Přejít na obsah

Rozhodol som sa spravne?


Doporučené příspěvky

Inak ja som tiež raz kúpil hodinky a doma som potom našiel iné, ktoré som chcel a bez problémov mi ich vymenili s doplatkom za nové. Bolo to samozrejme do pár dní. 
Ohľadom servisu automatov by som určite skúsil u hodinára zistiť aspoň cenu opravy a podľa toho sa zariadil. Aké to sú Seika?

Upraveno uživatelem lemon
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 56
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Viem ze hodnotit po nakupe je hlupost. Preto to aj beriem tak, ze ak by mi to dovolili, tak by som doplatil vymenil. Ak teda schvalujete tie longines (este zalezi ktore). Ale ak sa to nebude dat, tak urcite to nebudem nijako silit.

Kupene boli v piatok, takze zajtra je to najskor ako sa da.

 

Seika mam tieto https://www.i-time.cz/Seiko-5-SNZH55K1-d2364.htm

Urcite sa skusim opytat na servis, len vzhladom na ich cenu sa to asi neoplati.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Neudělal jsi špatně, Precidrive quartz Ety jsou termokompenzované strojky s přesností +_15 sec za rok. Důležité že se Ti líbí, co člověk to názor (jak už tady zaznělo). Nenech si hodinky znechutit dřív než Ti je donese Ježuško😉. Myslím taky, že ekonomická ETA v uvedených auto chronech není žádná výhra (možná se pletu ale je v nich nějaký jednodušší a levnější upgrade 7750-tky).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 6 minutami, Kamil.K napsal:

Neudělal jsi špatně, Precidrive quartz Ety jsou termokompenzované strojky s přesností +_15 sec za rok. Důležité že se Ti líbí, co člověk to názor (jak už tady zaznělo). Nenech si hodinky znechutit dřív než Ti je donese Ježuško😉. Myslím taky, že ekonomická ETA v uvedených auto chronech není žádná výhra (možná se pletu ale je v nich nějaký jednodušší a levnější upgrade 7750-tky).

Tu ekonomicku ETA si myslel v navrhovanych certinach alebo v longinesoch ktore som tu dal ja?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kúpil si racer typ hodiniek a potom si prešiel na potápky. Takže máš veľmi široký záber, možno je dobré si ujasniť aký typ hodiniek by si chcel, nakoniec skončíš napr. u pilotiek…a taktiež to nemusia byť automaty ale quartz

Upraveno uživatelem lemon
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 46 minutami, lemon napsal:

Kúpil si racer typ hodiniek a potom si prešiel na potápky. Takže máš veľmi široký záber, možno je dobré si ujasniť aký typ hodiniek by si chcel, nakoniec skončíš napr. u pilotiek…a taktiež to nemusia byť automaty ale quartz

Ano to je pravda, ze v tom nemam uplne jasno. Ale pilotky urcite nie, tie sa mi nepacia a urcite nie oblekovky.

K mojmu stylu obliekania sa mi hodi to co som vybral, aj ked su rozdielne. Ale ako som pisal, tie chrona su pre mna len vyzorovo, nikdy ich nevyuzijem.

Quartz som vyberal kvoli tomu ze sa mi pokazili automaty seika. Ale na druhej strane vydrzali 10rokov, hoc som im nevenoval ani trochu pozornosti.

Cas na rozmyslanie uz velmi nemam, ak chcem mat sancu ich vymenit.

Takze teraz ide len o to co budem nosit dalsich 10 rokov. Ci to budu certiny, o ktorych tvrdite ze zle urcite nie su. Alebo mam doplatit a mat kvalitnejsie hodinky a hlavne automaty.

Hamiltony v uvahu neprichadzaju nakolko ich dany predajca nema v ponuke. Pri mojom rozpocte maju Tissot, ale to nechcem. A potom su to Certiny, Longines a Tag heuer. Zvysok znaciek u nich je cenovo vyssie.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zrovna nedávno jsem někomu říkal, že mi přijde, že jsem díky fóru teda aspoň já přišel o takovou tu prvoplánovou radost z hodinek. Když jsem přišel do prodejny, podíval jsem se, co se mi líbí, zkusil, řekl si jo, to je ono, koupil, odešel a byl dlouho spokojený. Teď půl roku přemýšlím, jestli mi v kolekci chybí pilotky, jaká značka a která barva, jaký je lug to lug, jestli to není moc podobné něčemu známému, jestli je chod lunety dostatečně hladký a až teda po několikeré návštěvě AD (tímto děkuji Peťovi za trpělivost) konečně něco koupím, tak si stejně nejsem jistý, jestli "přežiju", že to má "jenom" WR100 a to BEZ ŠROUBOVACÍ KORUNKY!!!, že přece jenom lug to lug 52 je na 18 cm ruku možná trochu moc, že jsem si možná měl koupit jinou barvu (takže pak několikrát prostřídám stejné hodinky v různé barvě tam a zpět) a nakonec si říkám, jestli mi to vlastně dělá pořád takovou radost. Jako dělá, ale pocit při koupi prvních "dobrých" hodinek si pamatuju ještě teď, pak už mi to tak nějak splývá...

Co jsem tím chtěl říct - jestli jsi přišel do prodejny a odešel s těmi hodinkami, tak sis asi řekl, že je chceš. Tak co řešíš? Udělá ti radost, když si koupíš hodinky podle našich představ?

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 13 minutami, Tichus napsal:

Zrovna nedávno jsem někomu říkal, že mi přijde, že jsem díky fóru teda aspoň já přišel o takovou tu prvoplánovou radost z hodinek. Když jsem přišel do prodejny, podíval jsem se, co se mi líbí, zkusil, řekl si jo, to je ono, koupil, odešel a byl dlouho spokojený. Teď půl roku přemýšlím, jestli mi v kolekci chybí pilotky, jaká značka a která barva, jaký je lug to lug, jestli to není moc podobné něčemu známému, jestli je chod lunety dostatečně hladký a až teda po několikeré návštěvě AD (tímto děkuji Peťovi za trpělivost) konečně něco koupím, tak si stejně nejsem jistý, jestli "přežiju", že to má "jenom" WR100 a to BEZ ŠROUBOVACÍ KORUNKY!!!, že přece jenom lug to lug 52 je na 18 cm ruku možná trochu moc, že jsem si možná měl koupit jinou barvu (takže pak několikrát prostřídám stejné hodinky v různé barvě tam a zpět) a nakonec si říkám, jestli mi to vlastně dělá pořád takovou radost. Jako dělá, ale pocit při koupi prvních "dobrých" hodinek si pamatuju ještě teď, pak už mi to tak nějak splývá...

Co jsem tím chtěl říct - jestli jsi přišel do prodejny a odešel s těmi hodinkami, tak sis asi řekl, že je chceš. Tak co řešíš? Udělá ti radost, když si koupíš hodinky podle našich představ?

 

Chapem co si tym chcel povedat ale uplne s tym nesuhlasim. Lebo hodinky ktore som navrhol su podla mojich predstav. Ja tu riesim creva teda nieco co nie je vidiet. Proste chcem mat istotu ze mam v danej cene nieco kvalitne. Nakolko viem ze dalsie tak skoro kupovat nebudem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 15 minutami, Gippo napsal:

Chapem co si tym chcel povedat ale uplne s tym nesuhlasim. Lebo hodinky ktore som navrhol su podla mojich predstav. Ja tu riesim creva teda nieco co nie je vidiet. Proste chcem mat istotu ze mam v danej cene nieco kvalitne. Nakolko viem ze dalsie tak skoro kupovat nebudem.

Budu předpokládat, že sis ty hodinky koupil, protože se ti nejvíc líbily. Takže bys raději druhé nejlepší, kdyby byly kvalitnější? To není žádné rýpání, opravdu se ptám...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 8 minutami, Tichus napsal:

Budu předpokládat, že sis ty hodinky koupil, protože se ti nejvíc líbily. Takže bys raději druhé nejlepší, kdyby byly kvalitnější? To není žádné rýpání, opravdu se ptám...

Praveze ano. Lebo rozdiel v tom ako sa mi pacili je minimalny. Ale ak mi niekto, kto sa v tom vyzna viac, povie ze kvalitativne su Longines a dost kvalitnejsie, tak radsej vymenim a vezmem druhe "najkrajsie".

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

před 21 minutami, Gippo napsal:

Praveze ano. Lebo rozdiel v tom ako sa mi pacili je minimalny. Ale ak mi niekto, kto sa v tom vyzna viac, povie ze kvalitativne su Longines a dost kvalitnejsie, tak radsej vymenim a vezmem druhe "najkrajsie".

Hrozne by me zajimalo, jestli bys toho po nejake dobe litoval nebo ne :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@ondra_v Sorry, ale “doporučovat” někomu v kom hlodá červík pochybností (ani ne tak kvůli útratě za baterkáče jako kvůli značce) utracení dalších peněz za tuplem nepraktickou obskurnost s ručním nátahem? To už fakt není ignorantství, ale pitomost <_<

@Gippo Jestli Tě ty Certiny nepřesvědčily, nech si radši rovnou vrátit peníze, chvíli si tady počti a pak v klidu začni s výběrem znova - není pro chronomagora nichoršího než sušit v hodinkovnici ležáky za které se tak nějak “vnitřně stydí” (i kdyby to byly Rolexky) B)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Gippo pěkně v tom lítáš. 

Pokud se budeš držet toho, co jsi psal na začátku Viem ze uz je to neskoro ale mozno by sa este dalo doplatit a vymenit za nieco ine ak by bolo treba.

Preto by som vas chcel poprosit o vase nazory na dane Certiny.

Nie je treba - vybral sis slušné hodinky s rozumným strojkem. Podle toho co píšeš, hledáš něco sportovního nebo univerzálního střihu a nejspíš nechceš řešit nějaké další věci. Tak je neřeš a spokojeně užívej.

Pokud máš přesto pochybnosti, od @Radek124 máš řešení.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 9 hodinami, Radek124 napsal:

@ondra_v Sorry, ale “doporučovat” někomu v kom hlodá červík pochybností (ani ne tak kvůli útratě za baterkáče jako kvůli značce) utracení dalších peněz za tuplem nepraktickou obskurnost s ručním nátahem? To už fakt není ignorantství, ale pitomost <_<

@Gippo Jestli Tě ty Certiny nepřesvědčily, nech si radši rovnou vrátit peníze, chvíli si tady počti a pak v klidu začni s výběrem znova - není pro chronomagora nichoršího než sušit v hodinkovnici ležáky za které se tak nějak “vnitřně stydí” (i kdyby to byly Rolexky) B)

Jen jsem chtěl z vlastní zkušenosti, za tu dobu, co jsem se začal více zajímat o hodinky, tak jsem přestal akceptovat trhaný pohyb vteřinové ručičky. Všech ručičkových hodinek Quatrz jsem se zbavil, byla to z finančního pohledu dost velká ztráta. 4 kusy střední cenové relace (Tissot, RADO, Festina a Longines) . Mechanické hodinky, které jsem dostal ve školce, mám ještě nyní funkční, se strojkem Prim cal 66.

Jinak pokud jsou u hodinek pochybnosti, tak doporučuji je vrátit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...