Přejít na obsah

Tudor - investice


AlexT1

Doporučené příspěvky

Tož vítej na foru, takto na placku loženej dotaz hned v prvním postu....no proč ne...

Za mě nejlepší Tudor na Investici jsou jakýkoliv Rolexky ;) Tudor vždy bude branej jako chudej brácha, ale když už, tak cokoliv s inhousem, třeba něco z řady fifty eight.

Samotný to téma je ale docela komplexní, pokud to chceš vzít odpovědně a chceš se pustit do sbírání hodinek tak ta otázka je asi stejně blbá jako "který akcie budou nejlepší investice"

Takže buď začni ideálně číst, informací je tu hodně, pokud chceš jen do něčeho nasypat peníze, kup si třeba Tudor Black Bay Fifty-Eight M79030N-0001 a už sem chodit nemušíš ;) (no offence, spíš pokud je jediný parametr resale value, tak se to hodí spíš na forum o investování ;) )

Na jaké aspekty se dívat, celkem jednoduše

  • Inhouse
  • Počet vyrobených kusů (je to limitka?) a zájem o model
  • Dostupnost - vyrábí se ještě?
  • Pokud nějaký vintážky, nebo 2. ruka, tak logicky stav a kompletnost balení

Pokud to myslíš s hodinkama víc vážně, tak by to chtělo dát vědět co hledáš za kategorii (potápky, chrona, společenský, ...), materiály, barvy,  budeš to nosit, jakej je budget...

Upraveno uživatelem Lamiczka
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já se tedy jednoznačně přikláním k názoru Lamiczky, myslím tím sběr informací a vzdělávání. Jinak s tou investicí do starších kousků bych byl moc opatrný, tam je to vždycky dost o hubu. A nejde jen o autenticitu /i když o tu především/ ale taky o případný servis /dostupnost, cena/. Osobně mám na hodinkách rád to, že mi dělají radost když je nosím a občas se zadaří a prodají se dráž než byl nákup. Ale jindy je to zase naopak. Jako investici (bez srdečních vazeb) bych asi hodinky nevybral. Jde hlavně o to, co je myšleno investicí. Jestli je očekávané zhodnocení a v jaké míře. Pokud jde o uložení peněz s přidanou hodnotou v užitku z nošení, tak když člověk nebere nějakou divočinu a bavíme se o nějakém delším časovém horizontu, tak by to asi šlo. Ale ten rozvoj vědomostí je podle mě nutný vždy. Good luck 🙂

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, VintageLover napsal:

No vždyť to říkám....nejlepší tudor jsou rolexky s Etou 😂

Ale zrovna u vintážek bych byl s doporučováním investice nováčkovi trochu opatrnej. Dobře víš, jak je jednoduchý naletět (třeba aftermaket díly, servisní cifr, jiný ručky, relumi, špatnej tah, nesedící papíry, ...) Podle mě kupovat vintážky jako investici chce fakt docela dobrý znalosti nebo bejt trochu magor a mít štěstí...

Jinak souhlas, ale na to tu celkově chybí dost informací od zakladatele vlákna (nový, jetý, budget, ...). Když ti řekne, že má třicet, tak bude rád za oyster prince z 60. let

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ako poznamenal člen vyššie prečo zrovna Tudor? na denné nosenie sú to isto super hodinky to bez debát, ale ako investičné hm..? mimo Vintage, ktorému sa moc nerozumiem a osobne by som ho neriskoval by som šiel radšej do Rolexu prípadne ešte Omega Speedmaster nejaké limitky asi Snoopy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Osobne si myslim, ze Tudor bude stupat, robia pekne kusky BB Chronograph, Pelagos s inhousom, BB steel… Mna BB58 moc neberu, hlavne nechapem absenciu datumu.

Takze za mna super hodinky, zatial za rozumnu cenu s potencialom na rast ceny, ale hlavne na denne nosenie a uzivanie ai ich.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 30 minutami, digiMonster napsal:

ako poznamenal člen vyššie prečo zrovna Tudor? na denné nosenie sú to isto super hodinky to bez debát, ale ako investičné hm..? mimo Vintage, ktorému sa moc nerozumiem a osobne by som ho neriskoval by som šiel radšej do Rolexu prípadne ešte Omega Speedmaster nejaké limitky asi Snoopy.

Na Rolex nebo snoopy za retail se stojí hoodně dlouhý fronty

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tyjo, nečekal jsem tolik reakcí tak rychle :D, díky moc, podívám se na to. Jinak vzdělávat se snažím co to jde, chtěl jsem spíš najít zde nějakou inspiraci a názory zkusenejsich. A proč zrovna Tudor? Za mně moc pěkná a slušná značka a chtěl bych si to trochu spojit i s investicí. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 6 hodinami, AlexT1 napsal:

Ahoj, chtěl bych se zeptat na investici do hodinek Tudor, jaké třeba modely se na tohle hodí a na jaké aspekty bych se třeba měl dívat, díky. 

Najlepšia investícia sú akékoľvek hodinky, ktoré ti budú robiť radosť - niet nad investovanie do vlastnej radosti 🙂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, AlexT napsal:

Tyjo, nečekal jsem tolik reakcí tak rychle :D, díky moc, podívám se na to. Jinak vzdělávat se snažím co to jde, chtěl jsem spíš najít zde nějakou inspiraci a názory zkusenejsich. A proč zrovna Tudor? Za mně moc pěkná a slušná značka a chtěl bych si to trochu spojit i s investicí. 

Co je myšleno tou investicí ?

Upraveno uživatelem dabelM
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...