Přejít na obsah

SKX007 - nastavení day-date


PetrSefl

Doporučené příspěvky

Mám takový hloupý dotaz, ale nestydím se za to 😄 jelikož jsem měl dosud (kromě aktuálních želv a SKX) vždy jen jednojazyčný day-date. A to je to je i podstata mého dotazu. Prý lze nastavit, aby ukazovaly pouze angličtinu den po dni. Jelikož mám verzi arabština/angličtina, hází to občas arabštinu, myslim že co půl dne, což jsem měl za to, že to tak má být a vyřešit by to šlo pouze výměnou kolečka s day-date za EU verzi. A prý ne, prý to lze nastavit tak, aby to ukazovalo pouze anglické názvy. Podobný dotaz jsem tady na fóru nenašel, ani na YT jsem nenašel video, kde by bylo jiné než jednoduché nastavení..a že jsem opravdu hledal.

 

Děkuji za věcné rady 🙂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Super, děkuji… tak to jsem možná pouze zazmatkoval, že jsem viděl po půlnoci ten druhý jazyk a myslel jsem si, že už to zůstane půl dne. Ještě jednou děkuji a přeji pěkný den!

 

edit: půldenní nastavení u klasického date samozřejmě znám, že musím podruhé po 12h od půlnoci, abych nebyl za úplného tupce 😄

Upraveno uživatelem PetrSefl
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ještě doplnění - Otázka co znamená “chvilka”, jestli to není do dopoledne 12h, nebo rána cca do 6h, to bych byl na zase na začátku.. Asi to bude jako u starší ETY (Navitimer GTM, TH Calibre 16 atd) kde sa datum taky mění až nějaký čas po půlnoci než přeskočí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mě vždy fungovaly všechny hodinky tím stylem, že:

(používám anglickou část věnce)

23-24h - přeskočí ukazatel dne v měsíci (číslo)

24-1h - přeskočí den v týdnu na arabštinu

1-3h - přeskočí den v týdnu na angličtinu

 

Pokud ti to skáče tak, že tam máš někdy arabštinu a někdy angličtinu, asi je něco blbě.. 

EDIT:

Jak psal shaggy. Pohraj si s tím, aby se datum překlápělo opravdu o půlnoci a ne v poledne.

Upraveno uživatelem Pepino777
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 minutami, pebe napsal:

pokud jsou dobře nastavené ručičky a datum přeskočí kolem půlnoci, day se přehodí kolem 01:00 na druhý jazyk a za zhruba další hodinku přeskočí na další den prvního jazyka

Ok, děkuji za osvětu.. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ahoj, myslím, že už to tady bylo v různých vláknech párkrát shrnuto, ale podle mě se stačí řídit těmito 2 body.
Datum/Den nastavovat mezi 3. a 9. hodinou. (zrovna dnes ráno jsem si ověřil, že pro posun data se otočí s korunkou "po směru hod. ruček")
Nastavit vždy o den méně a pak prostě projet ručky na další den. 

Pak máš 100% jistotu, jestli je AM, nebo PM. 
Jestli se ti míchá EN a arabština někdy jindy než v noci, pak je to určitě špatně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vše ostatní vím, je to tady různě ve vláknech napsáno kromě toho jazyka, jak píšeš, navíc to vím. Jen jsem neznal zásady té změny jazyka, neměl jsem to u jiných hodinek. Teď už to vím, mění se to v noci, hodinky jsou v pořádku. Děkuji.


Vyřešeno…

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@ismit možná jsem tě nepochopil v technickém detailu. Dělám to se všema strojkama, přesně naopak. Nejprve točím ručkama, abych viděl kdy přeskočí day/date. potom vím, že hodinky mají "ráno", jsem si si jistý, že se časově pohybuji "dopoledne" nebo aspoň v pásmu, kdy lze bez poškození korunkou nastavovat day/date. No a když mám nastavený "správný nepoškozující čas", pak si k tomu korunkou navrtím day/date jak potřebuji.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Máš pravdu, vede to ke stejnému výsledku. Když je to vždycky mezi 3.-9., jak píšeš, tak je to i bezpečné pro strojek.

Když vím že mám "na beton ráno", nemám strach vrtět datum ani ve 12.

Důležité je, nedělat v tom zmatek sám sobě a dodržovat jeden systém.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...