Přejít na obsah

Proč nemám a už nechci novodobé Prim


Doporučené příspěvky

před 11 hodinami, zekon7302 napsal:

Všechny své primky mám rád, skvěle slouží s jsou krásné, a i vedle omeg nebo hujerů, se namají za co stydět. 559BF5FB-5771-4E18-9CBC-E0A162C2F295.thumb.jpeg.354a2442a751cfc7adfe5099491b7975.jpeg8691C12C-C61A-4DB1-977B-8A96DBA1EB23.thumb.jpeg.4d7d4032a80887840bd4bf41bbe123c3.jpeg

Jsou krásné a Omegama inspirované :) Svojí zkušeností nechci nikomu brát radost z jeho hodinek, zvláště ne tobě Dušane páč jsi známý milovník Primek a tvoje limitka je vlastně legendární počin. Já na předlistopadový Prim taky nedám dopustit :) a rád sním nad primáckou biblí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 46
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Pro mě jsou "novodobé Primky" ty, které jsou v jejich současné kolekci. To co popisuješ bych nazval "renovované igeny". Ale to je spíš slovíčkaření. Taky jsem jedny takhle renovované igeny měl (tady z fóra), ale protože potřebuju hodinky na ruce cítít (co do hmotnosti), prakticky jsem je nenosil a později opět prodal. Ono málokteré Primky se mi fakt líbí - vlastně ty, které se mi líbí, jsou jen Orlíky (kterékoliv). Pořád mám brouka v hlavě, jestli někdy nepořídit současné Orlík II-C, ale asi se k tomu nikdy nerozhoupu. Ale zajímalo by mě, pokud bych se rozhoupal, co bych na ně říkal po delší době denního nošení... Protože podle toho co se tady píše to v člověku dělá dojem, že se mu nutně musí za měsíc na ruce rozpadnout. No jsem rád, že @zekon7302 sem dává zkušenosti opačný :) Nevěřím, že je to taková tragédie. Asi možná hlavně tragédie v komunikaci s nima...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 10 hodinami, Radik napsal:

Pro mě jsou "novodobé Primky" ty, které jsou v jejich současné kolekci. To co popisuješ bych nazval "renovované igeny". Ale to je spíš slovíčkaření. Taky jsem jedny takhle renovované igeny měl (tady z fóra), ale protože potřebuju hodinky na ruce cítít (co do hmotnosti), prakticky jsem je nenosil a později opět prodal. Ono málokteré Primky se mi fakt líbí - vlastně ty, které se mi líbí, jsou jen Orlíky (kterékoliv). Pořád mám brouka v hlavě, jestli někdy nepořídit současné Orlík II-C, ale asi se k tomu nikdy nerozhoupu. Ale zajímalo by mě, pokud bych se rozhoupal, co bych na ně říkal po delší době denního nošení... Protože podle toho co se tady píše to v člověku dělá dojem, že se mu nutně musí za měsíc na ruce rozpadnout. No jsem rád, že @zekon7302 sem dává zkušenosti opačný :) Nevěřím, že je to taková tragédie. Asi možná hlavně tragédie v komunikaci s nima...

Určitě to není tragédie. Jasně, každý mluví dle svých zkušeností, já s Eltonem špatné nemám ale nechal jsem si tam zatím renovovat pouze jedny staré pilotky (a nedávno objednal jedny nové). U renovace Elton sice nedodržel termín, ale nakonec bylo zdržení menší než avizovali a dostal jsem od nich nejen slovní, ale i naturální omluvu. Přiznám, že bydlím 20 km od NM, letos jsem byl v jejich prodejně asi 6x, obvykle na kukačku a přístup personálu byl vzorný i když musím říci, že drobné mezery tam jsou, netýká se to ale kvality práce nebo přístupu k zákazníkovi. Lidé nadávají, že renovace v Eltonu stojí raketu, ale já si opravdu nemyslím, že 9000,- za renovaci hodinek, kdy dostaly asi 15 nových součástek, je vysoká cena. Pojedu si teď vyzvednout z autorizovaného servisu 13 let staré Fortisy, kde byly na běžné údržbě (po 10 letech), bude to stát 10 tisíc. Přítelkyně má dvoje nové Primky, vloni kupovala Sport a letos Diplomat. Jednání Eltonu bylo vždy vynikající. Hodinky jsou udělané pěkně (nechci se pouštět do srovnání a pitvání detailů) a tak nádherný dřevěný box jsem snad ještě neviděl. Přítelkyně je nosí často, hodinky fungují a nejspíš se budou dědit z generace na generaci. Já jsem teď také v očekávání nových Primek, přístup výrobce je zatím zcela nadstandardní, ale to je jiný příběh.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je úsměvné, jak moc se první post a taková ta pachuť shoduje s tím, kdy jsem upustil od nošení nových Primek já. 

Ve zkratce - koupil jsem si tady na fóru renovované Sport 1. Komplet vše děláno v Eltonu, včetně seřízení a výměny dílů. Hodinky byly pořád v záruce.

Nechce se mi to vypisovat, tak přikládám popis situace po první reklamaci.
 

Citovat
Hodinky jste mi sice poslali, ale tak nějak jsem se nedozvěděl, co bylo chybou, že se zastavovaly. To by ani tak nebylo nejhorší. Horší je to, že hodinky se zastavují stále a ještě častěji. Považuji za naprosto směšné, že vaše firma nedokáže servisovat své strojky a nedokáže ani odhalit chybu. Kdo jiný, než právě Elton, by měl lépe umět hodinky opravit? Opravdu nevím, co si mám o této firmě myslet. Hodinky byly kompletně renovovány v Eltonu i se servisem strojku. Dále u vás byly opět (jak sama píšete výše na placenou opravu) a dále byly reklamovány 17.6. přičemž se ke mě dostaly 22.7. Mě nezajímá, že se k vám dostaly až 24.6., protože na prodejnu jsem je odevzdal 17.6. a tím to pro mě jako zákazníka hasne. Nejde a ni tak o dobu čekání, ale o skutečnost, že jste je měli přes měsíc v opravě a nakonec jste neopravili nic kromě výměny minutové ručky, která byla ohnutá a odpadla bílá barva. Opět, byla ohnutá vašimi lidmi, neboť do hodinek se dostali pouze oni při minulém servise. Minutová ručka je tedy vyměněna, ale na sekundové ručce přibyl rezavý flek. Opravdu nevím, co si mám o tom všem myslet.
Přikládám video z dnešního rána, kde je zastavování jasně vidět. Hodinky jsou plně nataženy. Přes noc se zastavily ve 22:13. Samotné zastavení hodinek lze na videu vidět v čase 6:16. Těchto videí, kde se hodinky zastavují mám spoustu, protože tím, že vydrží v chodu tak maximálně 5 minut, není vůbec složité nějaké pořídit. Rozhodně to pro vás nebude moc dobrá vizitka, protože Elton se tváří, že prodává luxus a podle vašich služeb je tomu zřejmě naopak. 

Hodinky se po nevímkolikáté vrátily z opravy a opět jsem nebyl potěšen :) 

Citovat

Dobrý den, 

děkuji za zaslané hodinky. Snad budou tentokrát v pořádku. Co mě ale dostalo bylo to, že mi přišly bez pásku, se kterým jsem je odevzdával. Já netuším, jestli si ze mě už někdo nedělá srandu nebo co, ale opravdu už mě toto všechno demotivuje mít s Eltonem cokoliv společného.
Kvůli patáliím s hodinkami a neschopností Eltonu je opravit, nebo dodat vše, co jsem odevzdal, pojedu na prodejnu do Ostravy už po šesté! Celkově najeto 210 km! Toto se mi opravdu nezdá normální. 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To Radik: Já mám tyhle Orlíky II - C už od roku 2015 a musím říci, že na ně nedám dopustit a ještě mne nezačaly nudit Naopak baví mne pořád a jsou to asi moje nejvíc nošené hodinky. A to ještě nebyly na servisu, který tedy plánuji na začátek příštího roku.

A jestli je pro tebe důležité hodinky na ruce "cítit", tak za prvé je to pořádný kus poctivé ocele, takže toho se bát nemusíš a díky vanilkovému kaučuku je skutečně i ucítíš:-)

I i díky jejich velikosti jsou to jedny z mých nejoblíbenějších Primek a mohu je jen doporučit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo a k té ceně a případnému zhodnocování novodobých Primek. Mému kámošovi jsem doporučil jednu limitku dvojkových Orlíků, která se mi mimochodem taky moc líbí a mrzí mne, že ji nemám a on už nyní dostal nabídku na jejich prodej za vyšší než nákupní cenu. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 9 hodinami, Fade napsal:

Je úsměvné, jak moc se první post a taková ta pachuť shoduje s tím, kdy jsem upustil od nošení nových Primek já. 

Ve zkratce - koupil jsem si tady na fóru renovované Sport 1. Komplet vše děláno v Eltonu, včetně seřízení a výměny dílů. Hodinky byly pořád v záruce.

Nechce se mi to vypisovat, tak přikládám popis situace po první reklamaci.
 

Hodinky se po nevímkolikáté vrátily z opravy a opět jsem nebyl potěšen :) 

 

Jsem zvědavý, jak budeš spokojený, až pošleš svoje speedy k AD na servis, pak se pobavíme o cenách a terminu. Nebo ještě lépe, pošli je přímo do fabriky, abys to mohl srovnat s Eltonem. 

Upraveno uživatelem zekon7302
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 7 minutami, zekon7302 napsal:

Jsem zvědavý, jak budeš spokojený, až pošleš svoje speedy k AD na servis, pak se pobavíme o cenách a terminu. Nebo ještě lépe, pošli je přímo do fabriky, abys to mohl srovnat s Eltonem. 

A co tady jako chceš srovnávat? Já tady akorát píšu, že jsem zlomil hůl nad Eltonem a irituje mě ten diletantský přístup, který ke mě měli. A zjevně nejsem jediný. Omegu a jiné značky do toho vůbec netahám a nechápu proč ji sem taháš ty. Ale ano, i tam budu očekávat nějaký adekvátní přístup a cenu si asi odůvodním vzhledem ke značce a složitosti stroje, který nekončí tím, že je tam třetišroubek 

Ono mi to občas trošku připomíná "Koho chleba jíš..." 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, Fade napsal:

A co tady jako chceš srovnávat? Já tady akorát píšu, že jsem zlomil hůl nad Eltonem a irituje mě ten diletantský přístup, který ke mě měli. A zjevně nejsem jediný. Omegu a jiné značky do toho vůbec netahám a nechápu proč ji sem taháš ty. Ale ano, i tam budu očekávat nějaký adekvátní přístup a cenu si asi odůvodním vzhledem ke značce a složitosti stroje, který nekončí tím, že je tam třetišroubek 

Ono mi to občas trošku připomíná "Koho chleba jíš..." 

No, objektivní kritika je vítaná, ale neznalost problematiky pak vypadá tak, jak jsi to podal. Budu o svátcích v FM, tak by jsme mohli pokecat, nechci měnit tvůj názor, ale pár věcí bys mohl vědět. Apropo, Elton není zdrojem mé obživy. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 20 hodinami, TomNguyen napsal:

@Ivan LelákCo jsi vyměňoval, že chtěli jen 9k? JInak dneska za 9k se kupují už slušný hodinky, co se budou taky dědit z gen na gen

Hele, radši dám 9 tisíc za renovaci starých hodinek, kde i dál bude vidět že jsou staré, než za nové hodinky, takové srovnání pro mne není relevantní. Navíc se hodinky zhodnotily, jejich současná cena je výrazně vyšší než cena renovace plus pořizovací ceny před lety, cena dále stoupá, zatímco cena hodinek za 9 tisíc bude ještě dloouho klesat a pak stagnovat na prodělečné hladině. Za mne byla renovace výbornou investicí ale i když od toho odhlédnu, tak 9000,- považuji za zcela přiměřenou částku. Kdybych chtěl i nové nerezové pouzdro, bylo by to možná o 7 tisíc dražší a i to by mi přišlo v pohodě, ale pouzdro považuji za jednu ze základních součástí hodinek a nechtěl jsem ho měnit vzhledem ke sběratelskému potenciálu.

Co měnili? Teď nejsem doma, ale kromě demontáže, vyčištění a seřízení dostaly hodinky nové sklíčko, všechny ručičky, korunku s hřídelkou, stěžejky, podle fotky i armovací kroužek, těsnění, setrvačku, stěžejky, nějaké šroubky a možná ještě něco, v pytlíku bylo vrácených součástek docela dost. Součástí renovace je certifikát o servisu, je potvrzena jejich pravost (která se u těchhle pilotek často zpochybňuje), krabička, dostal jsem odznak, knížku, k původnímu řemínku ještě nový kožený, propisku a tak. Ty věci jsou samozřejmě jen taková nadstavba, ale příjemná pozornost. Pravda, některé ty věci jsem dostal jako omluvu za 14 dnů zpoždění.

201079509_1716409088543439_6478933081713984636_n.jpg

201138757_1716409278543420_7280441197536267156_n.jpg

132039124_1716409325210082_8937607972645666725_n.jpg

201222659_1716409138543434_4891027414175481263_n.jpg

201162331_1716504011867280_1114466692587943492_n.jpg

201236821_1716409181876763_5476275439774077928_n.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 16. 12. 2021 v 10:13, Fade napsal:

Je úsměvné, jak moc se první post a taková ta pachuť shoduje s tím, kdy jsem upustil od nošení nových Primek já. 

Ve zkratce - koupil jsem si tady na fóru renovované Sport 1. Komplet vše děláno v Eltonu, včetně seřízení a výměny dílů. Hodinky byly pořád v záruce.

Nechce se mi to vypisovat, tak přikládám popis situace po první reklamaci.
 

Hodinky se po nevímkolikáté vrátily z opravy a opět jsem nebyl potěšen :) 

 

Jak já ti rozumím, ale jsou i tací, co měli více štěstí, tak jim to přejme 😊

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pravda je ze ja som raz poslal do Svajcu na kompletku vintazne potapky od hujera a to "nadsenie" ked sa vratili by sa s tym co sa tu vyssie popisuje dalo uplne v pohode porovnat.

+Jedine co sa im celkom podarilo bola vymena korunky aj s krckom

-Sklo o pol milimetra tensie nez tam patri.

-Rucky relume aj ked im nic nechybalo, takze svietia viac nez cifer a este boli krivo nasadene

-na cifri bordel, vcetne lume bordelu

-so strojom sa neparali vobec, proste tam praskli novodoby Cal5(pravda ziskal som hacking)

-vsetky nepotrebne stare diely mi z nejakeho zvrateneho dovodu vratili, okrem toho, ktory jediny by ma potesil (povoneho stroja :D )

-sumasumarum historicka hodnota hodiniek vpci,

Podelil som sa vtedy o skusenost na WUS a z reakcii ostatnych pacientov si odniesol dojem, ze som vlastne nedopadol vobec spatne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jsem cca před 3 rokama strašně chtěl Sporty 1. Nejdřív jsem pořídil původní a rozmýšlel, jestli je nechám zrenovovat nebo od někoho koupím už zrenovovaný.

Po přečtení příspěvků tady, kdy jsem nabyl dojmu, že termín  a výsledek je nejistý, jsem začal uvažovat, jestli nakonec nebude rozumnější koupit jejich moderní limitku.

No a když pak přišla nabídka tady na fóru, tak jsem se dlouho nerozmýšlel prodal ty původní a tu limitku jsem si pořídil. 

20200101_112155.thumb.jpg.4e021d55bad46e397d80a1f94888b8fa.jpg

Nejsou to dokonalý hodinky, ale jsou moje nejoblíbenější.

Upraveno uživatelem Emiliano
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...