Přejít na obsah

Automaty pro zklamaného zahořklého chudého chronomaniaka


Doporučené příspěvky

Já mám na dojebávání Seko Monster, díky tvaru lunety je pravda hardlex trochu víc krytej, ale ty hodinky už zažily hodně věcí, dokonce putovaly asi rok po foru a projely celej svět a na hardlexu je jedinej škrábaneček se kterým jsem je už koupil :D

Takže bych se toho fakt zásadně nebál, navíc když se dodrbe, tak ho fakt jde vyměnit za safír, zrovna ty SZNK jsou super volba a používají se jako základ na přestavu na fifty-fathoms (FFF mod), takže dílů na ně jsou mraky (stejně jako na SKX, který bych tím pádem pokud oželíš čísla doporučil taky, jen už budou lehce za hranou s budgetem)

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 40
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Tak co jsem zatím zjistil, plně mému zadání odpovídají vostoky amfibia, tam si můžu vybrat spoustu variant ciferníku a kde čeho, jenže po pátý už do nich nejdu. To už bych byl fakt nepoučitelnej vůl. Dál ty festiny, ty taky splňují, jen že co je to festina? Nikdy jsem se o ně nezajímal, bral jsem je jako další qvartzky který prodává kde kdo. Nic o nich nevím, jen že tu nejsou zrovna oblíbený, až na nějakýko Frantíka, to je prý fanoušek 🙂  Zbývá orient nebo seiko. Čísla na ciferníku mají akorát maka 2 a ty nemají safír. Ten mají maka 3 a zase nemají čísla. Ta šestka devítka a dvanáctka mi tam chybí. Buď vzít dvojky a přehodit sklo, nebo oželet čísla. Je pravda, že v tomhle stylu čísla nemají skoro žádný. Tři hvězdy nemají lunetu, z vostoků jsem si na ni zvykl a chyběla by mě. Příjdou mi takový nahatý.  Proti seikám nic nemám, ale nějak mě netáhnou. Ono je to všechno o pocitu. Když chcípli třetí vostoky a orienty neměl kdo opravit, řekl jsem si, že seru na automaty a celej chronomag a koupil jsem baterkový casia. Fungují i docela vypadají, ale nějak to není ono. Tak já vůl koupi čtvrtý vostoky. Exitus za půl roku 😞 Zase mám casia a zase to není ono.  Když něco oželím, abych pak časem taky neměl pocit, že to není ono. I když tuším že to asi přežiju bez čísel.  Když tak si dám do řady čtyři vostoky a budu koukat na čísla, to mě vyléčí. 🙂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Dřevák aspoň vidíš, aký náročný je život chronomagora 😄 No na Festinky mi nepindajte, jedny z nich sú neodmysliteľnou súčasťou mojej malej 4kusovej zbierky (dúfam, že sa časom rozrastie, no Festinky v nej budú vždy 🙂 )

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No tak sa aspon trochu rozpis, co na tych Vostokoch odchadza, co na to vravi hodinar a ak nic, tak preco ich najprv nejakemu neskusit poslat? Ja som mal celkovo asi 10 Amfibii a ano presnost/konzistentnost chodu sa so swiss porovnavat urcite neda, ale ze by boli po pol roku nepouzitelne, to v ziadnom pripade. No proste myslim ze s Vostokmi nejake skusenosti mam a nie su to podla mna hodinky na jedno pouzitie. Aj ked je pravda, ze nemehlo hodinar dokaze urobit hodinky na jedno pouzitie aj z Datografov od Langeho.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No já to měl nějak podobně , přece nedám 20 táců za hodinky a pak s nima štrejchnu vo futra a vzteknu se.Pokoukal(3roky zpět) jsem v inzerci a vybral SKX007 už se safírem na jubilee za šestku , pro mě to teda jsou hodiny s pořádnejma kulema...Ale nějak to v tobě hlodá a švýcar  je švýcar a za 5k nebude , počkal jsem, došetřil ještě 5 a čmuchal opět v inzerci.Teď mám parádní Glycine 0249 nizoučký automat(ETA 2824/sellita) skvěle čitelné.Ve fabrice to teda nikdo neocení , ale já z toho mám dobrý pocit  😉

IMG_20211125_150320.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Porovnávám Mako II a Mako III. Co jsem zjistil, mají mít stejný strojek, F6922 s hackingem a možností ručního nátahu. Rozdíl je v ciferníku, sklu a lunetě co zatím vím. I když na některých e-shopech jsem se dočetl, že mako III má minerální sklo??? V diskusích jsem taky narazil na informaci, že starý maka, ty dvoukorunkový ohýbali stěžejky. Přesně tohle jsme zažil na  FEM7C003B a byl to opruz. Nevíte jak na tom ty dvojky a trojky se stěžejkama jsou? Dumám zda čísla a minerál s nižší cenou, nebo jen indexy se safírem a hezčí lunetou,  těžká volba. Na obrázku jsou ty lámačky stěžejek, toho času už šestým rokem u prý šikovnýho hodináře co je melouchem spravuje. Až budou spravený, jestli se dožiju, tak mě to nepomůže, jsou syna.

 

 

FEM7C003B.JPG.5a1b04b208d0ade95fd02fde6d416d2f.JPG

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Prošel jsem YouTube a maka II co ten chlup na vteřinovce?  Článek tahu na stěžejku je z plechu a drží ji jen uprostřed, to nebudí důvěru, viděl jsem to i na trojkách. Takhle to měli i ty z předchozího příspěvku, jsou tam aspoň silnější stěžejky? Posledně jsem vykoupil hodinářství 😞

https://www.youtube.com/watch?v=uX2tfcrgPOE

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Plechovy koncovy clanok tahu byval este do nedavna standard aj u radovo drahsich kusov... da sa to vidiet napr na roladach cca do konca 90 rokov. A s tym aj stezejka co drzi na poslednom clanku len uprostred (toho isteho sa da dosiahnut aj pri plnom koncovom clanku). Nie je na tom v principe nic zle, dokonca sa najdu taki, ktori to povazuju za vyhodu. Ked sa Ti hodinky zachytia o okoloiduci nakladiak, tak sa utrhnu hodinky a nie ruka, nemal by to byt pri beznom noseni problem, teda ak su stezejky v poriadku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 4 týdnech...

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...