Přejít na obsah

pilotky 47 mm (nemůžu se rozhodnout a stejně to odložím, ale ať mám o čem špekulovat)


Datel

Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 109
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Pokud přemýšlýš o ocelových hodinkách proč nevzít ocelové Steinharty? Moje první mechanické hodinky byly právě ocelové NavB 47 a pořád je mám velmí rád a občas vezmu na ruku. Ten příplatek za titan se mi zdá dost vysoký.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, Datel napsal:

Jo, i těma listuju, Steinharty patří mezi okukovamé typy. Titan se mi líbí, ale obejdu se (nuceně, přebytečných 40k by to vyřešilo naráz a bez kompromisů)

40k by to jistě vyřešilo, ale nejsem si úplně jistý, že by to v případě tvých prvních pilotek nebyly tak trochu vyhozené peníze, když si ještě pořád utváříš názor a reálně jsi delší dobu žádné pilotky nenosil, abys zjistil, jestli ti nějaký detail třeba nevadí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 13 hodinami, tombas napsal:

40k by to jistě vyřešilo, ale nejsem si úplně jistý, že by to v případě tvých prvních pilotek nebyly tak trochu vyhozené peníze, když si ještě pořád utváříš názor a reálně jsi delší dobu žádné pilotky nenosil, abys zjistil, jestli ti nějaký detail třeba nevadí.

Přesně tak.

Koupí jakýchkoli si zavírám branku ke koupi jiných. Ty pochybnosti (potvory jedny) se vyrojí  hned jak pošlu peníze, nejpozději jak otevřu novou krabičku. 

Dělal jsem si poradu se současným obsahem hodinkovnice a nikdo nechce uvolnit místo. 

A navíc jak teď intenzivně pokukuju, jsem se i částečně zasytil (Cimrman - teď to můžu akorát z povzdálí sledovat - a víte, že to taky není špatný? ;o)

Aktuálně to vidím tak, že to nechám uzrát a než podniknu nějaký další krok, ještě se na fóru poptám,
ale jestli to bude v této pětiletce neřeknu.
A nakonec - třeba se v prodejním vláknu něco vylíhne, tlačí se sem Čína, že - aktuálně se mi na zahradě vyrojilo plno krtečků ;o)

 

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdar, dík za nabídku

použitost nevadí, strojek radost pohledět. fakt.

Ale jinak to je mimo moje aktuální touhy,

jiné musí být zejména tyto detaly:

ručky
povrchová úprava i tvar pouzdra
umístění vteřinovky
font číslic (ach ta gilotinovaná čtverka)
a celý ten design ciferníku potřebuju co nejvíc Echtes-Alt-A-Musterifikovaný ;o)

to co mám v kabalečce se často z některé strany k pilotkám blíží,
ale echtovní führerky* ještě hledám

*) ovšemže míněn Flugführer, letecký strojvůdce

 

 

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

a úplná tragedie je, že bych se opět vrátil na začátek.
Propojení Aristo-Messerschmitt, pocitově lepší strojek než u Junkers, i tam macatost by mi vyhovovala - musím si na sebe dát pozor, názor mi kolikrát nevydrží ani den. Inu chrono-oportunista...

 

messerschmitt-fliegeruhr-beobachter-me-47xlb_2.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Asi to nebude úplně podle tvého gusta, ale třeba pro ostatní, co hledají podobné hodinky to může být zajímavý tip:

Aviator Swiss Airacobra P42 V.1.22.0.148.4 + Dárek k objednávce - nejpanskehodinky.cz

Zaujalo mě opravdu velké datum, které ovšem nijak nezasahuje do indexu a čitelnost celého ciferníku je tím pádem perfektní.

image 163330 19 v1

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdar, dočasně se mi podařilo zašpuntovat otvor, kterým se mi chystala utéci hotovost ;o)

popravdě, nutně jsem něco nového potřeboval, tady  na fóru  jsem se nedokázal rozhodnout a nebyl jsem přesvědčený, ráno jsem si vynadal, že nemám vymýšlet kraviny s Messerschmitem,

a najednou, na timestore.cz za dvanáct set pade totok:

Nesplňuje to tak docela skoro nic, co jsem tu vzýval, kromě ceny - ta to sviňa přebila;o) - ale jako nácvik mustru B to beru. Poměr cena/výkon odpovídá, málo peněz, málo fliegerovitosti. Inu Orient
Tak se všem  omlouvám ;o)

Vlastně mne Pavel87 zlomil, tím to bude, díky Pavle87

 

197768-1.webp

orient.webp

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 13 minutami, papun napsal:

@Datel dovolím si být upřímný. Je to fuj 😟 

tak jako hlad je nejlepší kuchař,  ( a když je to vážné, spokojíš se s ledačím)
tak i chronobundus dospěl do fáze, kdy nebylo zbytí ;o) -

za ne až tak motivační cenu bych nad tím ani nepřemýšlel, leč za tuto cenu jsem nad tím ani nepřemýšlel (a objednal)

při podrobnějším zkoumání se mi určitě zalíbí. ale termín pilotky jim nepřísluší, uznávám. Použiji obrat "místodržící" a budou v hodinkovnici zatím držet místo

(chrastivý pásek půjde ovšemže dolů jako první)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Archivováno

Toto téma je nyní archivováno, a proto není možné odpovídat na toto téma.


×
×
  • Vytvořit...