Přejít na obsah

Automaty pro zklamaného zahořklého chudého chronomaniaka


Doporučené příspěvky

 

Ten název témata je tak lehce a možná více bulvární, tak ho berte s rezervou 🙂

Okolo mechanických hodinek se motám už prakticky od dětství, (jako každý Husákovo dítě, co nepřešlo k digitálkám) to jsou dodnes fungující primky 17 jewels, pak moskvy, 16 kamej, slavy po tátovi, pak pauza a návrat cca před patnácti lety, orienty, seika, a moje nejoblíbenější vostoky amfibia, který mě po čtyřech kusech přinesli hořký zklamání. Momentálně díky neschopnosti nynějších hodinářů nosím baterkový casia edefice a to není ono.  Chtěl bych něco co tiká, má automatický nátah, datum případně i den, lunetu, nerezový tah, nerez pouzdro,  200m vodotěsnost i když i 100m by stačilo, čísla na ciferníku, a sklo, to je potíž, safír je mimo mojí cenový relace, plexi který si sám vyleštím mají asi jen vostoky a s minerálem nemám dobrý zkušenosti.  Už tím popisem to nebudou oblekovky, cenu do pěti tisíc, hodinky pro mě nejsou symbol společenskýho statutu, nejsem manažer a většina lidí v mým okolí ví o hodinkách kulový, takže tam se sebelepším kouskem nezamachruju a ani o to nestojím. Mám to pro sebe. Musí se mi to líbit, a musí to vydržet, protože až se to porouchá, tak mi to nikdo neopraví. Bohužel.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 40
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Z toho popisu mi není jasný, jestli ten průser byly ty Vostoky, nebo i Orient/Seiko. Na požadavky totiž imho nejvíc sedí právě Seiko/Orient. Pokud teda nechceš brousit někam do vod Festiny a podobných.

V nových i jetých najdeš fakt mraky modelů, automaty se dají různě koupit už kolem 2-3k, potápky za cca 4-5k. Podle mě jsou pětky nejlepší hodinky s poměrem cena výkon a to s velým náskokem.

Vidím tam 2 velký ořechy. Plastový sklo a 200m vodotěsnost a ten větší čísla na cifru a luneta

Jen pro lepší přehled ty požadavky

  • automatický nátah
  • datum případně i den
  • luneta
  • nerezový tah, nerez pouzdro
  • 200m vodotěsnost i když i 100m by stačilo
  • čísla na ciferníku
  • sklo ideálně safír nemám dobrý zkušenosti.

Snad jen Seiko Spork....kdyby se ale tak daly sehnat a navíc v budgetu...

Upraveno uživatelem Lamiczka
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ještě tohle by splňovalo téměř vše, dokonce i safír, jen jsou vyprodaný a přes budget - skoro 2 násobek :(

https://www.prometheuswatch.com/store/Prometheus-Sailfish-300m-Automatic-Diver-Watch-Black-Dial-Sapphire-Bezel-p30587613

Možná poskládat si vlastní FFF mod nad Seiko, něco v tomto stylu, to by mohla v konečným důsledku být i zábava :)

https://awcpanama.com/product/awc-seiko-fff-fifty-five-fathom-c-1-opti-mod-m005/

Festina co sedí i do budgetu a mají i safír, jsou ještě v bílé a černé (prosím nekamenovat, to zadání je fakt hodně náročný :D)

https://www.joyeriapato.com/en/festina/festina-automatic-watch-diver-f20478-2.html

 

Nějaký borealis estoril, byly i s číslana ma cifru a občas se objeví tady v prodeji, jako tyhle (seafarer, ale pro představu o ceně)

https://cz.pinterest.com/pin/343610646553418705/

 

Marathony by asi taky dobře seděly do zadání cifru s číslama, ale jsou buď hrubě mimo budget, nebo v budgetu, ale s plastovým pouzdrem bez tahu :(

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Průser jsou vostoky, za mě je to šrot, ale o tom se nebudu rozepisovat. Orienty a seika, tož dobrý, ale minerální sklo, na seikách ho rozkřápl synek, na orientech já. Dva různí hodináři vyměnili sklo, ale ani jeden nevyčistil strojek od střípků, Takže hodinky jdou-nejdou, nosit se to nedá. Další orienty, něco podobnýho jako ty maka, neustále se lámali stěžejky, pak se porouchat nátah, jednou jsem ho spravil sám, podruhý jsem dal na doporučení na šikovnýho hodináře, co je melouchem spraví. Už je spravuje asi šest let.

Ze zadání lze v něčem slevit, průšvih jsou vostoky, minerální sklo a hodináři. Orienty s plastem z vostoků, škoda že je to blbost.  Co je špatnýho na festinách a proč jim  taky nevěřím?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Myslím, že tvůj problém jsou hlavně špatní hodináři. Najdi si tu fóru odkaz na šikovné hodináře s rozumnou dobou dodání. Za mě třeba @ONYX servis hodinek v Jihlavě. Hodinky jim pošleš a oni ti je opravené vrátí zpět, se zárukou na opravu. A na Seika si myslím, dokážou dát i výměnou safírové sklo. Ale pokud si sklo rozbil, je pro tebe minerál možná vhodnější volba, safír je tvrdší takže se nepoškrábe, ale křehčí, takže třeba při pádu se rozbije spíš, než minerál. Plast nebo akrylát je, podle mého v dané ceně neřešitelný. Prostě se v podstatě nepoužívá, s výjimkou nějakých specialit a tam už jsi mimo finančně. Vzal bych rozpočet a nechal Seika opravit v ONYXu pořádně s výměnou za safír a máš vystaráno.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pravdu má prischera....ta výměna za safír je imho dobrej tip. Na pětky nebo SKX existuje mraky "tuning" dílů. Podle mě základní Seiko jde poslat hodně spolehlivým hodinářům a imho i místní @Jeronimo @valjoux a další jsou dobrá volba.

Na ty spinakery jsem se přera díval taky, když jsem hledal kandidáty. Dělají je i na tahu a prakticky je to "homage" (minimálně silná inspirace)  Blancpain Fifty Fathoms se seiko strojem. Za mě vypadají fakt super

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Seiko SNZG, aktuálně na timestore (i když bývaly levnější) a až na nich ojedeš hardlex, tak si tam necháš vsadit safír. 
100m, protože 200m má závit a toho se bojím, kór u ne-cosc strojků abys co týden šrouboval

(aktuálně jsem poněkud gramlav, tak jsem tu safirizaci svěřil ONYXu a jsem velice spokojený - když se mi hodinky líbí a nepřítomnos safíru je poslední překážka, má to řešení ;o)

Upraveno uživatelem Datel
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Orient su betelne a v pohode opravitelne hodinky, ktore uzivatela s trochou starostlivosti dokazu bez problemu prezit a to iste Seiko (a s prizmurenym okom nakoniec aj ten Vostok). Pokial nejako vyraznejsie trpis na sustavne rozbijanie mineralov/safirov, tak sa jednoducho nechovas k mechanickym hodinkam tak ako si take zariadenie vyzaduje a si adept na nejake Gcka, alebo nejake este lacnejsie Casio, ktore po rozmlateni proste kupis hned nove,.... sorry jako :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

K tomu rozbíjení sklíček, co s tím dělal mladej nevím, já mám Orient CET06001D, ty nemají lunetu a mají sférický sklo. Takže když došlo na ránu na kraj sklíčka, kterou by chytla luneta být tam, sklo ruplo. Proto chci lunetu. A navíc se mě líbí. Na minerálu mě štvalo, že se poškrábe a nic s tím neuděláš. No pokračujte, zatím dobrý poznatky, jo a kolik asi tak stojí výměna minerálu za safír?  Ty orienty kamasu sice nemají čísla na ciferníku, ale nevypadají vůbec blbě a rychlým pohledem na internety vidím cca 4161 na gumě ve Švédsku  a 4800 na nerezu ve Španělsku, to by šlo. Nebo až 8000 v ČR, to by nešlo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 14 hodinami, Dřevák napsal:

K tomu rozbíjení sklíček, co s tím dělal mladej nevím, já mám Orient CET06001D, ty nemají lunetu a mají sférický sklo. Takže když došlo na ránu na kraj sklíčka, kterou by chytla luneta být tam, sklo ruplo. Proto chci lunetu. A navíc se mě líbí. Na minerálu mě štvalo, že se poškrábe a nic s tím neuděláš. No pokračujte, zatím dobrý poznatky, jo a kolik asi tak stojí výměna minerálu za safír?  Ty orienty kamasu sice nemají čísla na ciferníku, ale nevypadají vůbec blbě a rychlým pohledem na internety vidím cca 4161 na gumě ve Švédsku  a 4800 na nerezu ve Španělsku, to by šlo. Nebo až 8000 v ČR, to by nešlo.

nebo německej amazon např. zelená verze za 185€ s poštou grátis.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 16 hodinami, Chronopetr napsal:

Anebo toto, sice bez čísel, ale získáš poměrně uznávaný model Seiko 5. Případná výměna skla a servis bez problémů...

Já je mám 4 roky, spíš na víkendové tahání na treky a do moře a na hardlexu není jediný škrábanec. Taky nechápu, co s tím lidi dělají 🙂 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...