Přejít na obsah

Hodinky k narozeninam


Doporučené příspěvky

Zdravím kolegy chronomagory.

Blizi se me narozeniny, hodinky uz jsem dlouho nekoupil (abstinuju vic nez 1,5r), ale napadlo me, ze ke kulatym narozeninam... mozna...a do toho prisla manzelka, jestli si nechci k narozeninam koupit hodinky. No a nestesti je na svete... 🙂 Puvodne jsem myslel, ze moji ultra skromnou sbirku (longines hydroconqest, seiko new turtle, jedny gshocky, stare primky a apple watch) doplnim nejakymi relativne obyc pilotkami (archimede, kdyz se sejde vic penez, tak stowa). Slovo dalo slovo a vyrobil se budget ca 60-80 a do toho jsme se byli kouknout v Glashutte, kde to na me fakt dychlo a navic pochazim vlastne kousek od toho mesta, ale proste v tehle cenove hladine se mi nedari uplne najit nic, co by me posadilo, hodne to taky diky tomu, ze mam "damske zapesti", takze bych rad l2l do 47-48mm. Spoustu jsem toho videl, spoustu vyzkousel a sesly se mi 3 hlavni typy, ale rikal jsem si: vic hlav, vic vi a tak uvitam nazory, tipy atd. 

Moje tipy tedy:

1) Sinn 144 St Sa - pro mluvi, ze po nich koukam strasne dlouho, taky je to chronograf, ktery me laka. Proti mluvi, ze nemaj lesteny plochy a me se libi, kdyz hodinky cas od casu "problejsknou" na ruce. Navic Sinn ted dava vetsinou strojky concepto - nic moc jsem o nich nenasel. Sinn uz jsem jednou mel (556) a vim, ze se k nim (ke znacce) urcite vratim, za me jeden z nejlepsich pomeru cena/vykon na trhu.

2) Oris Aquis date calibre 400 - tady me logicky laka manufakturni strojek, v te mensi velikosti jsou pro me akorat a kdyz jsem je zkousel, tak treba tah mi prisel super. Nevim ale, jestli si z nich vlastne uplne sedam na zadek, co se designu tyce. Jsou fajn, ale neni to wow. Navic potápky uz mam dvoje.

3) Tudor black bay 58 - zase manufaktura, pro me uplne idealni velikost. Proti mluvi cena (ale byl bych schopnej prodat jeste treba ty longines, nemusim mit troje potapky) a absence data je pro me teda taky tezko kousatelna.

 

Jak vidite, je to takovy pel mel a uplne v tom litam. Umim si taky predstavit neco na horni hranici nebo lehce nad jako uplne universaly... nebo neco z toho glashutte, obecne me to vic tahne k nemeckym hodinkam...asi tim, ze svycarske, japonske i ceske mam 🙂

 

snad jsem na zadny myslenkovy tok nezapomnel, diky

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zas ke kulatinám se hodí nový. A jo, docela ten rozptyl ve výběru je.

Mě se od Sinnu líbí už dlouho řada 103 v chronu, která je teda dokonce pod budget, kokrétně 103 St, L2L mají 47

Zajímavý jsou i 903, ale mě tam asi baví ta story s Breitlingem. Budou vypadat velký, ale L2L mají 48.1mm

S Glashutte mi to přijde těžký, u Glashutte original není v budgetu nic a to ani blízko (vlastně pokud bys měl na GO, tak budeš asi řešit jestli IWC pilot :), Union mě osobně přijde nuda a šeď :( možná něco od Tutima, pokud tě berou pilotky...

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 4 hodinami, Lamiczka napsal:

Zas ke kulatinám se hodí nový. A jo, docela ten rozptyl ve výběru je.

Mě se od Sinnu líbí už dlouho řada 103 v chronu, která je teda dokonce pod budget, kokrétně 103 St, L2L mají 47

Zajímavý jsou i 903, ale mě tam asi baví ta story s Breitlingem. Budou vypadat velký, ale L2L mají 48.1mm

S Glashutte mi to přijde těžký, u Glashutte original není v budgetu nic a to ani blízko (vlastně pokud bys měl na GO, tak budeš asi řešit jestli IWC pilot :), Union mě osobně přijde nuda a šeď :( možná něco od Tutima, pokud tě berou pilotky...

 

 

Kolik mas hodinek od Union? Sorry, jsou dvoje dvere a jedna fabrika. Union a Original. Kolega tam byl tak to vi. @jestli te to v Glashütte oslovili tak se na ty Uniony podivej. Kvalita vyroby a samotnych hodinek potom je fascinujici. Jinak z toho co uvadis jednoznacne 58. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Postal80 Já nemluvil o kvalitě, o té nepochybuju, mě prostě jen nějak neberou designově a asi bych to označil i produktovou filosofií (nenapadá mě lepší označení).

U GO se mě osobně líbí třeba řada seventies a SeaQ - ucelený řady, odkaz na legendární design, má to nějakou evoluci, chápu proč to tak je. U unionu je pravda, že jsem viděl hlavně řady belisar a nomaris a prostě mě to nějak nebere, jedno pouzdro a tisíc různých nesourodých designů. Není řada u který chápeš jak vznikla nebo měla nějakou designovou linku. Spíš v produktovým oddělení se někdo podíval z vokna  a řekl si "jakej cifr tam ještě nebyl? Tady to vod Certiny vypadá super a prej se to dobře prodává, tak co kdybychom to tam taky daly"

Třeba já chci ke kulatinám legendu, hodinky s příběhem, něco co ideálně designově přetrvává a není to jen výstřelek poslední módy...

Třeba zrovna tebou odkazovaný 58 je v zásadě to o čem píšu, odkaz na dřívejší model (ok, teď je retrovlna), ale tam vidíš jednoznačný designový rysy, má to nějakou genezi, žádnej pejsek a kočička vařili dort. Proto lidi baví i když jsou to v zásadě tuctový hodinky. Nejsou to hodinky, co když zítra zmizí z nabídky, tak si na to nikdo ani nevzpomene, že to tam kdy bylo a nahradí je jiná tuctovka...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Z toho, co máš "ve výběru" bych šel do těch Sinn. Měl jsem je a pro problejsknutí či velkou změnu, stačilo vyměnit tah za řemen a bylo to. Uznávám, že jsou to hodinky trochu "nudné", ale chybu jsem na nich nenašel a mohu jen doporučit.

Tudor je nad tvůj rozpočet a ty Oris ( mě osobně to na ruce vůbec nevzalo za srdce ).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 9 hodinami, Lamiczka napsal:

Zas ke kulatinám se hodí nový. A jo, docela ten rozptyl ve výběru je.

Mě se od Sinnu líbí už dlouho řada 103 v chronu, která je teda dokonce pod budget, kokrétně 103 St, L2L mají 47

Zajímavý jsou i 903, ale mě tam asi baví ta story s Breitlingem. Budou vypadat velký, ale L2L mají 48.1mm

S Glashutte mi to přijde těžký, u Glashutte original není v budgetu nic a to ani blízko (vlastně pokud bys měl na GO, tak budeš asi řešit jestli IWC pilot :), Union mě osobně přijde nuda a šeď :( možná něco od Tutima, pokud tě berou pilotky...

 

 

103 v chronu jsem mel taky na ruce a nejdriv jsem o nich hodne premyslel, ale tam uz je vyska 17mm snad, navic, kdyz chrono, tak by se mi libil tachymetr... u glashutte to mam podobne, Union mi prijde super zpracovanim, par jsem jich mel na ruce, ale vlastne krom pilotek me uplne nic nezaujalo, pripadne zaujalo, ale tam bych postradal vic univerzalnosti (spis to jsou oblekovky - rada 1893. Tutimy jsem zkousel taky na ruce, ale popravde, Sinn se mi libi vic, vic me bere. Muhle Glashutte, tam si je chci jeste vyzkouset na ruce, ale je pravda, ze maji takovy specificky design, i kdyz napr. jejich nova chrona vypadaji (i rozmerove) dobre. Jeste me trosku hloda v hlave i Nomos. Jsou sice uplne svoje, ale maji inhouse a kazdy, kdo trosku rozumi hodinkam, okamzite vi, o co jde. Půjdu je taky vyzkoušet na ruku...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, kuncák7 napsal:

Z toho, co máš "ve výběru" bych šel do těch Sinn. Měl jsem je a pro problejsknutí či velkou změnu, stačilo vyměnit tah za řemen a bylo to. Uznávám, že jsou to hodinky trochu "nudné", ale chybu jsem na nich nenašel a mohu jen doporučit.

Tudor je nad tvůj rozpočet a ty Oris ( mě osobně to na ruce vůbec nevzalo za srdce ).

Tudory chci videt na ruce, kdyby me jo chytly, tak si myslim, ze bych ten budget nasel... (resp. vysvetlil manzelce, ze to jsou ty prave :-)). U Orisu to mam stejne, firma je mi sympaticka, obecne se mi ty hodniky libi, ale na ruce me to uplne nebere za srdce. Kdyby ten calibre 400 dali do oris 65, libilo by se mi to vic.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, od Sinnu přes Union až po Nomos, to je slušnej rozptyl, bude to chtít pár týdnů třídění myšlenek. Chce to vše zkusit, výběr si užít, ono poznáš sám, co Tě na ruce šimrá a co ne😉 Taky zvaž to nový/nošený, tím by se Ti zase otevřely další možnosti, člověk by pak řekl, že je ten budget skoro na Moony....co?😂 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 52 minutami, blackwhit napsal:

Tudory chci videt na ruce, kdyby me jo chytly, tak si myslim, ze bych ten budget nasel... (resp. vysvetlil manzelce, ze to jsou ty prave :-)). U Orisu to mam stejne, firma je mi sympaticka, obecne se mi ty hodniky libi, ale na ruce me to uplne nebere za srdce. Kdyby ten calibre 400 dali do oris 65, libilo by se mi to vic.

 

58 nemám, ale kdybys chtěl od Tudorů něco vyzkoušet, napiš. Pár kousků mám :-).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 17 minutami, kuncák7 napsal:

58 nemám, ale kdybys chtěl od Tudorů něco vyzkoušet, napiš. Pár kousků mám :-).

Díky, mam domluvenou schuzku u Bechyneho, tak uvidim! 🙂  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 32 minutami, Karussell napsal:

No, od Sinnu přes Union až po Nomos, to je slušnej rozptyl, bude to chtít pár týdnů třídění myšlenek. Chce to vše zkusit, výběr si užít, ono poznáš sám, co Tě na ruce šimrá a co ne😉 Taky zvaž to nový/nošený, tím by se Ti zase otevřely další možnosti, člověk by pak řekl, že je ten budget skoro na Moony....co?😂 

to sice jo, ale jak tady nekdo psal, kdyz uz je to k tem narozeninam, tak by si to zaslouzilo novotu 🙂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 26 minutami, blackwhit napsal:

Díky, mam domluvenou schuzku u Bechyneho, tak uvidim! 🙂  

No tak kdyby náhodou neměl, klidně napiš, zcela vážně. Rád se pochlubím ( fotkama bych to jen zkazil ).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, blackwhit napsal:

103 v chronu jsem mel taky na ruce a nejdriv jsem o nich hodne premyslel, ale tam uz je vyska 17mm snad, navic, kdyz chrono, tak by se mi libil tachymetr... u glashutte to mam podobne, Union mi prijde super zpracovanim, par jsem jich mel na ruce, ale vlastne krom pilotek me uplne nic nezaujalo, pripadne zaujalo, ale tam bych postradal vic univerzalnosti (spis to jsou oblekovky - rada 1893. Tutimy jsem zkousel taky na ruce, ale popravde, Sinn se mi libi vic, vic me bere. Muhle Glashutte, tam si je chci jeste vyzkouset na ruce, ale je pravda, ze maji takovy specificky design, i kdyz napr. jejich nova chrona vypadaji (i rozmerove) dobre. Jeste me trosku hloda v hlave i Nomos. Jsou sice uplne svoje, ale maji inhouse a kazdy, kdo trosku rozumi hodinkam, okamzite vi, o co jde. Půjdu je taky vyzkoušet na ruku...

Ty nový chrona bývají pravda hodně vysoký i proto sbírám vintážky . Mě upřímně přišly moc i Tudory BB heritage, když jsem je měl na ruce, který s inhousem mají 14,8mm. Mám rád nízký hodinky (ok teď zrovna mám na ruce MM300 SBDX001,a le topočítá, ty se chystají na odled jinam :D), tam by Tudor 58 mohly sednou pěkně, mají krásných 11,9mm. S malou rukou chápu, že to chce něco i dobrým profilem pouzdra, aby to nevypadalo jako budík na ruce. Pak chápu i ty Sinn 144, který jsou díky designu pozdra fakt vizuálně hodně kompaktní.

Moony imho do budgetu budeš těžko dostávat i jetý a navíc budou nejspíš velký.

Když ale Glashutte, něco zajímavýho, dobře padnoucího, co ještě MaisterSinger? Za 60-80k by mohly být i s nějakou fešnou komplikací...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...