Přejít na obsah

Lístek za stěračem


Geodet

Doporučené příspěvky

Dneska náš mladej přijel s lístkem za stěračem od MP, že se má dostavit k projednání. Jako důvod na lístku bylo stání na soukromém pozemku. Přikládám foto kde stál...bylo to za tou značkou 30. Má cenu se s tím zabývat nebo lístek hodit do koše? Zajímavé je, že MP se nelíbí, že tam stál, ale jet tam do 30 km zřejmě může.

stažený soubor.png

stažený soubor (2).png

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 71
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Jen tak na okraj. Možná je tam soukromý pozemek, ale na tom pozemku jsou položené konstrukční vrstvy vozovky. Tedy stav je ten, že na soukromém pozemku je umístěna stavba komunikace. Pokud užívá komunikaci způsobem, který je v souladu se zákonem, pak tam nevidím problém. Mimochodem, víte po kolika soukromých pozemcích jedete když jste na D1? 🙂

Jo, a obecní radní by si měli přečíst 13/1997 Sb. V platném znění. Od 2015 je tam postup pro vyvlastnění soukromých pozemku ležících pod komunikací. O tom, že jde o komunikaci ve smyslu zákona nepochybuji, protože tam je umístěna příkazová značka.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nejlepší tam dojít, kát se, ono to bude za 200 a má mladej klid. Já takhle dostal dvakrát za zábor veřejné zeleně. Stál jsem sice na štěrku, jako se tam stálo vždycky, ale najednou byla v mapě zeleň, tak to byla zeleň. Za dva měsíce to měšťáci naučili rozeznávat celou ulici. Pro mě to byl krásný signál, proč opustit město a jít bydlet na lont

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No a co si pomůže když tam přijde jako mistr světa? Logickej argument je pro uniformu většinou akorát dráždidlo, zejména u MP. Neříkám, že je vinej, jen to bude cest nejmenšího odporu. Jasně, kdybych byl právník můžu si být jistej, ale jako absolvent strojírenské technologie se na to raději vy.. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Lístek bych rozhodně nezahodil. Kvalifikace přestupku je špatně formulována a zavádějící- nesmyslná.

Bert má částečně pravdu, ovšem pokud nemá tvůj mladej náladu, čas a energii se s nima dohadovat ( písemně či osobně ) zaplatil bych.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 minutami, kuncák7 napsal:

 

Tak zatím žádnou pokutu nevypsali, tak zatím není co platit. Píšou: dostavte se za účelem projednání porušení ustanovení zákona č. 361/200 Sb. o provozu na pozemních komunikacích. A důvod: parkování na soukromém pozemku. Z fotky ale není poznat, že by šlo o soukromý pozemek, ale normální komunikaci.

Nechce se mi to vůbec řešit, protože tohle snad nemůžou nijak rozumně zdůvodnit. Navíc lístek za stěračem není snad nic co by mělo nějakou oporu v zákoně. Může to odfouknout vítr nebo někdo sebrat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 minutou, Geodet napsal:

Tak zatím žádnou pokutu nevypsali, tak zatím není co platit. Píšou: dostavte se za účelem projednání porušení ustanovení zákona č. 361/200 Sb. o provozu na pozemních komunikacích. A důvod: parkování na soukromém pozemku. Z fotky ale není poznat, že by šlo o soukromý pozemek, ale normální komunikaci.

Nechce se mi to vůbec řešit, protože tohle snad nemůžou nijak rozumně zdůvodnit. Navíc lístek za stěračem není snad nic co by mělo nějakou oporu v zákoně. Může to odfouknout vítr nebo někdo sebrat.

Když to jako že odfoukne vítr, tak tě stejně budou řešit a pak už to zaplatíš. Pokud to nemáš daleko, zajeď tam, slušně pokecej a kluci městský to hodí do koše... já to dělám pokaždé když se proviním a neplatil jsem ani nepamatuji. Měl jsem tento problém i v Chorvatsku, ani tam jsem to nepodcenil protože jeden nikdy neví, nenechám si za dva roky zkazit dovolenou a projít si  následnou buzerací kvůli starým prohřeškům.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 minutami, Geodet napsal:

Tak zatím žádnou pokutu nevypsali, tak zatím není co platit. Píšou: dostavte se za účelem projednání porušení ustanovení zákona č. 361/200 Sb. o provozu na pozemních komunikacích. A důvod: parkování na soukromém pozemku. Z fotky ale není poznat, že by šlo o soukromý pozemek, ale normální komunikaci.

Nechce se mi to vůbec řešit, protože tohle snad nemůžou nijak rozumně zdůvodnit. Navíc lístek za stěračem není snad nic co by mělo nějakou oporu v zákoně. Může to odfouknout vítr nebo někdo sebrat.

Lístek za stěračem fungoval v minulosti a nikdo nevymyslel kokotiny typu- odfoukl to vítr. Tak bych to nezaváděl ani teď. Nezlob se na mě. Když jsi ho sabotoval, dohnalo tě to ( sám si to dobře pamatuju ), vše mají zdokumentované ( pokud ne, jsou kokoti oni ).A ano, uznávám, žádná pokuta vypsaná zatím nebyla, ale porušení=pokuta, nepřesně jsem se vyjadril. 

Soukromej pozemek by měl být jasné označen a osobně bych mu pokutu vypálil za stání na zeleni ( a nechytat za slovo, i štěrk může být veden jako zeleň, i asfalt- hurá akce zet na to vliv nemají ).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Stání na soukromém pozemnku, pokud to není jasně označené a majitelem zakázané, je přece ok, ne? Majetkové poměry pozemků pod silnicemi jsou všelijaké.

Nicméně Tě můžou uvařit na 1.) stání v zeleni, 2.) stání tak, pokud nezbude 3m široký pruh pro každý směr jízdy (nevím přesně, kde syn stál). Nicméně nešlo by je uvařit na špatné prvotní diagnóze (kdyby ji chtěli změnit)?

Ad chodit tam nebo ne - lísteček nic neznamená, kdokoliv ho může sebrat. Počkal bych, až jestli ho pozvou. Ono se jim to pak může rozležet v hlavě a nechat to být. Ale pokud tam chce parkovat i nadále, tak bych tam zašel.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 minutou, African napsal:

Hele, nebyl jsi to zrovna ty co nedávno tím Jagem přejel měšťákovi hnátu v Praze? :D

Bohužel nikolivěk 🙂 Stolici se vyhejbám, jak čert kříži 🙂

Nicméně jsem přesvědčen, že specielně měšťákům je nějaká bezpečnost provozu a podobně úplně a dočista u zadku. Jejich úkol je jediný - naplnit obecní kasu.

Upraveno uživatelem Foundryman
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Btw Stání na zeleni není dopravní přestupek, neplatí povinnost majitele napraskat hříšníka. Na výzvu dostavit se k projednání stačí v podstate odpovědět ze nedostavim a nemam k čemu vyjadrit a tím je to uzavrene. Nebo se něco změnilo?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 8 minutami, Foundryman napsal:

Bohužel nikolivěk 🙂 Stolici se vyhejbám, jak čert kříži 🙂

Nicméně jsem přesvědčen, že specielně měšťákům je nějaká bezpečnost provozu a podobně úplně a dočista u zadku. Jejich úkol je jediný - naplnit obecní kasu.

Po bohužel částem jednání s tímto výkvětem musím jen a jen souhlasit. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 minutami, efreeti napsal:

Btw Stání na zeleni není dopravní přestupek, neplatí povinnost majitele napraskat hříšníka. Na výzvu dostavit se k projednání stačí v podstate odpovědět ze nedostavim a nemam k čemu vyjadrit a tím je to uzavrene. Nebo se něco změnilo?

???????není dopravní přestupek??

Na tohle tu fakt nemám.

Geodete, pokud chceš konzultovat, napiš mi SZ a tam ti řeknu, co bych potřeboval. Víc sem nepolezu.

Upraveno uživatelem kuncák7
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...