Přejít na obsah

Prim MIG-15


Chegi

Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 185
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

před 3 minutami, decebal napsal:

Za ten může i v jednom časovém pásmu. Pokud tam doletí.

Pokud to nebude mastit tak s bandaskami má dolet skoro 2t. tak to si dá ještě nad Laponskem výkrut. 

 

před 4 minutami, decebal napsal:

Za ten může i v jednom časovém pásmu. Pokud tam doletí.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 16. 11. 2021 v 23:19, decebal napsal:

Mně přijde spojení GMT funkce a vojenské stíhačky s doletem 800 kilometrů takový srandovní.

Pro pilota je i při létání kolem komína užitečnější třeba čas UTC, který se dá na hodinkách nastavit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hodinky na ruke mozu vseobecne pilotovi posluzit mozno tak pri havarii, ci zostrele, inak ma  vzdy palubne. Takze ak by s tym migom za polarnym kruhom zahucal a putoval dlhe dni do civilizacie mohol by mu ten 24h cas mozno nejako posluzit. Samozrejme rovnaku ci lepsiu sluzbu nez tento Chanel 5 medzi leteckymi hodinkami(viz clanok novinky) by odviedli Gcka za zlomok ceny ... ale to plati pre vsetky mechaniky no.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ok vratme ten pokec kam patri. MIG je fajn pocin, rozhodne jeden z lepsich co kedy vyplodili.

Paci sa mi:

-ze to nie je len dalsi orlik

-design, z palubnych hodin vychadzaju, ale nie bezducha kopirka

Vadi mi:

-ze nemaju standardnu verziu

-ze su zbytocne velke

-marketingova vata v clankoch, snaziaca sa navodit dojem, ze moderny pilot potrebuje nejake extra naramkove hodinky a tuzobne caka prave na nove MIGy - novokorunovany to Chanel-5 medzi hodinkami,.... Tam niekam hadam/dufam mieril aj Decebal.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já to chápu a upřímně mi přijdou taky hrozně velký, dokonce jsem kvůli tomu hodně přemýšlel, že je zruším. Mě navíc přijde zajímavý řešení s dvěma lunetama, něž jsem našel fotky, tak jsem si dokonce myslel, že udělali v Eltonu kalkulačky (sliderule), což by se k letecké tematice taky hodilo.

Co se týká marketingové omáčky a Migu 15 tak mě to nějak zásadně nedráždí, protože to tak dělají a dělaly prakticky všechny značky a část vznikajících limitek zde na foru měla podobný záměry - vázat se k nějaký události, předmětu,... ale chápu co na tom lidi štve...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 19. 11. 2021 v 14:19, decebal napsal:

 A k čemu? A proč UTC a ne GMT, když ten rozdíl je v případě hodinového letu prakticky nulový? 

Promiň, teď Ti nerozumím. UTC a GMT jsou stejné časy, v zásadě jde jen o terminologii. Dnes se v letectví hraje na termín UTC a proto jsem ho zmínil. Když se třeba před létáním kouknu do aplikace s omezenými prostory, je uveden i čas omezení v UTC a podle toho vím, jestli tam mohu letět, popř. v jaké výšce abych nic neporušil. Občas třeba volám na službu Information, zda mi nepovolí vzlet během omezení v daném prostoru, protože naše letiště se nachází zrovna v jednom z těch občas rezervovaných prostorů. Někdy to nejde, ale někdy třeba řeknou, že na chvíli odkloní vojenský provoz abych mohl odstartovat a opustit prostor. Domluví to s vojenským érem ve vzduchu a pak mně řeknou jaké mám pro start časové okénko. A to sdělují v času UTC. Zrovna teď v létě jsem se chystal takhle ke startu a kolem se v malé výšce potulovala velká vojenská Casa. Pro jistotu jsem tam volal znovu, protože už za chvíli jsem měl startovat, tak mi řekli, že kluci se chtějí asi kouknout kvůli čemu mají za chvíli prostor opustit a ať se nebojím, v daný čas zmizí. Podle pokynů jsem se ale v dohodnutý čas před návratem zase ohlásil, aby se mi nad letištěm zase něco velkého nemotalo.. Těch příkladů, ať ještě na zemi nebo pak i ve vzduchu může být víc a může se to odehrávat i během hodinového letu. Ale to už zacházíme do asi zbytečných podrobností, ta funkce je prostě příjemná a s letectvím má mnoho společného. 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 14. 11. 2021 v 18:34, Lamiczka napsal:

Ty ručky jsou za mě naprostá klasika u starých pilotek atd. a tvarově kopie těch z přístrojů v Migu.... vteřinovka dtto. Stačí se podívat na palubní hodiny z Mig 15, dají se i celkem běžně koupit... ;)

Letecké hodiny Mig-15 | Aukro

Pokud jsou katedrální ručky klasika pilotek, pak asi u ruských. Např Junghans Messerschmitt JB30 měly trochu střízlivější tvar.

1637493613431.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo a tisíc jinejch hodinek mají ještě další tvary. Ty hodinky odkazují na Mig 15 a tam jsou přesně tyhle ručky.

Je potřeba si uvědomit, že první pilotky z velké části vycházely z původních kapsáčů, kde když byly lumi, tak ten tvar dominoval (vlastně pořádně neznám jiný jak cathedral hands)

Stačí se podívat na Longines Heritage 1918 nebo Aviation watch type A (to jsou vyloženě překuchaný kapsáče), Oris Big crown 1917, Mont Blanc 1858 který vycházejí z dobových Zenith, IWC, dokonce i Rolex...

https://timetransformed.com/2017/05/29/early-pilots-watches/

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, Ivan Lelák napsal:

Promiň, teď Ti nerozumím. UTC a GMT jsou stejné časy, v zásadě jde jen o terminologii. Dnes se v letectví hraje na termín UTC a proto jsem ho zmínil. Když se třeba před létáním kouknu do aplikace s omezenými prostory, je uveden i čas omezení v UTC a podle toho vím, jestli tam mohu letět, popř. v jaké výšce abych nic neporušil. Občas třeba volám na službu Information, zda mi nepovolí vzlet během omezení v daném prostoru, protože naše letiště se nachází zrovna v jednom z těch občas rezervovaných prostorů. Někdy to nejde, ale někdy třeba řeknou, že na chvíli odkloní vojenský provoz abych mohl odstartovat a opustit prostor. Domluví to s vojenským érem ve vzduchu a pak mně řeknou jaké mám pro start časové okénko. A to sdělují v času UTC. Zrovna teď v létě jsem se chystal takhle ke startu a kolem se v malé výšce potulovala velká vojenská Casa. Pro jistotu jsem tam volal znovu, protože už za chvíli jsem měl startovat, tak mi řekli, že kluci se chtějí asi kouknout kvůli čemu mají za chvíli prostor opustit a ať se nebojím, v daný čas zmizí. Podle pokynů jsem se ale v dohodnutý čas před návratem zase ohlásil, aby se mi nad letištěm zase něco velkého nemotalo.. Těch příkladů, ať ještě na zemi nebo pak i ve vzduchu může být víc a může se to odehrávat i během hodinového letu. Ale to už zacházíme do asi zbytečných podrobností, ta funkce je prostě příjemná a s letectvím má mnoho společného. 

 

No já právě našel, že to to stejné časy nejsou, proto jsem se ptal https://cs.wikipedia.org/wiki/Koordinovaný_světový_čas

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 18. 11. 2021 v 15:10, Jirka81 napsal:

Tak třeba se chystá za polární kruh. 😂

Jirka81

  • Začátečník
  • Členové
  • Fanoušek značky: Prim
  V 16. 11. 2021 v 23:19, decebal napsal:

Mně přijde spojení GMT funkce a vojenské stíhačky s doletem 800 kilometrů takový srandovní.

Tak třeba se chystá za polární kruh. 

 

 

Sem chtěl jen říci, že kritizovat umí každý, ale neplést si polární kruh a severní nebo jižní pol, to chce už fištron.

Za mne jsou tyhle hodinky  jeden z nejlepších počinů za hodně posledních let. Nevšední, dvě lunety, a zcela nezapadající do běžné produkce. Líbí se mi a palec nahoru.

Jistě je to lepší než třicátá vykrádačka vlastních PRIM Orlík alá limitka číslo 31.

Upraveno uživatelem long
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pekné sú, zaujímavé detaily - napr. ako na korunke. Som veľmi rád, že limitka neskončila nejakou kresbičkou na ciferníku a "vymalováno". Zaujali.

Dve lunety sa už objavovali skôr, myslím na typ oboch vonkajších lunet. Teraz si presne nespomeniem - len tak z hlavy - mali to viaceré vintážne modely, napr. od Sherpa, Enicar, Chateau diver, alebo dokonca Favre Leuba? No neviem teraz. Tiež mali minútovú škálu a mestá pre GMT škálu. Pre lepšiu manipuláciu boli v rozdielnej výške.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 22. 11. 2021 v 15:15, long napsal:

Jirka81

  • Začátečník
  • Členové
  • Fanoušek značky: Prim
  V 16. 11. 2021 v 23:19, decebal napsal:

Mně přijde spojení GMT funkce a vojenské stíhačky s doletem 800 kilometrů takový srandovní.

Tak třeba se chystá za polární kruh. 

 

 

Sem chtěl jen říci, že kritizovat umí každý, ale neplést si polární kruh a severní nebo jižní pol, to chce už fištron.

Za mne jsou tyhle hodinky  jeden z nejlepších počinů za hodně posledních let. Nevšední, dvě lunety, a zcela nezapadající do běžné produkce. Líbí se mi a palec nahoru.

Jistě je to lepší než třicátá vykrádačka vlastních PRIM Orlík alá limitka číslo 31.

Ano, s tím by se dalo, s přimhouřenýma očima, souhlasit - na Prim, jsou to docela ucházející hodinky. Na Prim.

Upraveno uživatelem decebal
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...