Přejít na obsah

Potápky....AQUIS?


Tomix

Doporučené příspěvky

Ahoj chronozavislaci 🙂


Premýšľam už nad nasledujúcimi potápkami nejaký ten piatok a je tu jeden favorit, ku ktorému sa dostanem o chvíľu.

Začnem s cenou - maximum 1500€ (nákup pravdepodobne cez chrono24)

Swiss made, WR 200m a viac,

púzdro od 41-43mm, indexy v tvare guličiek nie, luneta aspoň zafír

AR stačí vo vnútri, sklo zafir, DAY, spoľahlivá strojovňa

vyššia rezerva chodu >40h poteší, tak isto poteší aj vzorovaný, nejako štruktúrovaný dial

Primárne značka s históriou čo má aj nejaké "srdco" a meno :)

___ Čo nechcem: Longines Hydroconquest, Mido ocean star 600 (aj keď papierovo nemá podla mňa konkurenciu v tejto cene), Mido ocean star 200, Davosa ternos 500 a im podobné, Edox skydiver, tissot seastar

v skratke mi pri každom zo spomenutých kúskov niečo vadí, či už po technickej alebo vizuálnej stránke, alebo krádeže... Je to môj individuálny pohľad, samozrejme sú to kvalitné hodinky.

A nad čím teda uvažujem? Rovno poviem že mi učaroval model AQUIS od ORIS-u. Prevedení majú kopec aj čo sa limitiek týka, myslím že nejeden hodinkozávislák ktorému je

táto značka sympatická by si vedel vybrať. Mňa najviac v uvádzanej cene zaujali vo verzii TITAN. Páči sa mi na nich v podstave takmer všetko. Púzdro, ťah, aj ich špecifická gumka, luneta, indexy, brúsený ciferník atď by som mohol pokračovať. Skrátka v mojich očiach majú svoju vážnosť, je na nich čo pozorovať sú nezameniteľné a značka je mi taktiež sympatická vo viacerých smeroch.

Ale je tu predsa len jedno ALE. Možno sa obávam zbytočne, možno nie... Skúsení mi snáď povedia...

"Sellitka" SW200-1 na ktorej stojí ich kaliber 733. Prečo strojovňa ktorá je v hodinkách za 300€ tak ju nájdeme aj v x násobne drahších? Ne*erie Vás to?

Situáciu ohladom swatch group poznám....

Trocha ma štveaj tá rezerva chodu pouhých 38h. To však ešte viem prekusnúť. Viac mi prekáža že má problém

s lámaním ozubenia na jednom kolese? Že by malo trpieť hlavne pri ručnom náťahu? ( link o problematike_ https://calibercorner.com/sellita-caliber-sw200-1/ )

Má niekto vlastnoručné skúsenosti či už s aquismi alebo s SW200-1? Názorov na webe je kopec, samozrejme aj za aj proti. Má sa človek obávať ručne si naťahovať svoje hodinky pri takej cene?

Treba ten kaliber obísť oblúkom alebo je to v poriadku a je tu len vytvorená nejaká bublina.

Vopred dík, Tomáš.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdar, nějak nevím proč by jsi je měl automaty natahovat ručně? Co se týká sellity a jejího velkého zastoupení v hodinkách od 5k-100k v tom taky problém nevidím. Možná když jsem se zasvěcoval do této problematiky, tak jsem se taky nad tím pozastavoval. Nakonec, ale platíš za značku, reklamy a jejich tváře. Naopak ty hodinky Ti dají větší prestiž, historii, zpracování a někdy i třeba zajímavý příběh. To Ti hodinky za 5k většinou nedopřejí, ale ne každý to vyhledává. Ty Orisky jsou super, vůbec bych se toho nebál. Za mě daleko lepší než LHC, ačkoliv se mi taky líbí, ale to zpracování je u Orisu lepší. Lepší i než u TH aquaracer z mé zkušenosti. Já bych k dokonalosti potřeboval broušený náramek, ty lesklý plochy se mi na tooly prostě nehodí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jsem s Aquisama brutálně spokojenej :) koupil jsem je na černé gumě s perfektní regulovatelnou sponou a tak mi to vyhovuje, že jsem dokoupil i novou oranžovou a na ní už budou navždy :) Po tahu netoužím..nějak mi k potápkám guma sedí víc. Kór když je signovaná atd..nebo voňavá :D

edit: přikládám motivační foto :P

Teď jsou v sekci prodeje krásný na červené gumě.

Ale taky sem koukal prve na ty titanovky..na té mojí oranž gumě.

20210819_110537.jpg.1ecbcae4259f21fd3ff2e7adea43b030.jpg

Upraveno uživatelem Spongebob
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Oris Aquis sú naozaj fajn hodinky je tam par veci ktoré mňa osobne štvú inak by som ich už asi mal, ale je to vec v kusu :)

istotne rezerva 38h sa stáva už pomaličky prežitok, ale kto ju chce väčšiu môže ísť rovno do toho 5 dňového kalibru 400 samozrejme ale za vyššiu cenu.

Každopádne je mi značka Oris sympatická je do dnešných časov ako jedna z mála značiek nezávislá to je čo povedať. caliber Sw200-1 som mal v dvoch hoinkach v Oris TT1 diver a Alpina Extreme Diver a nikde s tým strojkom nebol jediný problém. Dokonca sa objavuje už aj v značkách ako Tag Heuer a Breitling keby bol problémový tak si ho tieto prestížne značky asi nedovolia dávať do svojich hodín. Je to overený strojček nebál by som sa toho absolútne. Poteší že sa Aquis dá zohnať za fajn prachy ak ti tie hodinky učarovali jednoznačne si ich kúp zle s nimi nespravíš :)

P.S čakám kedy sa vrátia ku krajším ručičkám na modeli Aquis potom si ich kúpim tiež :P

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, my máme doma 2 ks: Já mám BC4 Flight Timer s cal. 690 a žena Aquis s cal. 733... A doporučit je tedy nemůžem, přesto že jsou to krásné hodinky. Ale oba naše kusy (čili pravděpodobnost, že je to nešťastná shoda náhod, je poměrně malá) trpěly řadou problémů a byly v servisu pomalu víc než na ruce. Tragický příběh mého Flight Timeru je dlouhý a navíc s tvým dotazem souvisí jen okrajově, nicméně ženy Aquisy byly také v servisu 2x, jednou prasklo péro (!), podruhé se rozsypal odlučovač samonátahu. Všechny opravy byly hodně drahé, máloco bylo uznáno jako reklamace, ač jsme hodinky koupili nové od AD.

Naprosto jsme pozbyli důvěru ve značku (ač jsme jí předtím měli rádi), jejich servis v Pardubicích (Time Trade) je naprosto katastrofální, tam si přej ať se Tvé hodinky nikdy nedostanou. Takže za mne je Oris (už) no go.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Tomix len zo zvedavosti, čo vadí u MIDO Ocan Star 600? Technická stránka, vizuálna stránka, alebo krádež? Či je to "menom" výrobcu? 🙂 Mne sa tie hodinky strašne páčia a nekúpim si ich iba preto, že "chyba je vo mne", tak možno že zistím, že chyba je fakt v hodinkách 🙂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 43 minutami, Willie McBride napsal:

@Tomix len zo zvedavosti, čo vadí u MIDO Ocan Star 600? Technická stránka, vizuálna stránka, alebo krádež? Či je to "menom" výrobcu? 🙂 Mne sa tie hodinky strašne páčia a nekúpim si ich iba preto, že "chyba je vo mne", tak možno že zistím, že chyba je fakt v hodinkách 🙂

Priznám sa že pred časom mi vadil názov pri tejto značke. (podobne je to u mna s Laco a Rado :) ) 

Potom som sa cez názov prekvapivo preniesol a Ocean Star boli horúcim kandidátom. Cosc, zafir, paradna rezerva, AR atď čo viac v tej cene.... Ale po vizualnej stranke 

som našiel pár vecí ktoré mi vadia. Tiež si hovorím ze je to "chyba vo mne" lebo tie hodinky sú papierovo dokonalé. Konkretne: pri staršom modeli mi prekážajú indexy na 9 a 3. Tie "šipky resp. trojuholníky" mi pripomínajú mieritko zbrane :D Pri novom modeli mi vadia indexy v podobe guličiek. A u obidvoch sa mi nepáči luneta, ale iba z profilu, to ozubenie mi príde ako na lacnom plechu vylisované. Proste individuálne harašmenty :D na inak skvelých hodinách

 

Před hodinou, Kex napsal:

Ahoj, my máme doma 2 ks: Já mám BC4 Flight Timer s cal. 690 a žena Aquis s cal. 733... A doporučit je tedy nemůžem, přesto že jsou to krásné hodinky. Ale oba naše kusy (čili pravděpodobnost, že je to nešťastná shoda náhod, je poměrně malá) trpěly řadou problémů a byly v servisu pomalu víc než na ruce. Tragický příběh mého Flight Timeru je dlouhý a navíc s tvým dotazem souvisí jen okrajově, nicméně ženy Aquisy byly také v servisu 2x, jednou prasklo péro (!), podruhé se rozsypal odlučovač samonátahu. Všechny opravy byly hodně drahé, máloco bylo uznáno jako reklamace, ač jsme hodinky koupili nové od AD.

Naprosto jsme pozbyli důvěru ve značku (ač jsme jí předtím měli rádi), jejich servis v Pardubicích (Time Trade) je naprosto katastrofální, tam si přej ať se Tvé hodinky nikdy nedostanou. Takže za mne je Oris (už) no go.

No toto som teda nechcel počuť :D 😮

Pri tých aquisoch ešte to prasknuté pero daaajme tomu že smola, nešťastná náhoda. Ale s tým odlučovačom náťahu to bude asi ten spomínaný 

problém kde trpí rohatkové koliesko a lámu sa mu zuby. Ak tomu správne rozumiem. No a teď babo raď... Niekto nemá problema a potom prídu takéto skúsenosti. :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 hodinami, shewcza napsal:

Zdar, nějak nevím proč by jsi je měl automaty natahovat ručně? Co se týká sellity a jejího velkého zastoupení v hodinkách od 5k-100k v tom taky problém nevidím. Možná když jsem se zasvěcoval do této problematiky, tak jsem se taky nad tím pozastavoval. Nakonec, ale platíš za značku, reklamy a jejich tváře. Naopak ty hodinky Ti dají větší prestiž, historii, zpracování a někdy i třeba zajímavý příběh. To Ti hodinky za 5k většinou nedopřejí, ale ne každý to vyhledává. Ty Orisky jsou super, vůbec bych se toho nebál. Za mě daleko lepší než LHC, ačkoliv se mi taky líbí, ale to zpracování je u Orisu lepší. Lepší i než u TH aquaracer z mé zkušenosti. Já bych k dokonalosti potřeboval broušený náramek, ty lesklý plochy se mi na tooly prostě nehodí.

Áno, súhlasím v podstate so všetkým. Oris majú históriu, prestíž, pekné spracovanie a v neposlednom rade aj príbeh... To napr. u Steinhart nenajdem. (samozrejme nič proti nim) Je to len asi taký blbý pocit že ten kaliber je aj v lacných hodinkách a potom človek premýšla prečo vo svojich x násobne drahších nemá niečo lepšie..... Pri TH je ten marketing v takej Galaktickej úrovni že až až :D a teda človek si priplatí za brand. 

A k otázke prečo by som hodinky naťahoval ručne? Tak väčšinou keď zastanú tak na ich rozbeh používam náťah cez korunku pár krát kým sa nerozbehne sekundovka. Ostatné ďalej nechám na rotor. Myslím že to tak robí veľa tunajších členov. A mal by som sa potom báť natiahnuť si hodinky cez korunku keď majú tú možnosť, lebo sa pokazia? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Tomix jasné, mne sa dizajnovo páčia, spracovanie viem posúdiť len z "ošahania v obchode" a na tú cenu mi príde super. Indexy som nepochopil ani ja - pri 3 a 9 sú vždy iné, ako pri 6 a 12 a tie sú zase iné, ako ostatné 🙂 Za mňa luneta OK, ja som zase retard, čo sa týka kalibru (magor na manufaktúrne). Nedávno som si kúpil z môjho pohľadu krásne hodinky, stále sa z nich teším, no niekde tam vzadu v hlave mi nejaký škriatok dáva pecky do hlavy, že v hodinkách mám Eternu. A pri 99% radosti z hodiniek mám 1% bordel v hlave, aj keď ten kaliber nikdy neuvidím, takže rozumiem tomu, že "chyba je niekde v nás" 😄

Inak k naťahovaniu automatov ručne - ja naťahujem automaty ručne (takmer) každý deň, nakoľko žiadne hodinky nenosím denne a nechcem, aby zastali, takže každodenný ranný rituál absolvujem aj s automatmi.

Upraveno uživatelem Willie McBride
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tyo podle mě tady jeden kolega zmínil jeho zážitky, který mu tedy nezávidím... ale čtu tady snad poprvé nějaký negativní koment co se těhle hodin týče. Je tady spousta lidí co na Aquisy nedá dopustit, mimojiné ti co mě do nich "uvrtali" shewca atd. a za mě tedy rozhodně top volba. 

Jen jak se tu bavime.. jsem to nevydržel a sahl pro ně do hodinkovnice (nosím je už svátečně) otřel, nařídil čas a datum... a prostě spokojenej parchant..nádherný hodinky.

20211127_212220.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ty LLD jsou skvělé, ale zabíjí to obrovský rozměr L2L. Chápu, že někdo rozbíhá automaty otočením korunkou. Já mám zase takový rituál, že hodinky ráno vezmu podle toho na které mám náladu, hodím na ruku a až v práci nastavuji čas. Nebo u snídaně, nebo hned jak je to možné. Mám doma dva windery a jen se na ně práší. Mám většinou v rotaci 2-3 hodinky a ty udržuji "při životě" častým střídáním, většinou ob den, ale když je chuť a vezmu zastavené, tak aplikuji postup co jsem zmínil nahoře. 

 

Jinak ještě k těm Mido. Podle mě jsou skvělé. Na živo se mi nelíbilo zpracování pouzdra a náramku. Ale jinak jim není moc co vytknout. Papírově ve všem lepší než Oris, ale o tom to není jak jistě víme 🙂 Každopádně kdybych si měl vybrat, sáhl bych po novém modelu. Do dnes jsem nepochopil proč mají tak hloupě ocejchovanou lunetu. To je za mě přešlap.

 

 

Vím, že jsi se o to neprosil, ale taky Ti sem něco přidám. Myslím, že jsi na správný cestě. Doporučil bych je koupit s náramkem a potom případně koupit gumu. Opačný postup bude vždycky složitější minimálně finančně.

20210908_101201-01.jpeg

20200729_194211-01.jpeg

20200724_180700-01.jpeg

20200724_150834-01.jpeg

20210125_160335-01.jpeg

20210126_113042-01.jpeg

DSC05079-01.jpeg

DSC05102-01.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo...rozhodně lepší než mý mobilovky v příšerným světle :D supr!

Za mě opravdu top diveryv dané cenové relaci..jak new tak z druhé ruky. 

Jinak ty Mida se mi taky na fotkach libí a koukal jsem po nich! Ale 1. Neviděl jsem naživo a 2. Oris brand mi sedí víc.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Tomix tak i ja pripeju. Orisy mam, se Sellitou, prechudce Aquisu, TT1. Se strojkem nikdy zadny problem. Byly na ruce nepretrzite nekolik let, 4-5. Dnes uz je nenosim, ale kdyz je jen pro radost natahnu, fachaji jak zamlada. Rucni natah jsem obcas pouzival a nikdy zadny problem. Obecne kdyz rozbiham automaty, nejdriv s nima zakvedlam, pak 20-30 otacek korunkou, znovu zakvedlam a nosim. Nikdy zadny problem u zadnych. Se Sellitou mam jeste Sinny a ty jsem reklamoval vicekrat, ale problem se strojkem byl jen jednou. Oprava v ramci zaruky, zadne vytacky…i u tech dalsich. Navic je to jednoduchy strojek, kde i v pripade velkeho pruseru neni zadne drama vymenit cely strojek. 
Jestli se ti Aquisy libi, smele do nich! Diky tvaru pouzdra se nosi vyborne a pusobi subtilnejsim dojmem. Navic je to opravdu sympaticka znacka s historii. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, nickolas napsal:

@Tomix tak i ja pripeju. Orisy mam, se Sellitou, prechudce Aquisu, TT1. Se strojkem nikdy zadny problem. Byly na ruce nepretrzite nekolik let, 4-5. Dnes uz je nenosim, ale kdyz je jen pro radost natahnu, fachaji jak zamlada. Rucni natah jsem obcas pouzival a nikdy zadny problem. Obecne kdyz rozbiham automaty, nejdriv s nima zakvedlam, pak 20-30 otacek korunkou, znovu zakvedlam a nosim. Nikdy zadny problem u zadnych. Se Sellitou mam jeste Sinny a ty jsem reklamoval vicekrat, ale problem se strojkem byl jen jednou. Oprava v ramci zaruky, zadne vytacky…i u tech dalsich. Navic je to jednoduchy strojek, kde i v pripade velkeho pruseru neni zadne drama vymenit cely strojek. 
Jestli se ti Aquisy libi, smele do nich! Diky tvaru pouzdra se nosi vyborne a pusobi subtilnejsim dojmem. Navic je to opravdu sympaticka znacka s historii. 

Díky za info. Ako tak pozerám aj tu na fóre v diskusiách tak spokojnosť s nimi prevažuje. 

V podstate ako vyhodu pri poruche vidiím že je to jednoduchý kaliber, zrejme ľahký na servis. V krajnom prípade výmena užívateľa nezrujnuje :)

Čo sa týka k tvojmu rozbehu hodiniek keď zastanú tak celkom zaujímavé - Pred prvotným natiahnutím cez korunku nimi potrepeš nech sa rozbehnú. To znamená že potom keď ich trocha natiahneš korunkou tak je na strojček vyvýjaný menší tlak kedže už je v pohybe? Čiže je to k nemu šetrnejšie? dobre si to vysvetlujem? :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, shewcza napsal:

Ty LLD jsou skvělé, ale zabíjí to obrovský rozměr L2L. Chápu, že někdo rozbíhá automaty otočením korunkou. Já mám zase takový rituál, že hodinky ráno vezmu podle toho na které mám náladu, hodím na ruku a až v práci nastavuji čas. Nebo u snídaně, nebo hned jak je to možné. Mám doma dva windery a jen se na ně práší. Mám většinou v rotaci 2-3 hodinky a ty udržuji "při životě" častým střídáním, většinou ob den, ale když je chuť a vezmu zastavené, tak aplikuji postup co jsem zmínil nahoře. 

 

Jinak ještě k těm Mido. Podle mě jsou skvělé. Na živo se mi nelíbilo zpracování pouzdra a náramku. Ale jinak jim není moc co vytknout. Papírově ve všem lepší než Oris, ale o tom to není jak jistě víme 🙂 Každopádně kdybych si měl vybrat, sáhl bych po novém modelu. Do dnes jsem nepochopil proč mají tak hloupě ocejchovanou lunetu. To je za mě přešlap.

 

 

Vím, že jsi se o to neprosil, ale taky Ti sem něco přidám. Myslím, že jsi na správný cestě. Doporučil bych je koupit s náramkem a potom případně koupit gumu. Opačný postup bude vždycky složitější minimálně finančně.

 

 

 

 

 

 

 

 

Parádne fotky. Všetko tvoje aquisy? Ak hej tak tuším by si mohol byť ambasador a priam ma ich prinútiť kúpiť :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vubec nevim. Nazory se ruzni. Kdysi se rikalo, ze automat korunkou nedotahovat. Pak nekdo z hodinaru rikal ze to neni problem. No a po letech se to nejak ustalilo na nazoru, ze klidne korunkou, ale neprehanet to. Tak nejak z toho vychazim. Obecne, pokud v navodu neni psano neco jineho, nemel bys tomu ublizit. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Osobne myslim, ze vacsia skoda vznika samotnym smrdlanim korunkou, nez ze by to nejak zasadne poskodzovalo system natahu. Hlavne na zavite (ak je kounka srobovacia) a tiaz na tesneniach, . Nakoniec to je jedna z velkych vyhod automatov, ze ak idu aspon trochu presne, tak to nastavis, zasrobujes a nemusis na korunku aj mesiac-dva vobec sahat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 7 hodinami, Tomix napsal:

Parádne fotky. Všetko tvoje aquisy? Ak hej tak tuším by si mohol byť ambasador a priam ma ich prinútiť kúpiť :)

Díky. Ano, ale prakticky už ani jedny nemám. Ne kvůli tomu, že by na nich bylo něco špatně, spíš kvůli tomu, že jsem blb 😀 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...