Přejít na obsah

Prim MIG-15


Chegi

Doporučené příspěvky

před 57 minutami, Chegi napsal:

Podle slov paní ředitelky se ELTON snaží jasně odlišit hodinky se svými strojky od těch, které nakupují jako ETA/Sellita/Ronda. Jestliže v hodinkách bije kalibr Prim, tak na ciferníku je vytištěno Manufacture PRIM 1949. Hodinky s ETOU jsou označeny jako PRIM automatic a quartzové hodinky mají pouze nápis PRIM.

Tohle tedy vypadá na strojek z NMnM.

Jestli je to pravda, tak je to pecka, že se pustili do GMT inhouse :)

Jsem zvědavej, až to Elton vydá ofiko, zatím je na stránkách nemají...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 185
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

před 31 minutami, cali napsal:

Uz to citam... prvy clanok som zprvu ignoroval pre akutny nedostatok fotografii :)

No rozhodne najoriginalnejsi pocin snad za od doby Orlik II. Hadam ze ten "rusivy" datum bezneho primackeho kalibru padol za obet GMT rucke. Ale nerad by som im krivdil... ak je to true GMT inhouse stroj, tak by ani ta cena nebolo take uplne scifi, ako je u nich bezne zvykom.

Kdyby to byl true GMT stroj, tak by tam nebyla ta další ručka pro GMT

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 13 minutami, JR_2010 napsal:

Kdyby to byl true GMT stroj, tak by tam nebyla ta další ručka pro GMT

Ty jo, proč myslíš? Jsou tam 3 standardní ručky (hodiny, minuty, vteřiny) a čtvrtá GMT tak jako třeba na GMT masterech nebo jiných podobných GMT

Já znám true GMT jako funkci, kde máš možnost hýbat pouze hodinovou ručkou bez závislosti na ostatních (minutové a čtvrté GMT ručce), takže si můžeš nastavit lokální pásmo a nerozdrbat si přesný čas. Pletu se?

Třeba polárky co mám jsou taky true GMT a mají to přesně tak, že na druhou polohu skáče samotná hodinovka po celých hodinách.

Jak píše @Bert necháme se překvapit...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo, to sem nevzal v úvahu, samozřejmě se nepleteš, ale to se mi tady moc nechce věřit, ale třeba se pletu já.

Ještě tedy dodám, že se jedná o hodinky odkazující na dobu, kdy jsme byli součástí Varšavský smlouvy, když jsem byl jednu dobu součástí tý mašinérie, tak jsme vždycky museli mít nastavenej lokální čas a současně evidovat moskevskej, tedy true GMT by nám bylo na houby a stačila by kombinace, která by nám říkala, kolik je mimo našeho času právě v Kremlu.

Upraveno uživatelem JR_2010
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak je to modifikovaná 95. a není to true GMT. Je to podobnej kalibr jako byly v limitce Karel IV.

Dostal jsem komplet specku v PDF viz příloha, hodinky jdou rychle pryč, mám rezervovanej jeden kus, ale už vysoký číslo.

Dnes by je měly uveřejnit na stránkách

Parametry

obrazek.thumb.png.38de00e1ca56d89750f0a6e3d7df48a7.png

 

PRIM MIG-15 LE_v2.pdf

Upraveno uživatelem Lamiczka
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Po dlouhé době musím napsat pěkné hodinky! Nový Traktor mě vůbec neoslovil - ale nechtěl jsem být za rýpala, tak jsem si tu negaci nechal pro sebe 🙂 

Jen mně přijde zbytečné pořád modely s něčím propojovat - ty hodinky to vůbec nepotřebují, kupce by si našly i bez toho a mohly vytvořit nezávislou řadu. Tady ty nucené linky jsou typické pro microbrandy co začínají na Kickstarteru a hledají si cestu jak na sebe upoutat. Neměl bych námitky, kdyby tam ty převzaté prvky byly opravdu silné a jednoznačné... ale ty tvary pouzdra inspirované profilem letadla, no nevím asi jsem málo představivý...

Takže Elton 👍 za tento model a prosím jít cestou budování vlastních hodinkových řad a vykašlat se na to že každý model musí nést nějaké zvučné jméno, nebo odkaz.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No ale ono je to trochu naopak,... boli tu speedmastery, tie zacali pouzivat kozmonauti (lebo boli super) a vznikli moony no a ano, znacka sa na tom pravda dodnes hoji. Ten narok hojit sa je tam podla mna o dost vacsi(to iste sub, autavia, a dalsie ikony)proste najprv hodinky, az potom pribeh. Lenze MIG-15 vznikaju X desiatok rokov po tom, co bola aktualna ta vec s MIGom a okrem snahy zivit sa na pribehu s nim prakticky nic nemaju. Tie hodinky su na pohlad pekne, a ako pisem vyssie je to najoriginalnejsi pocin od dob O-II a vlastna rada (v inak dost nudnej ponuke sportovych modelov Eltonu) by im urcite neuskodila. Pokial ta rada nebude, je to znamka toho, ze bud nevedia co robia, alebo naopak dobre vedia a je im jasne, ze okrem par hejlov (co sa chytia na pribeh) by to nikto nekupoval.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mě by zajímalo, proč MIG-15 (s velkým I). Správný název letadla je MiG-15 (Mikojan-Gurjevič). Že by licence? MiGy stále existují, dávalo by to smysl, že se Elton "kryje".

Jinak hodinky za mě OK, líbí se mi. Trochu mě ruší velikost pouzdra a menší číselník, to je dáno těmi dvěmi lunetami. No a titan...určitě bych preferoval ocel. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, cali napsal:

No ale ono je to trochu naopak,... boli tu speedmastery, tie zacali pouzivat kozmonauti (lebo boli super) a vznikli moony no a ano, znacka sa na tom pravda dodnes hoji. Ten narok hojit sa je tam podla mna o dost vacsi(to iste sub, autavia, a dalsie ikony)proste najprv hodinky, az potom pribeh. Lenze MIG-15 vznikaju X desiatok rokov po tom, co bola aktualna ta vec s MIGom a okrem snahy zivit sa na pribehu s nim prakticky nic nemaju. Tie hodinky su na pohlad pekne, a ako pisem vyssie je to najoriginalnejsi pocin od dob O-II a vlastna rada (v inak dost nudnej ponuke sportovych modelov Eltonu) by im urcite neuskodila. Pokial ta rada nebude, je to znamka toho, ze bud nevedia co robia, alebo naopak dobre vedia a je im jasne, ze okrem par hejlov (co sa chytia na pribeh) by to nikto nekupoval.

Hele mě přijde, že to dělají všichni, dokonce i limitky zde (Nautilus), hodinky k různým výročím, Heuer kdysi dělal hodinky podle různých závodních okruhů a měl smlouvy s jezdcema, rolex podporoval sportovce, aby ten brand vybudoval a jede na tom do teď...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

GMT koncept je super, resp. stroj je dostacujici (predpokladam fix 24h rucka a la Karel IV) + super napad s dvojitou lunetou. Hodinky jako celek se mi nelibi, ale tenhle stroj a lunetu dat na Igeny nebo na Orliky, tak by to byla parada. Ale na ofiko strankach produktova fotka s pilotkou ukazujici kozy - vsimli si chlapci v Eltonu, jaky je rok a jake jsou trendy posledni doby? Jako kocka pekna, ale je to na urovni reklam typu "truhlari - prefikneme cokoliv".

Upraveno uživatelem skalis
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...