Jump to content

Dobročinná dražba putovních hodinek Davosa

Jiří Štencek
 Share

Recommended Posts

Milí členové fóra,

většina zde asi zná naši iniciativu putovních hodinek. Celkem bylo doposavad na fóru v oběhu 5 kusů (Davosa, Traser, Junkers, Bulova a dobíhající Junghans) a už brzy naši prodejnu opustí další. Osud (a hlavně má zapomětlivost) tomu chtěl, že vůbec první putovní hodinky Davosa nikdy do dražby nešly. To bych rád napravil. 

Rád bych tedy využil možnosti fóra (děkuji Berte!) a splnil jednu příjemnou povinnost v závěru putovní hodinek. A to sice spustil dražbu o tyto putovní hodinky a vše co s nimi cestovalo (deník, krabička a pár dárkových předmětů). 

putovnihodinkydavosa-768x512-2.jpg.ba963f511394b48f1531a535a759af18.jpg

Co se draží
Putovní hodinky Davosa Vintage Diver 162.500.65 v původní hodnotě 7900 Kč. Hodinky jsou ve stavu nošených, ale s žádnými vadami na kráse. 
Teď se po 4 letech od začátku putování vydávají na cestu ke svému novému majiteli, který je může získat v této dobročinné dražbě. Snad poslední poznatek, na hodinky poskytneme za Helveti.cz: záruku 5 let.

Systém dražby
Aukce končí v úterý 23. listopadu 2021 ve 20:00. Pokud někdo přihodí v čase 19:50 a dále, čas skončení aukce se posune o dvě minuty. Tzn. příhoz na 10 000 Kč v 19:55 znamená, že aukce bude končit ve 20:02 a příhoz ve 20:01 na 11 000 Kč posune konec na 20:03. Systém příhozů je velmi jednoduchý. Každý do svého příspěvku napíše cenu, která bude vyšší, než cena v posledním příspěvku. Znamená to tedy, že poslední příspěvek by měl vždy ukazovat aktuální cenu hodinek v aukci. Vyvolávací cena a minimální výše příhozu je 500,- Kč.

Jak budou peníze pomáhat?
Celkový výdělek dražby půjde na účet nadace VITA ET FUTURA, oddělení neonatologie v pražském Apolináři. Věřím, že tak hodinky udělají ještě jednou velkou radost a dobrou službu. A to jak novému majiteli, tak oddělení pro ty nejmenší bojovníky, kteří se při narození doslova perou o život. Peníze by měly poskytnou možnost nákupu nového vybavení, zpříjemnit těžké chvíle rodičům, personálu a hlavně v záchraně těch nejmenších. Více o činnosti nadace a neonatologického oddělení se dočtete zde.

Přispět můžete i pár desítek korun
Ti, kteří se nechtějí účastnit dražby, ale rádi by přispěli na tuto nadaci, tak můžou učinit na účet VITA ET FUTURA 107-6501340297 / 0100 nebo na náš transparentní FOND Helveti.cz 2001657652 / 2010. Veškeré vybrané prostředky pak hromadně přepošleme na účet nadace. 

Pro snadnou platbu jsem vytvořil QR kód.

post-21335-0-01392300-1562769212_thumb.png

Kde jste projekt putovních hodinek mohli sledovat
Projekt putovní hodinky Davosa jste mohli sledovat na sociálních sítích a na našem blogu.
Hlavní však bylo zdejší vlákno, kde se vše domlouvalo a sdílely se dojmy s fotkami.

Mockrát děkuji všem zúčastněným, Chronomagu a mým kolegům z Helveti.cz, kteří mi s projektem pomáhali.

Za sdílení mezi jednotlivé členy fóra nebo i mimo něj budu rád. 

Snad se dobrá věc opět podaří. 

Všem moc děkuji za účast v testování i v případné dražbě!
Za Helveti.cz, Jirka Štencek

Putovni-hodinky-Davosa-Rudykopalsson-1024x1024.thumb.jpg.d8b0d7b33d4879d5d3c997deb137acbf.jpgPutovni-hodinky-Davosa-T.-Helisek2.thumb.jpg.820bc49b2ae306bd7a6f0da10ad8f78d.jpg

Jak už jsem předeslal, tak to bylo rychlé a nepředpokládám, že se do konce dne ještě něco stane :) Posílám tedy předběžnému výherci SZ a všem děkuji za účast. 

Přihazovat samozřejmě ještě můžete..

Mockrát děkujeme všem přihazujícím a jmenovitě i panu Josefu Nistlerovi, který přispěl 1000 Kč na náš transparentní účet
Nejvyšší příhoz činí 15006 Kč a patří za něj díky členu s nickem patprom. Jsem s ním již v kontaktu ohledně předání hodinek. 
Tento dobrodinec obdrží putovní hodinky Davosa, cestovní deník, cestovní pouzdro na hodinky a pár dalších drobností od nás jako dárek.

Po obdržení částky na náš účet pak všechny peníze (16006 Kč) poputují na účet nadace Vita et Futura (neonatologie v Apolináři). Tímto i za ně moc moc děkuji! 

Brzy zase ahoj, Jirka z Helveti.cz

Patriku gratulace. Jirko díky že ty puťáky ještě děláš. Párkrát jsem se účastnil, nejen tvých, a myslím že je to supr tradice. A když je zakončená takhle, což byly skoro všechny, o to líp! Nepřihazuju, posílám rovnou na účet ;) Ať se daří!

Děkuji, Niko. Vždycky rád pomůžu dobré věci.
Docela mě mrzí, že se ta částka nedostala výš. Podle mě by měl být výtěžek alespoň na dvojnásobku stávající sumy.
Tohle forum se hemží různýma frajerama co tady denně machrujou zlatýma cibulema, rolbama apod, ale že by přispěli na dobrou věc, to ne.
Sorry, musel jsem

Díky moc, Nickolasi. 

V tradici chci dál pokračovat. Ač nám to zabírá nějaký čas a stojí kromě úsilí i peníze, tak v tom pořád vidím smysl (přínos pro členy a dobrou tečku na konci). Ještě jednou díky za příspěvek a přeji vše dobré!

Jirka

PS: Patprome, buďme rádi za tvůj příhoz, který dvojnásobně překročil původní cenu hodinek. Osobně jsem to ani neočekával. A výsledná částka 17006 Kč už udělá u Apolináře spoustu muziky :)

Share

• Create New...