy, i když nepředpokládám, že to otevřou, i nebinárové, které vylučuji stoprocentně)

po pár letech rozkoukávání jsem zjistil, které hodinky jsou podle mne značka ideál.

jsou to tyhle:steinhart.png.2e0780a3adfd2676eff6e812ca3f3b21.png

STEINHART Nav B-Uhr 47 Titan A-Type Central Second (steinhartwatches.de)
ruční nátah, velké, ale přitom lehké, cibulové korunka, čistý design, nádhera, ale vadou na kráse je cena přes 40k Kč... (nepřekročitelný práh)

Ale je tu náhražka, docela pro mne přijatelná:

messerschmitt.png.5527ebed8cbfd2915ff98e30d46928dd.png

 

Messerschmitt ME-47XLB + Dárek k objednávce - nejpanskehodinky.cz

 

Nesplňuje to všecko, ale nikdo není dokonalý a poměr cen 1:7 je motivační k tomu, smířit se s rozdíly

- jsou to baterkáče - ale další automaty nechci udržovat v chodu, už jich mám dost...
- jsou těžší, ale co, pískovanou ocel mám rád taky a pár deka na hodinkách by mne neměly  trápit (měl bych zhubnout tak 50 kilo, pro začátek)
- mají  na cifru nápis a datumovku, ale jsou ušetřeny naivních obrázků letadla apod, taky to snesu
- a popravdě nejsem nadšen ani prodejcem, pro kterého bych vlídné slovo na tomto fóru taky hledal těžko. Ale za to hodinky nemůžou, na dýnku je Made in Germany, tak snad je to pravda

a mínusy které jsou fakt, ale od pilotek mne neodradí

- nemám v oblibě kožené řemínky, i když sem prostě patří
- líbí se mi velké korunky, které tomu vyloženě sluší, ale tlačí a dřou do zápěstí. 

Co vy na to?

Dík za názory, D.

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 109
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Podle mého skromného názoru je na těch Messerschmittech tolik kompromisů, že bych je nevzal ani za tu cenu. Vlastně jediné co z tvých požadavků splňují je velikost a číselník typu A, jinak je vše jinak.

Tak buď vezmeš na milost automaty, pak jsi na ceně cca od 10 tis. nebo rozbiješ prasátko a koupíš si hodinky bez kompromisů.

Trochu levnější varianta, ale velikost "jen" 45mm s manuálním nátahem např. tyhle Laco: Laco Flieger Westerland 861750 od 28 820 Kč | Chronoshop.cz

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Máte recht, raději větší prachy investovat než menší vyhodit a litovat. Ty Laco jsou nádherné (a manželce bych  až tak úplně moc nelhal kdybych je  uvedl jako "Laciné").
I když výraz "investice" u mě není úplně trefný, už su chlapík za zenitem a já bych si nějakých hodinek užil daleko míň než děcka za cokoli za podobné prachy... Kluk je nehodinkový, takže jako dědictví to neobhájím

Ale mám plán, co si počít, kdyby ta sportka jednou vyšla ;o)

 

PS zatím ani nesázím, tak od toho se asi odrazím

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Velikost 47 je podmínka asi že? Já pilotky svého času strašně chtěl, ale pak mě to přešlo a zatím je to v klidu a neprobouzí se to. Nicméně když už, tak jidině bez data a nápisu na cifru. Jediné o čem by se dalo debatovat je mimostředná vteřinovka a tvar korunky, i když diamant má dost navíc.

Kdyb se dalo jít třeba na 43, tak Tissell má přijatelné kousky, za rozumné peníze.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Za mě bych kouknul na Laco. A pokud není nepřekročitelná podmínka těch 47mm, tak myslím, že mají výběr bohatej. Za mě:

https://www.chronoshop.cz/laco-flieger-memmingen
(měl jsem, už nemám)

https://www.chronoshop.cz/laco-flieger-leipzig
(mám a už neprodám)

A tady máš s ručním nátahem typ A 45mm: https://www.chronoshop.cz/laco-flieger-westerland

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

dík za připomínky, pánové, padají na úrodnou (spíš neoranou) půdu
 

Steinharty vedou, ale zatím asi ne (spíš v příštím životě)
Fakt je, že do 5ti litrů se vymluvím na impulsivní nákup (i sám před sebou)

větší investici si bohužel promýšlím i do následků, vidím svým vnitřním zrakem jak získávám ty hodinky (a přijdu o ty penízky),
kochám se hodinkama (to vydrží i roky) a - co dál. Nosit je nebudu, a to, že se mi zalíbíly? To mám doma obhajovat?
To bych to mohl ohrát. To lehčeji obhájím Tisselky tady než Steinharty doma ;o)
Nepodařilo se mi nakazit rodinu chronobundem a růst mé sbírky způsobuje spíš alergii než že by si zvykali.
A ta moje zatracená skromnost (lakota to je)

zatím se dívám na obrázky na netu, ale budoucnost sejně bude v tom, že si nasadím e-helmu, natáhnu e-rukavice, otevřu e-hodinkovnici nebo e-katalog
a budu mít v ruce echt e-hodinky jako živé. (jestli by mi to e-manželka nezatrhla)

PS Dcera je chválaBohu výjimka, ta už s holým zápěstím z domu nevyráží (ručičkové, podotýkám)

 

Asi si budu zatím snít... 

 

 

 

 

 


 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Prachy jsou ti k ničemu, když si za ně nic nedopřeješ a neužiješ. Peníze nejsou cíl, ale jen prostředek, který navíc neustále ztrácí hodnotu a v poslední době až nezdravě rychle. Můžeš se uklidnit tím, že jestli dneska ty hodinky stojí 40 tis., tak za 5 let budou stát 60 a to si piš. Není to klasická investice, ale ani to není úplná spotřebka, třeba auto ztrácí hodnotu mnohem rychleji a stojí mnohem víc. Tedy víc než většina hodinek, samo jsou i hodinky, které stojí víc než barák.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jojo,

ale užít si prachy bez výčitek svědomí, to chce vhodnou povahu.  Tou nedisponuji, bohužel, to bych si to fakt namlouval.
Já se znám, já myslím na zadní kolečka tak intenzivně, že mi ty přední docela zakrněly ;o)

vidím se na Tissel (저는 한국 사람입니다 , jak říkla předsed Senátu)

ale z toho mi zas vykukuje Illés, vý-hradní distributor, zkusím vedlejší firmu na Internetu,a vykoukne na mne Illésová, achjo

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Laco ted vylezlo s novou radou konfigurovatelnych modelu Flieger PRO: Stuttgart a Karlsruhe https://www.laco.de/en/watches/flieger-pro

velikost az 43mm, cifr muster A ci B, datum ano/ne, manual/automat... za me velmi zajimava nabidka, ac osobne jsem ujety na tikot Unitasu, takze se mi doma sesly Ulm i Wurzburg🤔

koukal bych i po bazarech, obcas se mihnou zajimave kousky Stowa ci Laco... te Tisell te zacne po nejake dobe stvat:)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@geralt tento krok od Laco je parádny. Už len drobnosť, že si môžeš pri hodinkách vybrať farbu dátumovky je pecka. Len málo čo vie pokaziť hodinky viac, ako škaredé dátumové okienko, ktoré je ešte aj mimo farmu ciferníka 🙂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Archivováno

Toto téma je nyní archivováno, a proto není možné odpovídat na toto téma.


×
×
  • Vytvořit...