Přejít na obsah

Natahovače hodinek


MorJin

Doporučené příspěvky

Kdybys tady chvilku pátral, tak zjistíš, že to je ne příliš chytrá otázka, tak jak je položená. Na to se dá odpovědět jakýkoliv, který ti bude vyhovovat.

Tak bys měl aspoň trošku specifikovat co od něj požaduješ a kolik bys chtěl investovat, možná jaké hodinky nebo jaký strojek předpokládáš vrtět.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jestli jsem se někde nesekl, to je obousměrný strojek, 650 otáček za den.

Pokud máš zdatnou peněženku, zkus mrknout na nějaké Swiss Kubik (y), nebo něco od Wolf (a). Taky bys měl zvážit, jestli nepořídit něco třeba na dvoje (nebo víc) hodinky. Je dobré, když se dá nastavovat počet otáček pro oba směry, získáš tím univerzální stroj a budeš si ho moct nastavit dle svých potřeb, třeba i pro jiné strojky.

Asi by to chtělo chvilku se rozkoukávat a hodinky raději nosit, než uchovávat ve vrtiči.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám dotaz. Muže špatný vrtistroj nějak poškodit automaty? Opotřebování nebo pretazeni nebo tak něco? Myslím, ze ne, ze to je kravina, ale raději se zeptám.
 

Už jednou jsem ze sebe udělal troubu, když jsem nevěděl ze se někdy korunka musí vysroubovat ven a až poté s ni něco dělat. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 16. 11. 2021 v 2:04, Jirka Cech napsal:

Mám dotaz. Muže špatný vrtistroj nějak poškodit automaty? Opotřebování nebo pretazeni nebo tak něco? Myslím, ze ne, ze to je kravina, ale raději se zeptám.
 

Už jednou jsem ze sebe udělal troubu, když jsem nevěděl ze se někdy korunka musí vysroubovat ven a až poté s ni něco dělat. 

Ano, může a nejen špatný, ale i nevhodně použitý.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@tombas teď ze sebe udělám troubu já, rád se nechám poučit - nepochytil jsem, jak to myslíš? Jasně, všeho s mírou :). Když máš automaty celý den na pazouře, musí se s tím strojek nějak vyrovnat. A je to normální pracovní režim. Předpokládám, že něco takového by měl simulovat vrtič a pak je všechno v pořádku. Proti přetažení mají strojky ochranu. Nebo mi něco uniklo?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 33 minutami, sodekcz napsal:

@tombas teď ze sebe udělám troubu já, rád se nechám poučit - nepochytil jsem, jak to myslíš? Jasně, všeho s mírou :). Když máš automaty celý den na pazouře, musí se s tím strojek nějak vyrovnat. A je to normální pracovní režim. Předpokládám, že něco takového by měl simulovat vrtič a pak je všechno v pořádku. Proti přetažení mají strojky ochranu. Nebo mi něco uniklo?

Samozřejmě jsem to nemyslel tak, že každé hodinky musí po nějaké době vrtič poškodit, ale na toto téma už tady nějaké diskuse proběhly a výsledkem je, že správné nastavení, směr otáčení a počet otáček je dost důležitý. Navíc by se neměl používat tak, že se v něm budou celý rok hodinky grilovat, aniž by se dostaly na ruku. Je to např. na víkend, kdy máš třeba sportovní hodinky a nechceš, aby se ti automaty, které nosíš během týdne, zastavily.

Pár postřehů je třeba tady:

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...