Přejít na obsah

Prim MIG-15


Chegi

Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 185
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

No, mnohem humorněji k tomu přistoupil Náchodský deník: Dvě české legendární značky – MIG a PRIM - pro něž je nezbytná přesnost, se spojily do náramkových hodinek PRIM MIG 15, které byly stylově v hangáru na královéhradeckém letišti poprvé představeny veřejnosti.

 

 

Zdroj: https://nachodsky.denik.cz/zpravy_region/prelomove-letecke-hodinky-prim-mig-15-byly-predstaveny-v-hangaru-20211113.html

Edit: jenom doplním pro mladší, či letectví neznalé: označit MiG za českou značku je ukázka ryzí idiocie autora článku. Pokud se bavíme v širších konsekvencích o MiGu 15, tento se vyráběl i v licenci. MiG byl ale vždy sovětskou a posléze ruskou značkou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

On ten Mig 15 bude asi i jako bezmotorovej kus na zahradu stále dražší než ty hodinky, tak tohle dilema co koupit odpadá. Ale zůstává, jestli Prim a nebo jinou slovutnou značku. Líběj se mi, ten nápad, předloha...je to kus mé dětské nostalgie. I když za mne už ty Migy měly vyšší čísla, ne o moc, tohle je úžasná klasika

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mě se ty hodinky docela líbí, až na ty ručky. Takový "zvláštní", hodinová alá báň kostela a k tomu GMT Renault. S vteřinovkou taky nebyla velká práce. Přitom tam šel někam zakomponovat třeba symbol nasávání, jako na korunce, prostě divný.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mně se hodinky taky líbí, takový bytelný kus železa/titanu a není to jen reprodukce nějakého staršího designu (aspoň pro mě na první pohled). A k pilotovi, který leze do MIG-15 se asi hodí. Já na to asi nejsem dost starej, pro mě je MIG-15 starý ruský komunistický krám, takže asi nepotřebuju vlastnit nic, co je s tím spojeno. 🙂

Cenu jsem čekal 115, těch 129 není málo. Jsem zvědav, jak rychle se vyprodají.

Upraveno uživatelem emve
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V žádným článku o tom zatím není zmínka, kromě neurčitého že Elton chce zvýšit produkci hodinek s vlastním strojkem. Podle popisu na seznamu to vypadá, že to bude mít klasickou GMT čtvrtou ručku, na to slouží ta vnitřní luneta, takže bych tipl buď ETA 2893-2 nebo novej inhouse 😍

Mají být bez datumu, takže ta Eta by asi byla modifikovaná...

Víc fotek je v článku na deníku a za mě si Elton zaslouží pochvalu, protože ty produktový fotky jsou pecka proti minulosti

Od této fotky směrem "doprava" je tam i nightshot

https://hradecky.denik.cz/galerie/prelomove-letecke-hodinky-prim-mig-15-byly-predstaveny-v-hangaru.html?back=3534463180-759-17&photo=44

 

obrazek.png.cbb3aa7ca624707771cdb9ee73664268.png

 

obrazek.png.d0ecb34f50033cbd21f33bc576486b15.png

obrazek.png.89494f3192c27be4b27303ffda273b2d.png

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, rmx napsal:

Mě se ty hodinky docela líbí, až na ty ručky. Takový "zvláštní", hodinová alá báň kostela a k tomu GMT Renault. S vteřinovkou taky nebyla velká práce. Přitom tam šel někam zakomponovat třeba symbol nasávání, jako na korunce, prostě divný.

Ty ručky jsou za mě naprostá klasika u starých pilotek atd. a tvarově kopie těch z přístrojů v Migu.... vteřinovka dtto. Stačí se podívat na palubní hodiny z Mig 15, dají se i celkem běžně koupit... ;)

Letecké hodiny Mig-15 | Aukro

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak si aspoň přečti ten článek v prvním odkazu .....

Tvůrci hodinek za výjimečné považují dvě lunety, které jsou otočné na obě strany. Vnější slouží k odpočtu 60 minut, vnitřní luneta má čtyřiadvacetihodinové číslování a čas na ní ukazuje čtvrtá ručka hodinek.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 55 minutami, Lamiczka napsal:

V žádným článku o tom zatím není zmínka, kromě neurčitého že Elton chce zvýšit produkci hodinek s vlastním strojkem. Podle popisu na seznamu to vypadá, že to bude mít klasickou GMT čtvrtou ručku, na to slouží ta vnitřní luneta, takže bych tipl buď ETA 2893-2 nebo novej inhouse 😍

Mají být bez datumu, takže ta Eta by asi byla modifikovaná...

Víc fotek je v článku na deníku a za mě si Elton zaslouží pochvalu, protože ty produktový fotky jsou pecka proti minulosti

Od této fotky směrem "doprava" je tam i nightshot

https://hradecky.denik.cz/galerie/prelomove-letecke-hodinky-prim-mig-15-byly-predstaveny-v-hangaru.html?back=3534463180-759-17&photo=44

 

obrazek.png.cbb3aa7ca624707771cdb9ee73664268.png

 

obrazek.png.d0ecb34f50033cbd21f33bc576486b15.png

obrazek.png.89494f3192c27be4b27303ffda273b2d.png

Podle slov paní ředitelky se ELTON snaží jasně odlišit hodinky se svými strojky od těch, které nakupují jako ETA/Sellita/Ronda. Jestliže v hodinkách bije kalibr Prim, tak na ciferníku je vytištěno Manufacture PRIM 1949. Hodinky s ETOU jsou označeny jako PRIM automatic a quartzové hodinky mají pouze nápis PRIM.

Tohle tedy vypadá na strojek z NMnM.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Uz to citam... prvy clanok som zprvu ignoroval pre akutny nedostatok fotografii :)

No rozhodne najoriginalnejsi pocin snad za od doby Orlik II. Hadam ze ten "rusivy" datum bezneho primackeho kalibru padol za obet GMT rucke. Ale nerad by som im krivdil... ak je to true GMT inhouse stroj, tak by ani ta cena nebolo take uplne scifi, ako je u nich bezne zvykom.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...