Přejít na obsah

Prim MIG-15


Chegi

Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 185
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

před 8 minutami, Mikolas napsal:

Na těch fotkách to není asi až tak dobře vidět ale na jedněch hodinkách je "asi" ručka malinko ohnutá, ale zase má lépe luneta (sedí přesněji na "čárky"), ty hodiny Piplika mají vteřinovou ručku rovnou ale zase tam na indexech na 12 nesedí luneta... 

to je to co jsem psal, že nikdy to nevyfotím bez zkreslení. Naživo je luneta přesně vycentrovaná s indexy ciferníku, ale při focení se vždy jedna nebo více stran “rozjedou”. Na těch fotkách výše nelícuje ani luneta s ani jedním bodem a není to tím že by byla špatně vyrobena….

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 17 hodinami, zekon7302 napsal:

Už to v Eltonu řešíme, v Praze vám to na servisu také dají do pořádku. Omlouvám se tímto za kolegy, kterým tento detail unikl. Děkuji. 

Smekám Zekone7302 za upřímná slova!!!! Dnes je tento počin už spíše raritní.

A držím palce... 🙂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...
V 15. 3. 2022 v 19:38, zekon7302 napsal:

Už to v Eltonu řešíme, v Praze vám to na servisu také dají do pořádku. Omlouvám se tímto za kolegy, kterým tento detail unikl. Děkuji. 

Ahoj Zekone. Nechci být rejplala, ale to fakt není už normální udělat hodinky za takovou raketu a pak řešit takové věci. To ten hodinář je poloslepý? Nebo neexistuje výstupní kontrola? Já myslel, že se něco změnilo k lepšímu u Primu, ale je to pořád ve stejných kolejí. Dyť pomalu každý druhý člověk včetně mě měl nějaké záruční opravy. 💁‍♂️🙈

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 4 hodinami, Jirka81 napsal:

Ahoj Zekone. Nechci být rejplala, ale to fakt není už normální udělat hodinky za takovou raketu a pak řešit takové věci. To ten hodinář je poloslepý? Nebo neexistuje výstupní kontrola? Já myslel, že se něco změnilo k lepšímu u Primu, ale je to pořád ve stejných kolejí. Dyť pomalu každý druhý člověk včetně mě měl nějaké záruční opravy. 💁‍♂️🙈

Vše je to o materiálu, narovnáš to, a za půl hoďky je to zpět. Takže laboruješ, jak moc to ohnout, aby se to už nevrátilo, a každá se chová jinak. Dodavatelé se s náma taky nemažou, a mění v parametrech dodávky, taky pak koukáme, že to co fungovalo, už nefunguje. Bohužel nedostatky zjišťujeme až zpětnou vazbou od zákazníků a je to pak jak kriminàlka. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, zekon7302 napsal:

Vše je to o materiálu, narovnáš to, a za půl hoďky je to zpět. Takže laboruješ, jak moc to ohnout, aby se to už nevrátilo, a každá se chová jinak. Dodavatelé se s náma taky nemažou, a mění v parametrech dodávky, taky pak koukáme, že to co fungovalo, už nefunguje. Bohužel nedostatky zjišťujeme až zpětnou vazbou od zákazníků a je to pak jak kriminàlka. 

Ale to přeci tak nejde ne. Tak snad poskládám hodinky. Nechám je vrťet na natahovači třeba týden a pak znova na výstupní kontrolu. Já třeba na Primkách měl to, že tam zcela chybělo těsnění pod dýnkem, nelícovaly ručky, řemínek se rozpadl do 2 měsíců a cifr se po nějaké době začal loupat kde je ve styku s pouzdrem. Je to už nějaká doba co je mám takže nevím jak se zvedla kvalita výstupní kontroly. Nebo tak rok zpátky mi psal známý, že nové Spartaky se předbíhaly snad o 2 hodiny. Nebo další příklad po restaurování PS1 datum přehazoval už o 3/4 na 9. To jsem mu opravil já vyučený kuchař tak, že datum skočil přesně ve 12. Prostě toto je vyloženě chyba montáže a výstupní kontroly. Možná i šlendrián. Přeji jinak hodně zdaru a úspěchu do budoucna. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, Jirka81 napsal:

Ale to přeci tak nejde ne. Tak snad poskládám hodinky. Nechám je vrťet na natahovači třeba týden a pak znova na výstupní kontrolu. Já třeba na Primkách měl to, že tam zcela chybělo těsnění pod dýnkem, nelícovaly ručky, řemínek se rozpadl do 2 měsíců a cifr se po nějaké době začal loupat kde je ve styku s pouzdrem. Je to už nějaká doba co je mám takže nevím jak se zvedla kvalita výstupní kontroly. Nebo tak rok zpátky mi psal známý, že nové Spartaky se předbíhaly snad o 2 hodiny. Nebo další příklad po restaurování PS1 datum přehazoval už o 3/4 na 9. To jsem mu opravil já vyučený kuchař tak, že datum skočil přesně ve 12. Prostě toto je vyloženě chyba montáže a výstupní kontroly. Možná i šlendrián. Přeji jinak hodně zdaru a úspěchu do budoucna. 

Tak to fakt nevím, jsem tady dva a půl roku, a kontrola funguje dobře, tohle co píšeš jsem nepostřehnul. Týden dva v natahovači? No strojky jsou ve zkouškách, ale hodinky tak dlouho ne, to si nějako nedovedu představit, je nás pár, navíc zákazníci jsou netrpělivý, a obchod tlačí. Já vím, teď si všichni říkáte, že někdy se čeká i půl roku, ale fakt nás tady moc není, celkem deset lidí, plán na letošní rok je smontovat 800ks nových hodinek s inhouse strojkem, pak jsou tu nové quartz a eta/selita(2000ks), pak individualizace, renovace, opravy a reklamace, vývoj nového strojku.  Chápu vaše připomínky, ale fakt se snažíme, chce to víc trpělivosti ode všech, a bude líp. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 32 minutami, zekon7302 napsal:

Tak to fakt nevím, jsem tady dva a půl roku, a kontrola funguje dobře, tohle co píšeš jsem nepostřehnul. Týden dva v natahovači? No strojky jsou ve zkouškách, ale hodinky tak dlouho ne, to si nějako nedovedu představit, je nás pár, navíc zákazníci jsou netrpělivý, a obchod tlačí. Já vím, teď si všichni říkáte, že někdy se čeká i půl roku, ale fakt nás tady moc není, celkem deset lidí, plán na letošní rok je smontovat 800ks nových hodinek s inhouse strojkem, pak jsou tu nové quartz a eta/selita(2000ks), pak individualizace, renovace, opravy a reklamace, vývoj nového strojku.  Chápu vaše připomínky, ale fakt se snažíme, chce to víc trpělivosti ode všech, a bude líp. 

Takže bych to uzavřel. Vyrobíme hodinky za 150t., ale protože je nás tu pár tak musíte počítat, že tam budou mouchy nebo je budete muset poslat na reklamaci. To nemyslíš vážně. To je jak čekat v hospodě na guláš za 1000 Kč a číšník mi pak řekne. Omluvte kuchaře je tam sám a je možné, že to bude připálené nebo maso gumové. Mě přeci jako zákazníka toto zajímat nemusí. Nebo jinak, my si to můžeme dovolit, protože to dycky prodáme. Je mi docela líto lidí co toto řeší. Asi už nemám dále co napsat. 
 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 35 minutami, Josef01 napsal:

Taky jsem před časem slyšel že tam pracuje 10 lidí, pak jsem se podíval na výroční zprávu a tam je 60 lidí, 50 lidí asi trafika nebo jiná divize :)

Traktory prý uděláte za 2,5 měsíce, tak jsem zvědav. 😇

10 lidí maká na dalších 50 v kanclech. Tak to asi bude. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když jsem si byl osobně vyzvednout MIG-15 včetně prohlídky výroby, tak jsem byl překvapen nad celou výrobou a šikovností lidí co ve firmě pracují a jen 10 jich opravdu není jak tu někteří píšete, to mi věřte !! Moje MIG jsou naprosto v pořádku a chápu Vaše připomínky, ale nikdy není nic na 100% a pokud se celou dobu řeší ta vteřinová ručka, tak se vymění a hodinky budou v naprostém pořádku. Držím všem lidem v Eltonu palce, dělají fakt pěknou práci a myslím, že se nemají za co stydět a když se objeví nějaký problém, tak ho určitě vyřeší. Nejde o život pánové !! Zabývám se také výrobou a mohu Vám říci, že to není nic jednoduchého. Všechny Vás zdravím !!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Martine, připadáš mi zmatený jako lesní včela v parku. To o deseti lidech nenapsali "někteří", jak zmiňuješ Ty. Napsal to zaměstnanec Eltonu.

Další věc: čemu za větou pomůžeš dvema vykřičníky?

A ještě by mne zajímalo: jak jsi při své návštěvě Eltonu poznal, že ti lidé jsou šikovní?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, Josef01 napsal:

Taky jsem před časem slyšel že tam pracuje 10 lidí, pak jsem se podíval na výroční zprávu a tam je 60 lidí, 50 lidí asi trafika nebo jiná divize :)

Traktory prý uděláte za 2,5 měsíce, tak jsem zvědav. 😇

10 lidí a jeden učeň je na montáži, dva na opravàch, dva na skládání strojků, dva na montování nových našich mechanik, další dva na quartz, eta/selita, plus každý z nich komponenty do strojků a nakonec dva hodináři pro vše ostatní včetně vývoje. Na patře je taky tisk(1), galvanika(1), leštírna( ručky, šroubky, lunety,číselníky-3), samozřejmě dva mistři. V suterénu Nc, obrobna, brusírna, drátovka, laser dalších 15lidí, a to vše se podílý na výrobě a montáži, zbytek do cca 60 je management. Že něco nedopadne, nás samozřejmě žádné číslo neomlouvá, ale čistě pro mně je to pozitivní informace v tom, že víme, kde co napravit. Srovnávat to s hospodským gulášem je trochu podpásovka, ale i to beru. Nedokážu ale jen za sebe slíbit celkové zlepšení, je tam mnoho rušivých elementů, které až vyřešíme, tak se to určitě zlepší. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hodinky mám už měsíc doma, ale kromě pár wristshotů jsem tady nic nedával. A že je v případě MiGů co fotit👏

Od Eltonu totiž nedostanete jen dřevěnou krabičku s hodinkami, ale pořádný vojenský hliníkový kufr! Když jsem to viděl poprvé, říkal jsem si “proboha co s tím budu dělat”. K hodinkám ale uvnitř kufru najdete černý, otevřený automatický winder, vystěžejkovač, náhradní gumu se signovanou trnovou sponou, nášivku se sucháčem na vaši pilotní bundu, certifikáty, booklet a vyšívanou klíčenku. Někteří za čekání dostali plastikový model stíhačky. Ten jsem už koupil dříve sestavený. 

Moc se mi to balení líbí. Trochu mi chybí nějaké cestovní pouzdro ve stejném stylu. Bylo by praktické je mít (-: A co Vy? Co myslíte?

3CF0FD0A-0D71-4946-ADCB-3AE65A55682A.jpeg

F3A89347-436B-4917-A563-724D243316BA.jpeg

42B50FF1-E553-480D-B426-23E6DCC8AA14.jpeg

68F77A50-A9AB-4676-ADF8-AE49EC1D98FA.jpeg

C3021F77-D897-4108-BED6-60EC06D62D8A.jpeg

F745FC0A-6F6B-4660-A5C5-C43B3545BF1B.jpeg

3791B5F9-D6AC-4943-9BD0-4FB80C3170A7.jpeg

B626FB77-34BB-4705-9D52-C20C92684B3F.jpeg

8F04738E-ACDD-4FF5-B5A9-1DA17B184C3C.jpeg

Upraveno uživatelem Piplík
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...