Přejít na obsah

starodavne Constellation, co s nima dal?


Bambulovich

Doporučené příspěvky

rad bych se dozvedel co mozna nejvice o techto omegach. Historie, stari, cena, vzacnost, a vubec jejich pribeh...?

Zda se, ze muzou byt blizke modelu BA 368.0847 ale nevim, nemely by mit zlate pouzdro? Jsou to skutecne damske hodinky?  

Nobl servis omega mi nabidl 2 veci, celkovy servis za 15 tisic, a za 10 tisic vymenu cifru a rucek za stribrnou variantu, cerna je pry nesehnatelna...

Vzhledem k tomu, ze netusim ani ramcove cenu, nevim, zda do neceho podobneho jit, nebo je to silensvi. Zase na druhou stranu, jsou to prvni a zatim jedine Omegy ktere jsem mel v ruce. Jsem trochu bezradny a proto si poprosim o vasi ctenou radu.

 

o1.jpg.3c10e99bc254fff360379eebadb5b529.jpg o2.jpg.eb3d43198c7a1efa3d5085c3d5d9089f.jpg

na prvnich fotkach jsou videt cele, pro prvni dojem. 

o3.jpg.d507b760a150917aeaa9b2d673644ab2.jpg

dal tu mam detail cifru, jsou na nem trochu videt praskliny pusobenim zubu casu

o4.jpg.d6b1578940cadf6684435b29b7ffe41b.jpg

o5.jpg.167a485a93237ddfccb3a4eaf72c239d.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Imho neni. Zkusil bych se domluvit s místním členem Jeronimo, pokud bys chtěl něco dělat s pouzdrem, tak by ho zvládl oživit. Nicméně já taky preferuju původní byť dodrbaný stavy.

EDIT: jinak souhlas s kolegou, nevidím důvod nic měnit. Přeleštění skla udělá divy, maximálně bych pořešil relumi...

Upraveno uživatelem Lamiczka
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

je tu nekdo, kdo by vedel vic o tom, zda je to skutecne model BA 368.0847, z ktereho by to asi tak mohlo byt roku, a kolik to ma cenu? jiste ma smysl dat 15k do opravy stroje u hodinek za 150k, ale je jine to investovat do hodinek za 30 tisic. A ja, co se tyka tohoto kousku, nemam sajn. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jsou to damske hodinky s cal 672, ref 567.012-767.803 servisem u AD cenu vice nez zdvojnasobis :)
Jestli na to nahlizis ekonomicky, nech si je vycistit a namazat u jakehokoliv hodiare v obci a dal nic neres.
Jinak vzacnosti je asi jen ten cerny cifr, to se nevidi. Ale sberatelska/investicni hodnota je temer zero.
Tady bylo na prodej dtto a za cca 5k to slo..
https://www.ricardo.ch/fr/a/omega-constellation-damenuhr-automatik-1157147412/

Upraveno uživatelem Seamaster
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nejsou dámský, ale pánský. 

Meli by to být  tyhle. http://omega-constellation-collectors.blogspot.com/2011/01/omega-constellation-3680852-good-buy.html?m=1

Akort s černým cifrem. Tu referencí budeš mít asi správně. Koukni na chrono24 jaký jsou ceny. Myslím 20-30tis???

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, Seamaster napsal:

Jsou to damske hodinky s cal 672, ref 567.012-767.803 servisem u AD cenu vice nez zdvojnasobis :)
Jestli na to nahlizis ekonomicky, nech si je vycistit a namazat u jakehokoliv hodiare v obci a dal nic neres.
Jinak vzacnosti je asi jen ten cerny cifr, to se nevidi. Ale sberatelska/investicni hodnota je temer zero.
Tady bylo na prodej dtto a za cca 5k to slo..
https://www.ricardo.ch/fr/a/omega-constellation-damenuhr-automatik-1157147412/

No, podle fotky to taky můžou být Omega Constellation ref. 168.047 s kalibrem Omega 1011, tam jsou ceny trochu jinde. Chtělo by to rozměry pouzdra.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 17 minutami, Jirka Cech napsal:

tak ted z toho mam v hlave jeste vetsi maglajz. potencialne zde padly nejmene 3 hypotezy jaky model by to mohl byt...ne? 

Dej sem rozměr pouzdra. Ke zjištění, co je to přesně zač, by bylo potřeba je otevřít a zjistit typ strojku.

Já mám doma ty samý, jen se stříbrným číselníkem. Mám tam kalibr Omega 1011.

Upraveno uživatelem Foundryman
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Budou to hodinky po roce 1969, tipl bych blízko roku 1970, max 1979.

Při lepším pohledu bych se hádal, že ty ručky jsou origo, patří do constellationů, ale do jinýho modelu, např https://www.chrono24.cz/omega/constellation--id20257656.htm

Do stříbrnýho cifru se dávaly lumi ručky, ale jiný, nemají dělenou hodinovku. Jak psali kolegové, rozměry pouzdra napoví víc, imho to budou z dobovýho katalogu níže.

Cenu neřeš, pokud ji chceš vědět, tak je buchni na aukro, není to jackpot, nejsou zlatý (můj odhad je v tomto stavu tak max to co po tobě chtějí za servis, po servisu zhruba 20k - chrono24 je nastřelený pro hejly) . Pokud k nim máš vztah, nech je opravit a raduj se z nich, pokud ne, tak je střel a zapomeň, že hodinky existují a zachrání ti to spousta peněz a bezesnejch nocí jestli chceš další omegy, tudory, seiko nebo rolády....chrono, automat, safír nebo hesalit.....nebo co ty nový bronzový wardy, ty jsou taky pecka :D

 

A UK Omega catalogue from 1972

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 13 hodinami, Foundryman napsal:

No, podle fotky to taky můžou být Omega Constellation ref. 168.047 s kalibrem Omega 1011, tam jsou ceny trochu jinde. Chtělo by to rozměry pouzdra.

Souhlasim, ja spolehal na to, ze operuje v prvnim prispevku s modelem BA 368.0847 , coz jsou damsky goldny, ze to ma zmereny to pouzdro.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pozor, nejsou to jen goldy, referenci 368.847 (respektive 3680847) mají jak gold, tak stainless, rozdíl je v prefixu BA = gold, ST = stainless. Pokud jsou to ony, tak jsou ST 368.847 (alternativně ST 3680847)

 

http://www.old-omegas.com/pics/catuk72/smallp6.jpg

http://www.old-omegas.com/pics/catuk72/smallp8.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jj, já měl prakticky stejný, byl v nich stroj cal 1001. Reference 168.047 resp. 368.847 (obojí číslování bylo na dýnku). A ciferník byl taky popraskaný. Říká se mu někdy "spider dial" a mají ho snad všechny hodinky s tmavým ciferníkem :) Asi chybná výrobní technologie (z pohledu dlouhodobé životnosti):

https://www.ebay.co.uk/itm/165140612536?hash=item267325c5b8:g:eGUAAOSwtrVhcT1q

A aktuální cenu bych si vzhledem ke stavu a nutnosti servisu tipl tak kolem 15 tis., Neviděli jsme strojek, jeho stav by taky hodně pomohl odhadnout cenu. Servisovat v Omeze za 15+ je asi blbost.

 Za mě nechat ciferník jak je, dát správný ručky a přeleštit sklo + servis strojku. Pouzdro neleštit, není to nutné.

Jsou strašně pohodlné, velmi příjemně se nosí. A tah netrhá chlupy :). 

Když je teď vidím, tak se mi po nich i zastesklo :) :) 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 12. 11. 2021 v 5:16, Dzos napsal:

Jj, já měl prakticky stejný, byl v nich stroj cal 1001. Reference 168.047 resp. 368.847 (obojí číslování bylo na dýnku)....A aktuální cenu bych si vzhledem ke stavu a nutnosti servisu tipl tak kolem 15 tis., Neviděli jsme strojek, jeho stav by taky hodně pomohl odhadnout cenu. Servisovat v Omeze za 15+ je asi blbost.

tak se par veci vyjasnilo, mam fotky stroje. je to skutecne  168.047, kalibr je podle servisu 1001... strasne rad bych znal nazor mistnich na stav stroje podle fotek...na co koukat abych vedel je-li stroj ve stavu skvelem, ok, nic-moc, nebo uplne spatnem? Co z toho vypliva pro cenu? 

 

 

IMG_5665.jpg

IMG_5664.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Možná je to tou fotkou, ale mě přijde relativně zoxidovanej a je divně dohrabanej pérovník. Z fotky ale fakt nic kloudnýho neřekneš. Může to být úplně v pohodě a bude stačit rozebrat, vyčistit, složit, ale taky můžou být hyn, protože běhaly nasucho. Jestli jsou některý součástky KO a na výměnu pozná až hodinář po rozborce.

Kam jsi to poslal, jestli tomu Jeronimovi, nebo třeba do Onyxu, tak bych byl naprosto klidnej...

Co mě spíš ž fotky trochu zaráží, že ten strojek nedal někdo aspoň na štoček, zvlášť, pokud by tam byly ještě ručky (pokud nejsou, tak mohl sundat zrovna cifr a udělat fotku i pod cifrem) a taky ta hřídelka natahování bez korunky...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...