Přejít na obsah

Zastavování hodinek


Doporučené příspěvky

Ahoj,

 

Asi tu mám problém ….. 


Dnes sundané hodinky po večerním odpočinku  ze stojánku cca 04:00 ….. Vše tikalo jak mělo …. 06:01 nejdou …. 
Přetočil jsem čas, natáhl : pohybem zápěstí , nasadil na ruku…… Tikáme 2-3min a opět stávkujeme ….. Opět jsem upravil čas, natáhl přes korunku do plna ….. Tikaly 5-6min a historie se opakuje ….. přitom stopky jedou v abnormální pohodě …. Start i nulování bez problému ….. 

Nevíte, kde by mohla být chyba ??? 

Naráz nebyl, ani prudké pohyby ( sekání dřeva či něco jiného ) 

Díky za názor

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jen doplním info., jedná se o viceroye. Servis 2roky zpět 

 

edit, JoyStick 

Já zas myslím/myslel, že když to blbne v čase, ale stopky jdou …  tak to ve strojku nebude ….  A bude třeba, jak píšeš něco u osičky - nebo prostě, jestli už toto někdo neřešil …. 
Ale díky za názor :0) 

Upraveno uživatelem Lobber
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, Lobber napsal:

Jen doplním info., jedná se o viceroye. Servis 2roky zpět 

 

edit, JoyStick 

Já zas myslím/myslel, že když to blbne v čase, ale stopky jdou …  tak to ve strojku nebude ….  A bude třeba, jak píšeš něco u osičky - nebo prostě, jestli už toto někdo neřešil …. 
Ale díky za názor :0) 

Nevim co je tam za strojek, ale počítám že nějaká verze valjoux, což je nezávislá nástavba a bere energii jinou cestou než 3ručková časomíra. Ten servis před 2 lety taky mohl být nekvalitní, od tý doby se mohlo něco porouchat, dostat se tam čurbes atd. Těch možností je vagon.

Zmagnetizovanej strojek se většinou projevuje nepřesným měřením času, ne zastavováním.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vintage Heuerky, tam sice strojek může bejt po servisu, ale stejně nevíš dne, ani hodiny... Co jsem slyšel (a i zažil u cal. 12) v těch jejich strojcích může kdykoli odejít cokoli. Vypadá to, že se poslání do servisu nevyhneš, tak jen držím palce, ať to není oprava za 20, jak to u Heueru lehce bejvá.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, VintageLover napsal:

Není servis jako servis, to je taky důležitý podotknout. Někdo se ani neobtěžuje stroj rozložit, a prostě ho jen vykoupe v lihobenzinu, a pak vsadí nazpátek a hotovo. 

 

Přesně tak, když mý Heuerky, po údajným velkým servisu otevřeli v @ONYX servis hodinek bylo to dost nepříjemný překvapení. Pošli to jim a budeš mít klid... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky ze reakce kluci ….

Zajedu do Jihlavy za klukama o Onyx-u ….

A snad to nebude nic komplikovaného. 
Jen jsem nemohl usnout aniž bych se nezeptal no :0))) 

 

edit : Nemohu dát ruku Karle za to, kde byli v servisu ….

Ale mám tušení , že měli být v autorizáku …. Zkusím po víkendu pozjistit info. 

Upraveno uživatelem Lobber
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...