Přejít na obsah

Lístek za stěračem


Geodet

Doporučené příspěvky

před 6 minutami, FraK napsal:

Ja se nikomu nevysmivam. Jen si myslim, ze pokud ma nekdo dohlizet nad dodrzovanim prava, mel by jit sam prikladem a napr. me predvolat radnym zpusobem.

Co se tyka toho stani ve druhe rade, tak mista tam bylo dost. Projeli tam bez problemu i popelari. Ostatne kdyby nebylo, tak by tam ty auta snad ani nemohli nechat stat. Nez jsem ty vyzvy k predvolani, dorucene nezakonnym zpusobem, zacal vyhazovat, tak mi sami na MP tak v 1/3 pripadu rekli, ze mi tam to predvolani dal nejaky prilis horlivy kolega a ze vi, ze se tam jinak parkovat neda.

 

Hele, zcela na rovinu. To je od MP velice neprofesionální a můžeš mi verit- popeláři jsou borci a projedou všude ( mnohokrát jsem s nima už musel jezdit), ale jak já tak strážník má pracovat s normama a zákonem a ty mluví bohužel jasně. Odtah se provádí pouze v případě totálního kolapsu a ne u souvislé řady parkujicich aut, proto ta výzva k podání vysvětlení. 

Jinak ano, už i já chapu- datovka, když není ,dopis. Ale lísteček stále funguje- jako prevence. V pondělí jdu kvůli vám " stouralum" zjistit jak přesnou právní formulku pro stání v zeleni, tak ve druhé řadě a i na soukromém pozemku, tak vznesou dotaz na MP, jak je to s listeckama teď. Mě to zajímá z profesního hlediska 

A výsměch jsem smazal, jako celej koment, protože po zamyšlení máš "částečně" pravdu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 71
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Tak jak je to s tím lístkem by mě opravdu zajímalo. Fakt to nevím. Nedostal jsem žádnej ani nepamatuju. Ale když, nikde jsem kvůli němu nikdy nebyl a nevolal. Ale jako fakt blbej je ten "návod" k botičce nalepenej na okně 🙂 To se fakt bez telefonu neobejde 🙂 A jednou jsem taky přišel a už auto zvedali, ale to jsem blbě zaspal v den, kdy čistili ulici 😞 Jinak se snažím.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Podle me je to takova seda zona, ktera se neopira o zadny pravni predpis. Straznik ti v podstate da moznost podat vysvetleni, cimz si hlavne on usetri praci se sepisovanim radneho predvolani. Pokud bych vedome spachal prestupek, tak bych teto moznosti asi vyuzil a vyridil to. Pokud bych si myslel, ze jsem zadny prestupek nespachal nebo bych si myslel, ze straznik mohl vzit v uvahu patrne okolnosti nebo nizkou miru spolecenske nebezpecnosti apod., tak bych to zase zahodil a pockal na radne predvolani (oni to tam dokonce na tom listecku myslim pisou, ze se mas dostavit, jen pokud souhlasis, ze jsi prestupek spachal), kde by treba presneji uvedli, ceho jsem se dopustil a mozna by jim pri psani doslo, ze jsem nic nespachal a tim to cele ukoncili…

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, kuncák7 napsal:

......a můžeš mi verit- popeláři jsou borci a projedou všude.......

Jj, o tom jsem se presvedcil ve ctvrtek v nasi ulici. Borci jaxvina!
 

Sorry, musel jsem 🙂

 

9C0FADB8-0E05-428A-B8F9-A80DFBD2776D.jpeg

Upraveno uživatelem Murphy97
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 8 hodinami, Murphy97 napsal:

Jj, o tom jsem se presvedcil ve ctvrtek v nasi ulici. Borci jaxvina!
 

Sorry, musel jsem 🙂

 

9C0FADB8-0E05-428A-B8F9-A80DFBD2776D.jpeg

Tak např popeláři mají generální pardon při vjezdu do jednosměrky v protisměru, ale na tohle ne. Nepovedlo se 

Tamto zjistím, snad odpoví dřív, než do 30-ti dnů :-).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když nebudu řešit lístek za stěračem k podání vysvětlení a MP se na to nevykašle, zbyde jim jedině celou věc nahlásit správnímu orgánu. A od správního orgánu hrozí v případě prokázání viny určitě vyšší pokuta, než pokud člověk na tu MP dojde. Takže ačkoli je pravda, že lístek můžu beztrestně hodit do koše, přijde mi to jako nesmysl, když se tím teoreticky vystavuju vyšší sankci.

Tak jako tak, příspěvek od Africana na druhý stránce bysme si měli všichni povinně vyvěsit. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bylo nebylo. Jednou jsem takhle stál v Sušici na návštěvě u jedné paní na slepém chodníku, vedoucímu k transformátoru, na sídlišti, kde tak stávají auta (víte, jak to na sídlištích je s parkováním) a nějaký důchodec z okna mě udal. Přijeli sloužiči a chrániči a pán mi říká "ukažte mi dokaldy a sehrajeme takový divadlo, vyndejte dvě stovky, jako že mi je předáváte, ať je to vidět hlavně směrem k tomu paneláku, pak si je zase nenápadně strčte do kapsy a někam to přeparkujte". Čuměl jsem jak puk. Sehráli jsme divadlo a bylo. Takže Sušický sloužiči a chrániči klobouček. V tom paneláku se hejbaly všechny záclony až do devátýho patra 😉

Upraveno uživatelem Radius
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jak jsem slíbil, tak jsem učinil, optal jsem se na našem právním i u MP.

Výsledek je na polemiku o kvalitě poskytnuté informace ( lidově řečeno, informace na hovno ). Stání na zeleni či soukromém pozemku - z hlediska dopravy se řeší jako stání na jiné ploše ( zábor soukromého pozemku se u nás moc nepoužívá ). Stání ve druhé řadě je překlápěno do - přestupek proti bezpečnosti a plynulosti provozu ( slouží jako pomocná berlička při ztotožnění přestupku ). Předávám, jak jsem koupil.

Strážník MP na můj dotaz uvedl- od 1.11.2021 se lístečky ( minimálně v Praze ) nedávají - COVID. Jinak slouží pouze k tomu aby preventivně byl řidič upozorněn na přestupek ( a je zde jen uvedena informace, že do 5-ti dnů je věc předána správnímu orgánu k řešení - obec z rozšířenou působností ) a buď řešil nebo ne. Zda je ale obec opravdu vždy upozorněna na zjištění, to jsem z něho nedostal ( ale významné mlčení si každý může vysvětlit po svém ).

Takže více opravdu už asi nezjistím.   

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 5. 11. 2021 v 9:57, African napsal:

A já si myslím, že kdyby jsi ten lístek našel za stěračem třeba v Rakousku, tak ti spadnou gatě a jdeš to řešit, nebo ho taky hodíš do popelnice? Těžko... 😆 To jsou zase výkruty u nás, to je mazec, prostě jako že vším, třeba teď hospodský s těmi kontrolami. Všude za hranicemi veget, přijdeš na hotel, ukážeš tečku, přijdeš do restaurace, ukážeš tečku, deset vteřin a každý se směje. U nás na to budou muset nabrat novou pracovní sílu, protože nebudou stíhat, o lidských právech nemluvě 🤣 Se chováme kam se podíváš jak hovada, samý podvody, obejít se pokoušíme co se dá, hlavně že furt mluvíme i nějakým právním státě a lidských právech, neuvěřitelný.....

Pod to se plně podepisuju a mou historku s  lístkem z Rakouska rok 1991 přidám později.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak tedy v roce 91  jsme byli na dovolené na Attersee v Nussdorfu. Skvělé koupání, průzračná voda a auto výlet na blízký Dachstein. Měli jsme stan v kempu u jezera, z horské tůry jsme se zdrželi ještě v Bad Ischlu a přijeli zpět téměř za tmy. Bylo to v srpnu. No a závora  do kempu byla již dole, nechtělo se mi tam s nikým dohadovat a nechal jsem auto klidně před bránou na parkovišti do rána. Parkoviště přes den sloužilo pro návštěvníky,co tam jezdili na koupání. Ráno jsem mínil vzít vůz a normálně zajet ke stanu atd. Jdu tam tedy po ránu a ouha. Mám něco za stěračem. Lístek. Jejda, koukám na to, :eek:na značce parkoviště je něco německy.

Zákaz stání v nočních hodinách. Lístek sděloval přestupek a zval k vyřízení na Polizei Landsmanschaft Vöcklabruck, což je okresní město opodál.

Nu což, jaká pomoc,druhý den jsme balili domů a tak jsem tam zajel, vyslal jsem ženu, aby se svou ne moc dokonalou němčinou těm rakušákům vysvětlila, že jsme jen blbí češi a že toho litujeme a příště budeme parkovat výhradně na určených místech. A že už nemáme peníze..., jen pár drobných. Ono vypláznout nějakých 300 nebo 500 šilinků tehdy šlo, ale lepší bylo si ta koupit benzín, což byla realita. Naštěstí nám to u policajtů vyšlo a mohli jsme bez štráfu odjet. V dalších letech se lepší pozornost vždy vyplatila. 

Sorry je to dlouhý. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pánové, nerad to tu obnovují,ale chci se optat- není tu někdo od městské policie v Praze? Měl bych dotaz ohledně rajónu, zda se dělí též na městské části, nebo je to nějak trochu jinak a přetahují tuto hranici? Klidně do SZ, dnešní návštěva jednoho strážníka mě prostě znejistěla v mém názoru a chci si to jen ověřit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...