Jump to content

Rozhodol som sa spravne?

Gippo
 Share

Recommended Posts

@ondra_v pro někoho, vč. mě, může mít quartz své opodstatnění ať už z důvodu specifického využití hodinek, nebo pracovních podmínek, ale i preference přesnosti a bezstarostnosti po dobu několika let (u solárů až desítek let). V žádném případě bych nikomu nenutil mechanické hodinky, protože jsou něco víc než quartz, k tomu musí každý dojít vlastní cestou a přesvědčením, případně zkušeností.

Edited by tombas

• Replies 56
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Napsla jsem osobní zkušenosti a poznatky. Jestli jsem se někoho dotknul tak se omlouvám.

Pár přátel také přešlo pouze  na ručičkové mechaniky. Chápu výhody quartz, např. při střelbě se mi již několik mechanik poškodilo, i odolné Traser (což mě udivilo, servis mi uznali, ale řekli mi, že podruhé mi to již neuznají) a Panerai. Proto jsem si pro náročné podmínky pořídil quartz digitální bez ručiček Suunto Essential , Casio G-shock.

@ondra_v Nikoho ses nedotkl, já jsem chtěl jen zabránit tomu, aby tady nevnikl dojem, že mechaniky jsou ty jediné správné hodinky a nic jiného, obzvlášť ve vazbě na @Gippo, který momentálně řeší, zda koupil nebo nekoupil dobré hodinky. My jej můžeme maximálně někam nasměrovat, ale nemůžeme vědět, co je pro něj nejlepší a co se mu líbí.

Zcela bych se ztotožnil s tím, co napsal Tichus. Vybíral jsem si hodinky v obchodě, vyzkoušel si, co se líbilo, na základě své cenové relace a požadavků (materiál pouzdra, vysoká přenost), jsem si vybral quartz hodinky. Ohromná radost. Pak má člověk tendenci hledat na webech názory, recenze, nejen o modelu samotném ale také o značce obecně. Následně přijde otázka: udělal jsem správně? A tam se zase vracím do toho obchodu a připomenu si, jak velkou radost mám z těch hodinek a jak rád je nosím (a hlavně kvůli čemu jsem si je vybral :-).

Moravský termín "hleďavé" to vystihuje, cifr se úplně koupe v té modři, radost pohledět.

A vidím snad první tachymetrickou stupnici, která mi nevadí, (když ji vykázali až na vnější obvod.)

• 4 weeks later...

podobné DS Podium v čiernom prevedení mám od roku 2014. už sú trochu otlčené a ošúchané. ale rád ich nosím. sú naozaj pekné a ani po dlhej dobe sa neopozerajú. síce im už nefungujú stopky, ale kedže ich nepotrebujem, neriešim. striedam ťah, kožu, kaučuk a stále bavia..