Přejít na obsah

Divery na lítačku


Doporučené příspěvky

Zdravím přátelé,

rád bych se Vás zeptal na názor, jelikož

víc hlav víc ví.

Přemýšlel jsem nad hodinkami na lítačku tedy nějaké beater watch (v současnosti mám SKX007, zjistil jsem ale, že mi úplně nevyhovují) a tak uvažuji, že je vyměním za něco jiného.

První volba padla na tyto nové Certiny, které jsou vlastně papírově parádní, ale zajímá mě jak moc Vám přijde, že je to kopie subů? :D vnitřně jsem s nimi zatím v pohodě a přijdou mi od subů celkem odlišné (inspirace tam je, to je jasné) ale není to vysloveně kopírka jako třeba u Steinů. 
Obávám se ale, že je koupím a za měsíc mi jako kopie subů budou připadat, chci se proto tímto zeptat, jak tyto hodinky vnímaté Vy? 

699129B7-CEAC-442F-A4FD-0B78B8ABDDE0.jpeg

CCD38CCF-7BD8-4267-A817-D61AAF0E9C8A.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 56
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Seika jsou sice klasika, ale je na nich spoustu maličkostí, které mi ve výsledku vadí. 

Minerál, absence hackingu, day date mi úplně nesedí, raději bych 20mm lug

Měly by to být levné hodinky na lítačku/beater watch, takže cenově tak do 20k

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bych se úplně vyprdnul na to co si myslí ostatní. Pokud se Ti líbí běž do nich. Já si fakt nemyslím, že všechno co má kulaté indexy je kopírka subů a tohle teda už vůbec. Můžeme se bavit o míře inspirace, ale kopírka vypadá jinak.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Teda, tady je ta podobnost fakt hodně vzdálená. A jsme zase u otázky - byly suby opravdu první s takovýmto vzhledem nebo i ty něco kopírovaly? Podle mě je několik základních designů, které se opakují s většími či menšími odlišnostmi. To by sis nemohl koupit nic s lunetou a kulatými diver indexy. Takže třeba ani Oris 65, staré superoceany od Breitlingu (jestli si nepletu model), aquaracery od TH a vlastně ani ty SKXka...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kluci já vím, mě se líbí a problém s tím zatím nemám, jen se bojím, že si je koupím a můj chrono chorý mozek mi za měsíč řekne “proč sis koupil kopírku?” :D 

Upraveno uživatelem watchboy
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nebal bych se toho, ze si budes rikat, ze to je kopirka. Co by me vic trapilo tak to, ze mne tyhle Certiny nazivo prisly tak nejak totalne plane a bez jiskry. Narozdil od jejich vetsiho bratricka, ktery ma alespon barevne vterinovky nebo zajimave zubatou lunetu. Na ten maly model jsem se tesil a je to desna nuda. Mozna budou lepsi v jine barve nez cerne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jejich většího bratříčka s červenou vteřinovkou jsem měl na lítačku jako beatery předtím, a byly na mě moc velké (43mm už mi na hodinky, které slouží primárně na cestování, výlety do přírody apod. přijde za hranicí pohodlnosti)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 9 hodinami, watchboy napsal:

Kluci já vím, mě se líbí a problém s tím zatím nemám, jen se bojím, že si je koupím a můj chrono chorý mozek mi za měsíč řekne “proč sis koupil kopírku?” :D 

A proč by ti tvůj chorý mozek řekl, že sis koupil kopírku? :D Nikdo nemá monopol na kulatý indexy. Co jinýho je tam podobný? Minutovka je u Certiny proporčně mnohem lepší, vteřinovka v týhle podobě je u diverů naprosto běžná a nic jinýho tam podobný, natož okopírovaný, není. Osobně bych ale bral zelený nebo modrý, mají krásný sunburst a nevypadají tak tuctově. 🙂

Nápady:

https://baltic-watches.com/en/products/aquascaphe-sb01 (vícero barev)

https://www.lorierwatches.com/products/neptune-siii-black-gilt

https://en.yema.com/products/yema-superman-heritage-u-s-edition-ysup2019c41

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@watchboy Když o tom teď píšeš, tak tam tu podobu trochu vidím. Kulaté indexy, desítka na lunetě... Ale to je tak vše. Za kopírku bych to osobně nepovažoval.

Jak radí kolegové nade mnou, počkal bych na slevu a šel do Wardů. 40mm se budou nosit skvěle a mají navíc super sponu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tyhle Eposy jsem ještě neviděl... pěkný proč ne 

Nebo tyto Wardy z místního bazaru od Honzy.

Edit: ale i ty Certiny jsou uplne na pohodku. 

I Mida tu obcas byvaj do 20k ty jsou taky fajn.

Upraveno uživatelem Spongebob
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Potápek je nepřeberná spousta a u mikrobrandů se taky dají najít pěkné kousky. Ta Certina (potažmo Tissot, Hamilton i Mido) mají výhodu ve strojku s 80h rezervou, to jinde nenajdeš.

Třeba Yema má teď nějaké slevy na takřka všechny své modely vč. in-house strojků.

YEMA® Official Store I France Fine Watches since 1948

YEMA Navygraf Marine Nationale | Marine Nationale - en.yema.com

image.thumb.png.f766e1006981669d404eb4d322d5fc44.png

Upraveno uživatelem tombas
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Děkuji moc pánové za přínosné komentáře. 
Zapoměl jsem napsat, že vyžaduji datum.

Z výše zmiňovaných se mi nejvíc líbí wardy c65 anebo Yemy, které sice mají inhouse což je super ale slyšel jsem, že přesnost je přímo strašlivá.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ve vedlejším vlákně o Certinách je poznámka na umístění datumu - že by mohlo být více napravo. Sám bych si toho nevšiml a je to jediný co uznávám že by mohlo být trochu jinak. I přes tenhle menší detail jsou to podle mě moc pěkný hodinky a taky nad nimi uvažuji.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...