Přejít na obsah

Zenith DEFY 21


Doporučené příspěvky

Ahojte spolupacienti. U mňa tento rok prišli Vianoce trošku skôr a urobil som si radosť svojimi prvými hodinkami na ťahu. Doteraz padla vždy voľba na niečo s gumou, alebo kožkou, takže aj takáto drobnosť robí z tohoto nákupu pre mňa niečo, čo som doteraz nepoznal 🙂

Celý tento môj príbeh začal asi pred 15 rokmi. Strašne sa mi páčili DEFY, obdivoval som ich vo výklade obchodu (Sheron BA), okolo ktorého som chodieval. Raz som sa dokonca odhodlal si ich ísť vyskúšať (že si začnem šetriť 🤣), no keď som sa dozvedel ich cenu, poďakoval som predajcovi za ochotu, ospravedlnil som sa, že som otravoval a povedal som mu, nech ich ani nevyberá, že si ich nemôžem (ani po veľmi dlhom šetrení) dovoliť. Pán bol veľmi ochotný, povedal, že kľudne si ich môžem vyskúšať, aspoň budem vedieť, či mi sedia, no poďakoval som mu, že si nebudem skúšať niečo, na čo aj tak nikdy mať nebudem a tak sa ma opýtal, či mi ukáže niečo iné. Vravel som, že všetko, čo majú je mimo môjho finančného sveta, no on, že nech si vyskúšam aspoň TH Carrery, pri ktorých sme sa rozprávali, nech aspoň viem,aký budem mať z nich pocit a pod., pretože možno niekedy v budúcnosti ...

Táto skúsenosť asi u mňa spôsobila, ze práve Zenith som stále mal niekde v hlave ako niečo výnimočné, no maximálne nedostupné (Výrobcov ako PP, AP, VC, AL&S som bral ako niečo z druhej strany výkladu nad čím môžem maximálne tak z diaľky slintať, keď pôjdem na výlet do Viedne a nedovolil som si o nich ani snívať)

Medzičasom sa mi podarilo si spraviť radosť pár hodinkami, ktoré mi robia neskutočnú radosť, no ten škriatok Zenith mi stále nejako "nedal spávať", tak som si povedal, že asi je ten správny čas.

 

Vybral som si model DEFY 21 (pár suchých faktov zo stránky výrobcu)

kaliber: El Primero 21 1/100th chronograph v modrej farbe 🙂 (50 Hz pre funkciu chronografu a 5 Hz pre meranie času)

rezerva chodu min. 50h

titánové púzdro 44mm a ťah

 

Rozbaľovanie som si užil, zase jeden z výrobcov, kedy obal korešponduje s kupovaným produktom.

(Za kvalitu fotiek sa ospravedlňujem, neviem si nájsť čas na fotenie, keď je vonku ešte svetlo a potom to dopadne takto ... )

1.thumb.jpg.96b3e5eff7e7e0c2eb81c6d857b0dc15.jpg

 

2.thumb.jpg.049502f6c162bce31af2643ef323fd14.jpg

 

3.thumb.jpg.974cf59dd028a337a0669f7f089176c4.jpg

Balenie okrem hodiniek obsahovalo klasiku (handričku, USB, kožené púzdro na kartičku a cetrifikáty). Vankúšik, na ktorom boli hodinky sa dá použiť, ako cestovné púzdro.

4.thumb.jpg.62a95c0c284684f1b8680550a75177c9.jpg

 

5.thumb.jpg.4989b8c44f690a0dd05d75cdbe0c1c7a.jpg

 

6.thumb.jpg.028d04cca5832a907b0736edda688f9e.jpg

 

7.thumb.jpg.aab65ec4ff2038e08fe542bb7c8d73d7.jpg

USBčko tiež neodflákli ...

IMG_20211207_231958.thumb.jpg.2f6acf9feb2e7368f9666efd6a6baaac.jpg

 

65.jpg.82a47ebae48bd2a35296af0c0e123d75.jpg

Hodinky na ruke pôsobia na fotke obrovské, no foto to hodne skresľuje a nosia sa neskutočne pohodlne. 

8.thumb.jpg.8f01ed64ddedb8e68c1d467ee7d1c4a7.jpg

 

75.thumb.jpg.55af92be1059d0706fa1b5c14ca531fe.jpg

 

76.jpg.5e7feeb8f8986682809193642d3d7314.jpg

 

9.jpg.021e8b2bed3b21e2277a8dfabd5ae9ad.jpg

 

Takže takto nejako dopadlo rozbaľovanie niečoho, čo pred asi 15 rokmi spôsobilo, že som sa stal teoretickým chronomagorom a po čase sa choroba prejavila naplno 😄 No vďaka vám viem, že to nebola chyba a som v dobrej spoločnosti.

Upraveno uživatelem Willie McBride
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 minutami, Willie McBride napsal:

Ďakujem, no stále mám pocit, že aj tak sú krajšie zozadu, ako spredu 🙂

No mě bylo jasný že to do foto dýnka si necháš až nakonec a budeš napínat. Potworo 🤣 Jo, je nádherný 👍 Přehodit na kůži, otočit a nosit cifrem dolů 🤣😍👍

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Gratuluji k novému kousky 👍 Zenith jako značku mám rád (i když některé novodobé kousky jsou pro mě trochu přeplácané). Ale skeleton je něco jiného, ten si na decentní hodinky nehraje a ukazuje hrdě vnitřnosti. 36000 VPH je špica - mám staré Zenith El Primero se stejnou frekvencí. No a ten rotor ve tvaru hvězdy je pecka.

Upraveno uživatelem michalval
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 8 minutami, Kid_A napsal:

Fiiiha, tohle je moc povedene!!!!

Myslím, že sa im podarili. Dokonca tak, že som privrel jedno oko a odpustil im to, čo iným hodinkám vyčítam 🙂

před 2 minutami, Akam napsal:

tak ty sou na furt. Parádní! 

U mňa dúfam, že budú všetky hodinky na furt 🙂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 4 minutami, junior300 napsal:

Tomu sa hovori Vianoce, gratulujem!!! Tiez preferujem Defy, takze ako si to hovoril? 15 rokov? Dva roky ich ocumujem, to mi ostava uz len 13.. 😂

Počkaj počkaj, nie každý je tak pomalý, ako ja 😄 A mohol som ich maž už po 14tich rokoch, no uprednostnil som iných výrobcov, tak som si na DEFY musel počkať dlhšie.

před 2 minutami, African napsal:

Famózní časomíra, gratulace 🙂

Ďakujem, mám ich od včera, tak ešte neviem ich ohodnotiť objektívne, zatiaľ radosť z nového nedáva šancu rozumu, aby sa k tomu nejako vyjadril. Tá naspídovaná ručička na stopkách ma strašne baví 😄

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Willie McBrideTy jsou teda ale KU*VA parádní, to je veliká pecka. Už chápu, odkud vítr vanul, když jsi radil Zenithy panu X... 😃 Moc Ti přeju, že jsi je z kategorie "ty si nikdy nebudu moct pořídit" dokázat dostat do kategorie "ty mám na ruce" 😃, tohle já asi nezvládnu. Nemám tu sebekontrolu, abych na takovéhle hodinky ušetřil... Ať Ti slouží a dělají radost, jsou ultimativní 😇

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 13 minutami, Kex napsal:

@Willie McBrideTy jsou teda ale KU*VA parádní, to je veliká pecka. Už chápu, odkud vítr vanul, když jsi radil Zenithy panu X... 😃 Moc Ti přeju, že jsi je z kategorie "ty si nikdy nebudu moct pořídit" dokázat dostat do kategorie "ty mám na ruce" 😃, tohle já asi nezvládnu. Nemám tu sebekontrolu, abych na takovéhle hodinky ušetřil... Ať Ti slouží a dělají radost, jsou ultimativní 😇

Ďakujem, Zenithy boli pri zrode mojej fascinácie hodinkami. Medzi tým som sa trošku viac začal orientovať v tom, čo existuje, no aj keď prišli iní favoriti (topka je asi Ulysse Nardin, preto po Festinkách boli prvé, ktoré som si kúpil), Zenith stále bol a je niekde v tej hlave niečo extra pre mňa. A včera sa ten 15 ročný príbeh u mňa zhmotnil do niečoho reálneho.

Samozrejme, ten posun z "ani nesnívam" na "mám na ruke" nebol len o šetrení, dosť tomu pomohli nejaké prijímové zmeny, no na radosti z hodiniek to nič nemení 🙂

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 30 minutami, Kex napsal:

@Willie McBrideTy jsou teda ale KU*VA parádní, to je veliká pecka. Už chápu, odkud vítr vanul, když jsi radil Zenithy panu X... 😃 Moc Ti přeju, že jsi je z kategorie "ty si nikdy nebudu moct pořídit" dokázat dostat do kategorie "ty mám na ruce" 😃, tohle já asi nezvládnu. Nemám tu sebekontrolu, abych na takovéhle hodinky ušetřil... Ať Ti slouží a dělají radost, jsou ultimativní 😇

Přesně tak... Těch náznaků, že Zenith bude u @Willie McBride brzy na řadě bylo více. A když jsem zjistil, že je má objednané, tak jsem ho chudáka uháněl víc, než on prodejce, když čekal na doručení 🤣

Tak mě napadá... @Willie McBride máš opravdu zajímavou skladbu sbírky: VC, UN, Zenith, Festina - to tu určitě nikdo nemá 🤣

Upraveno uživatelem DarylVanHorne
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@DarylVanHorne neboj, aj ja som sa nevedel dočkať, kedy zazvoní telefón, že sú pripravené na prevzatie (hnusný Covid a zatvorené obchody) A  som si vedomý, že Festinky nie sú úplne všedné a hlavne tu nie sú zrovna obľúbené  😄 A mám aj jedny Biatec, nejako mám slabosť pre výrobcov, čo nerobia milión hodiniek ročne a nemajú poradovníky na 10 rokov 😄 - Festinky sú množstevná výnimka, čo potvrdzuje pravidlo 😄.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...