Jump to content

P: TAG Heuer Carrera Chronograph Cal. 1887

Peto86
 Share

Recommended Posts

Ahoj. Rád by som sa znovu trochu posunul, čo znamená, že sa musí uvoľniť miesto v hodinkovnici. Karta padla na tieto chronografy. Je to TAG Heuer Carrera s kalibrom 1887, modelové označenie je CAR2111.FC6266. Špecifikácie na stránkach výrobcu sa dajú nájsť tu:

https://www.tagheuer.com/us/en/timepieces/collections/tag-heuer-carrera/41-mm-calibre-1887-automatic/CAR2111.FC6266.html

V krátkosti – priemer 41 mm, ktorý je dobre nositeľný aj na malých zápästiach, ako je napríklad to moje (na fotke 15,5 cm). Hodinky sú na pôvodnom aligátorovi s preklápacou sponou, ktorá nesie stopy „kancldajvingu“. Vo vnútri tepe takmer in-house kaliber 1887 vyvinutý v spolupráci so Seikom. Všetko funguje tak, ako má. Denne robia približne 10 s do mínusu. Mne osobne to nevadí, som si istý, že v prípade záujmu to v autorizovanom servise v rámci záruky upravia.

Hodinky sú z 10/2020, kupované u Dušáka. Beží teda ešte dvojročná záruka, z ktorej zostáva ešte viac, než 10 mesiacov. Som prvý majiteľ, nosil som ich prakticky každodenne po dobu cca 6 mesiacov. Remienok má pred sebou dlhú kariéru, je opotrebovaný minimálne. Rád by som zdôraznil, že sa nenastavuje pomocou dierok, ale po uvoľnení spony sa remienok nastaví do vhodnej pozície podľa potreby (špecialita TH). Na leštenom púzdre je malá „ťupka“ na lunete na 11. hodine. Je ťažko pozorovateľná, snažil som sa ju vyfotiť. Inak si nie som vedomý žiadnej inej stopy na púzdre ani na zafírovom sklíčku s pekným antireflexom. Hodinky sú s kompletným balením vrátane vnútornej aj vonkajšej krabice, záručnej kartičky, návodu a ceduľky.

V prípade akýchkoľvek dotazov ma, prosím, kontaktujte cez SZ. Osobné predanie je možné v Prahe a širšom okolí, poistená pošta je možná, samozrejme, tiež. Nakoniec jedna z najdôležitejších informácií, za hodinky si predstavujem 65.000,- Kč, prípadne ekvivalent v eurách. Rozumnej diskusii o cene pri káve sa nebránim.

Ďakujem za zhliadnutie!

IMG_2283.jpg

IMG_2288.jpg

IMG_2289.jpg

IMG_2291.jpg

IMG_2292.jpg

IMG_2293.jpg

IMG_2294.jpg

IMG_2297.jpg

IMG_2296.jpg

• 2 weeks later...
  • 1 month later...

Po dlhšej dobe skúsim ďalší up a zníženie ceny na 61.000,- Kč. Hodinky som začiatkom roka chvíľu nosil a urobia veľkú parádu, takže smelo do nich. Pri pravidelnom nosení robili cca -6 s denne, rezerva náťahu je výrazne dlhšia, než uvádzaných 50 hodín (okolo 56).

Share

• Create New...