Přejít na obsah

Lístek za stěračem


Geodet

Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 71
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

před 14 minutami, igor261069 napsal:

kuncák: ano, není to resp. nemusí to být přestupek dle silničního zákona, ale podle zákona přestupkového (neoprávněný veřejný zábor) pokuta tuším 50tis. pokud opakovaně 75tis. 

Nezamenuj laskavě není a nemusí, v tuhle ohledu mě opravdu poučovat nemusíš. Dle situace z nákresu se opravdu nemíním dohadovat a spekulovat o blbosti. Veřejný zábor soukromého pozemku? Trošku se zamotávás, víd? A Google si použil správně. Ne nadarmo to tam píší v prvním příspěvku od geodeta.

Fakt tady začínáme koukám chytat za slovo, vytrhávat z kontextu a podobně?? Čtěte to prosím celé, dosazujte a hlavně, přemýšlejte. V práci odpovídám na blbe dotazy tohoto typu denně, ale tady mě to dost překvapuje a unavuje.

Upraveno uživatelem kuncák7
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 7 hodinami, igor261069 napsal:

Kuncaku hlavně klid. Reagoval jsem jen na poznámku o stání na zeleni. Takže trochu vychladni.

Neboj, v klidu jsem. Kdybych nebyl, bylo by to jiné :-))). Navíc, jak koukám, jsem si tam pár věcí doplnil dle případu, co shodou okolností řeším s jiným členem fóra od vcerejska ( dost podobná věc, jen lépe sepsána od MP) a já dosadil sem. Takže i já jsem řádně nečetl.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 7 hodinami, igor261069 napsal:

A ještě jednu technickou, i soukromý pozemek, je považován za veřejné prostranství , to je urceno funkci, jakou plní. 

Má taky technicka- bavíme se zde o konkrétním případě, nikoli teoreticky. Nebudu tu rozvádět rozdíl mezi záborem při technopárty a parkováním na kusů rozjedeneho štěrku. Řeší se to vždy podle příslušného a v těchto případech jiného zákona. Opravdu se snažím pomoci v konkrétním případě a ne si honit triko na slovickareni. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 16 minutami, FraK napsal:

Ja ty listky predvolani k projednani prestupku zahazuji. Drive jsem si je nechaval, ale neni duvod. 

Co to je za zpusob doruceni sdeleni - za sterac? Reaguji az na pripadnou datovku, ktera vetsinou nikdy neprijde. 

Tak já nevím, fizlove v Americe, Kolumbii , Rakousku i Německu lístky za sterac davaj…

treba v Německu - lístek platis napr 20, pak přijde dopis platis 20+ přirážku, která je násobkem, pak další dražší dopis…

mozna stačilo zvednout tel a těm fizlum zavolat “ kamos si půjčil moje auto a já tam mám lístek, co s tím”

trvalo by to 2minuty, ale třeba @Geodet junior nema telefon, nebo nevím nezvládá komunikaci , muže byt nemocnej a stydět se, cokoli, nevím, ale je lepší vytvořit VOH ( vlakno o nicem) 

Upraveno uživatelem vwtyp11
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To VWTYP 11 - úřady se mají chovat dle zákona. Zejména pokud se jedná o různé sankce a postihy pro občany. To je jeden z pilířů právního státu. Jakým zákonem je tedy stanoveno, že se písemnosti typu předvolání k projednání přestupku doručují občanovi za stěrač nějakého vozidla? Podle mého názoru to žádný zákonný způsob doručení v ČR není. Situaci v zahraničí neznám, tak se k tomu nevyjadřuji. Nevím, proč bych měl jakkoliv podporovat nezákonné jednání státu, zejména pokud mě hodlá sankcionovat. Ano, až mě k projednání přestupku vyzve stát zákonným způsobem, tak to samozřejmě budu řešit a přijmu případný adekvátní trest, pokud mi zákonným způsobem prokážou mé protiprávní jednání.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

...ještě bych tedy dodal, že jsem posledních tak 10 let žádný "lísteček za stěračem" nenašel a sdělení datovkou o mém přestupku jsem za tu dobu dostal jedno, takže neznám současnou situaci, ale tak před 15 lety jsem neměl svoje garážové stání a musel jsem hledat parkování v Praze na ulici. Lístečky jsem měl za stěračem tak jednou až dvakrát do měsíce. Ze začátku jsem jak idiot chodil projednávat své přestupky na MP. Zaplatil jim obvykle 100 Kč, sdělil jim své rozhořčení, že by město mělo vyřešit otázku parkováni pro obyvatele a teprve pak je pokutovat za nesprávné parkování typu "stání v druhé řadě", kdy auta stála nezabrzděná ve dvou řadách a pro vyjetí si člověk musel auta kolem sebe odtlačit. Taky mi dali lísteček za zábor veřejného prostranství na pozemku, který mi patřil. To jsem považoval skoro za nejvíc. Ale pak jsem si řekl, že by se MP mělo chovat podle zákona (když mají na dodržování zákonů dohlížet) a na lístečky jsem už nijak nereagoval. Ze začátku jsem je štosoval v autě, pak už jsem je rovnou vyhazoval do tříděného odpadu. Nikdy mi žádné předvolání doručené zákonným způsobem nepřišlo. Taky nevím, jaká by byla přesná právní kvalifikace "stání v druhé řadě". To by mě tedy zajímalo, ale už se to asi nikdy nedozvím a dnes je mi to jedno.

Upraveno uživatelem FraK
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, FraK napsal:

To VWTYP 11 - úřady se mají chovat dle zákona. Zejména pokud se jedná o různé sankce a postihy pro občany. To je jeden z pilířů právního státu. Jakým zákonem je tedy stanoveno, že se písemnosti typu předvolání k projednání přestupku doručují občanovi za stěrač nějakého vozidla? Podle mého názoru to žádný zákonný způsob doručení v ČR není. Situaci v zahraničí neznám, tak se k tomu nevyjadřuji. Nevím, proč bych měl jakkoliv podporovat nezákonné jednání státu, zejména pokud mě hodlá sankcionovat. Ano, až mě k projednání přestupku vyzve stát zákonným způsobem, tak to samozřejmě budu řešit a přijmu případný adekvátní trest, pokud mi zákonným způsobem prokážou mé protiprávní jednání.

A já si myslím, že kdyby jsi ten lístek našel za stěračem třeba v Rakousku, tak ti spadnou gatě a jdeš to řešit, nebo ho taky hodíš do popelnice? Těžko... 😆 To jsou zase výkruty u nás, to je mazec, prostě jako že vším, třeba teď hospodský s těmi kontrolami. Všude za hranicemi veget, přijdeš na hotel, ukážeš tečku, přijdeš do restaurace, ukážeš tečku, deset vteřin a každý se směje. U nás na to budou muset nabrat novou pracovní sílu, protože nebudou stíhat, o lidských právech nemluvě 🤣 Se chováme kam se podíváš jak hovada, samý podvody, obejít se pokoušíme co se dá, hlavně že furt mluvíme i nějakým právním státě a lidských právech, neuvěřitelný.....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 31 minutami, African napsal:

Se chováme kam se podíváš jak hovada, samý podvody, obejít se pokoušíme co se dá, hlavně že furt mluvíme i nějakým právním státě a lidských právech, neuvěřitelný.....

Ryba smrdí od hlavy....... Ceny srovnáváme se západem,platy nikoliv,pak se není čemu divit.......    Jinak také bych ten lístek šel nejdříve slušně řešit na MPíky. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 16 hodinami, kuncák7 napsal:

???????není dopravní přestupek??

Na tohle tu fakt nemám.

Geodete, pokud chceš konzultovat, napiš mi SZ a tam ti řeknu, co bych potřeboval. Víc sem nepolezu.

 OK..Abych nikoho nemystifikoval všechny možné varianty se řeši na 30kmh…”"Stání na zeleni" je poměrně neurčitý termín a je poměrně zásadní vědět, zda jste stál na silniční vegetaci, nebo zda jste se dopustil záboru veřejného prostranství. U druhého typu přestupku totiž nelze překlopit na tzv. přestupek provozovatele vozidla, a k vyřešení tedy stačí odepřít podání vysvětlení. “ Osobně sem resil takto zabor, což není dopravni přestupek ale přestupek proti veřejnému pořádku- samozřejmě uspesne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 4 hodinami, African napsal:

A já si myslím, že kdyby jsi ten lístek našel za stěračem třeba v Rakousku, tak ti spadnou gatě a jdeš to řešit, nebo ho taky hodíš do popelnice? Těžko... 😆 To jsou zase výkruty u nás, to je mazec, prostě jako že vším, třeba teď hospodský s těmi kontrolami. Všude za hranicemi veget, přijdeš na hotel, ukážeš tečku, přijdeš do restaurace, ukážeš tečku, deset vteřin a každý se směje. U nás na to budou muset nabrat novou pracovní sílu, protože nebudou stíhat, o lidských právech nemluvě 🤣 Se chováme kam se podíváš jak hovada, samý podvody, obejít se pokoušíme co se dá, hlavně že furt mluvíme i nějakým právním státě a lidských právech, neuvěřitelný.....

Ámen

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 minutami, xvoloda napsal:

Ámen

 

Taky ámen!  Afrika MÁ PRAVDU

 

  před 4 hodinami, African napsal:

A já si myslím, že kdyby jsi ten lístek našel za stěračem třeba v Rakousku, tak ti spadnou gatě a jdeš to řešit, nebo ho taky hodíš do popelnice? Těžko... 😆 To jsou zase výkruty u nás, to je mazec, prostě jako že vším, třeba teď hospodský s těmi kontrolami. Všude za hranicemi veget, přijdeš na hotel, ukážeš tečku, přijdeš do restaurace, ukážeš tečku, deset vteřin a každý se směje. U nás na to budou muset nabrat novou pracovní sílu, protože nebudou stíhat, o lidských právech nemluvě 🤣 Se chováme kam se podíváš jak hovada, samý podvody, obejít se pokoušíme co se dá, hlavně že furt mluvíme i nějakým právním státě a lidských právech, neuvěřitelný.....

Ámen

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak abych uzavřel případ. Mladej došel na služebnu MP a případ se vyřešil domluvou. Takže tohle dopadlo dobře.

Odpoledne jel z práce domů a naboural auto..... Ale to už je do jiného vlákna.

Upraveno uživatelem Geodet
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...