Přejít na obsah

Proč nemám a už nechci novodobé Prim


Doporučené příspěvky

Shodou okolností se mi ozval člen, ke kterému se dostaly moje limitkové Igeny. Je to sice už dávno, ale přinutilo mě to zavzpomínat na staré (ne)dobré časy.

NoDate limitka prvních sportů byla mým splněným snem, a to ze dvou důvodů. (1) Legendární hodinky s příběhem (2) Nerezové pouzdro, které bylo zárukou možnosti předat hodinky potomkům. A ještě tu byl bonus navíc – mohl jsem si do nich dát strojek z tátových Primek. Takže nálož sentimentu vrchovatá. A z ní se postupně ubíralo až do bodu, kdy hodinky musely z domu s rozhodnutím, že novodobý Prim už nikdy. Vývoj měl vlastně čtyři fáze. Nadšení z nových hodinek postupně nahlodávaly „drobnosti“, které nakonec vyústily v trvalé odloučení ...

1) Korunka typu "hrdlořez". Tak odbornou korunku jsem nikdy nezažil, řezala tak, až jsem měl krvavý flek na ruce. Chtě nechtě jsem tedy musel sám srazit hranu, protože posílat zpět se mi to nechtělo. Přece jen jsem na ně čekal dlouho a jinak hodinky stále dělaly radost.

2) Nesvítící ručky – po pár dnech mi začalo vadit, že lumi je tak mizerná, že ručky nejdou ve tmě vidět. Sakra proč? Napsal jsem do Eltonu toto: "výhradu mám k čitelnosti ruček, které jsou i po silném a dlouhém nasvícení téměř nečitelné a možnost ve tmě odečíst čas je tak prakticky nemožné. Chci se proto zeptat, jestli se s tím dá něco dělat, nebo je to dáno technologickým postupem a mají to všechny kusy v limitce?"

Přílohou bylo foto, na kterém je srovnání Orient Mako po nasvícení 10 s, Igen po dvouminutovém nasvícení. Sice jsem byl ujišťován, že se to dělá pečlivě ručně a bla bla bla, ale nakonec jsem je poslal zpět k nápravě. Ani po nápravě to trochu zlepšilo, ale na xkrát levnější Maka tostále nemělo. No nic popojedem …

3) Divná luneta - Navzdory problémům byl sentiment na stále vysoké úrovni, a tak jsem v zimních měsících vytvořil krátké video, jehož námět inspiroval Bulovu s její reklamu na první verzi Lunar Pilot – dělám si srandu, podobnost je čistě náhodná :). Jak jsem měl ty hodinky pořád na očích při detailních záměrech, tak mi došlo, že luneta je nějaká divná – taková vyšisovaná.  Proč? Hodinky jsem zas tak často nenosil, vodu neviděly ani z rychlíku a ta černá prostě není černá. Že by další primácký šlendrián? Jak ta luneta bude asi vypadat za pár let? A tady spadly emoce na nulu.    

4) Průhledné dýnko – abych emoce pozvedl trochu výš, tak jsem začal přemýšlet a klást si otázku proč neukázat světu strojek s střetišroubkem? Dýnko s číslem limitky bylo fajn ale vidět stejně není a normálnímu smrtelníkovi je to někde.  Začal jsem to řešil a objednal si ho. Po nějaké době (rozuměj je to zakázková výroba :) dorazila pošta, a to už jsem se vážně nas.al, jak je zřejmé z emailu, který jsem ihned napsal.  Dýnko mi totiž přišlo, ale nesložené.

Zásilku jsem v pořádku obdržel, ale přiznám se, že by mě ani ve snu nenapadlo, že dýnko nebude zkompletované a připravené k okamžitému našroubování. Navíc asi nemám potřebné náčiní k tomu, abych si sklo spolu s těsněním mohl nasadit sám, takže mi sklo prasklo. Asi bych čekal upozornění, že kompletaci v domácích podmínkách nejsem schopen udělat sám a že si mám připlatit, abych dostal to, co jsem si objednal. Nerad obtěžuji, ale fakt nevím, co dělat. Mám zbývající díly poslat zpět a poprosit abych mohl společně s další investicí dostat kompletní víko? Děkuji předem za odpověď a alespoň Vám přeji hezký den.

Odpověď byla následující: „omlouvám se Vám za vzniklé komplikace, kolegyně to zapomněla dát zkompletovat. Pošlete to prosím zpět a my Vám to zkompletuje a dáme i nové sklo zdarma a zdarma také pošleme“. Nakonec to dobře dopadlo, dýnko přišlo, hodinky jsem prodal a nastal THE END. Mnoho zkušeností s jednou firmou dospělo k závěru. A i po letech platí, již nikdy více.

PS: Dnes (mimo další pochopitelně) nosím Sport 2 v nerez pouzdru, vše ostatní jsou původní originální díly a jsem náramně spokojený.  

 

 

 

CAM00774b.jpg

CIMG9249b.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 46
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Strojek tam zůstal, ale s tím se už vyrovnal. Naštěstí to nebyly jediné primky, které nosil. Srojek pocházel z hodinek, které jsem na něm viděl jen párkrát, jinak bych si je nechal nedotčené jako komlet.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 8 hodinami, kuncák7 napsal:

Dle tvého povzdechu mi přijde, že toto je obrázek toho, jak tato značka přichází o své fanoušky. Třeba někdy v budoucnu, se k tomu vrátíš. Ale dost pochybuju.

Bingo Martine, ale asi si to můžou dovolit 😊 Nikdy neříkej nikdy, ale... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mam je taky. Jsou z druhy ruky, nebyl jsem u zrodu. Ale vlastnim je urcite vic jak 5 let. Kazdopadne z nich mam porad radost.
Korunka me nereze, luneta je celkem cerna a lumi sviti podobne jako na originalech (asi i trosku lip), tedy moc ne. Ale to beru jako hold originalu. Nechtel bych, aby svitily jak xenony novyho bavoraka, kdyz je to reedice Skodovky 110R ;-)
Kazdy muze mit ruzna ocekavani. Me tyto hodinky splnily sen z mladi, kdy jsem tyhle Sporty chtel strasne mit a nikdy nemel. A jsem za ne porad rad.


Sent from my iPhone using Tapatalk

IMG_9617.jpgIMG_9618.jpg
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ad ostra korunka a plastova vlozka lunety,.... proste na rovinu, Igeny nie su najlepsie hodinky na svete a ani v case svojho vzniku neboli. Lenze v minulosti tomu zodpovedala aspon cena a to je dovod preco ich po svete dodnes behaju tisice. Nerezove Igeny mali IMO zmysel, ked sa nechali obstarat do 10K. Aby si to clovek zhanal za dnesne ceny, tak uz musi byt trochu srdciar.

Upraveno uživatelem cali
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jsem kdysi taky koupil tuhle limitku, a po 2 týdnech jsem byl rád, že jsem ji zas mohl prodat bez ztrát.

 

Jak říká cali, za těch pár korun se to dá ještě obhájit, ale tahle, to chce už srdcaře.

 

Mně bude stačit, když půjdu kolem vetešnictví, tak si starého Prim koupím za těch pár stovek, jinak na to už kašlu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ad ostra korunka a plastova vlozka lunety,.... proste na rovinu, Igeny nie su najlepsie hodinky na svete a ani v case svojho vzniku neboli. Lenze v minulosti tomu zodpovedala aspon cena a to je dovod preco ich po svete dodnes behaju tisice. Nerezove Igeny mali IMO zmysel, ked sa nechali obstarat do 10K. Aby si to clovek zhanal za dnesne ceny, tak uz musi byt trochu srdciar.

V tyhle limitce zrovna plastova vlozka lunety neni.

Btw cena za Sporty za totace....opravte me, pokud mate lepsi info, ale co ja vim, tak staly tenkrat ty velkoseriove vyrabene cca 700 Kcs, coz je na dnesni ceny tak 7-10 tis. Kc. Takze ona to zas zadna uplna lace nebyla.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 33 minutami, mkshort napsal:


V tyhle limitce zrovna plastova vlozka lunety neni.

Btw cena za Sporty za totace....opravte me, pokud mate lepsi info, ale co ja vim, tak staly tenkrat ty velkoseriove vyrabene cca 700 Kcs, coz je na dnesni ceny tak 7-10 tis. Kc. Takze ona to zas zadna uplna lace nebyla.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Je to tak, luneta (vložka) je hliníková s laserovanými indexy (cena tehdy 1500)

Cena Igenů byla tehdy 590,- úplně levné tedy rozhodně nebyly 

Upraveno uživatelem Flipik
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...