Přejít na obsah

Mako II Mako III stěžejky


Dřevák

Doporučené příspěvky

Ptal jsem se na to v sekci poraďte s koupí, ale zeptám se ještě zde, "u zdroje" .  V užším výběru hodinek mám Mako II a Mako III . Řeším jestli čísla nebo indexy, safír nebo minerál versus cena. Ale to je vedlejší. Při studii fotek a videí jsem zaznamenal, že oboje mají poslední článek tahu co navazuje na pouzdro a je v něm stěžejka z plechu. Stěžejka drží jen za prostředek. Takhle blbě to bylo na synkových FEM7C003B a věčně byli zlomený stěžejky. Jak to popisoval, strkám se s někým ve škole, oženu se po něm levačkou a hodinky letí přes celou třídu. Já se teda s nikým nestrkám, ale kdyby k tomu došlo, nechci se zubama sbírat i hodinky. Zaznamenal jsem u diskusích tenhle problém na starých dvoukorunkových makách.  Napište prosím svoje zkušenosti. Dík.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Za prostředek? Teď jsem se na svoje dvoukorunkové Mako koukal a řekl bych, že stěžejky jsou klasicky od nožky k nožce. Nebo jsem tě špatně pochopil?
Říká se o nich, že jsou tenší a rády se prověšují. Mně se to ale nestalo. I když je fakt, že se s nikým neperu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 14 hodinami, siwi napsal:

Za prostředek? Teď jsem se na svoje dvoukorunkové Mako koukal a řekl bych, že stěžejky jsou klasicky od nožky k nožce. Nebo jsem tě špatně pochopil?
Říká se o nich, že jsou tenší a rády se prověšují. Mně se to ale nestalo. I když je fakt, že se s nikým neperuemoji3.png

Stěžejky jsou samozřejmě klasické od nožky k nožce, ale ta plechová koncovka tahu na ně tlačí pouze uprostřed a ne skoro po celé délce jako plná koncovka. Proto se prohýbají a občas prasknou nebo se uvolní z nožek. Myslím si, že kvalitní silné stěžejky ten problém do velké míry eliminují.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...