Jump to content

The Grand Seiko SLGH003 nejhezčí modrá!

Share

Recommended Posts

Po nákupu Skyflake od místního nadšence jsem neodolal a začal se touto značkou intenzivně zabývat, což mě přivedlo k modelu SLGH003, což je 1000 kusová limitka k 60. výročí značky Grand Seiko. Zajímavostí je nový HI-BEAT caliber 9SA5 s pěti denní rezervou nátahu. Tento stroj je opravdu skvost a určitě budu do vlákna přidávat další a další foto, jak mi čas umožní. Jinak průměr pouzdra je 40mm, extrémě malá výška pod 12mm z těchto hodinek dělá opravdu pohodlný kus, klidně na každodenní nošení. Podle mě jsou to opravdu universální hodinky pro každou příležitost. Jinak samozřejmě fotky zachytí tak 60-70% reálné krásy těchto božských kukaček. Tyhle hodinky strčí to do kapsy tak 90% Švícarské produkce...

0D57349B-C430-4049-939D-92CD278658BC.jpeg

EFBD6CA5-2F07-4B05-97E1-48C20811E1C7.jpeg

31EF090C-0CFF-4B86-B3C8-7B03F49B2E9A.jpeg

Edited by Messiah

před 2 minutami, DarylVanHorne napsal:

U IWC píšeš, že jsi dlouho nic nepostnul a teď se to koukám všechno snažíš napravit 🤣😂 Jaké nové kukačky sem hodíš zítra? Jaegery, PP? 😉

Pravda je taková, že tento Listopad je můj nejkrutější hodinkový měsíc, ještě jsem stihnul kopuit sedmidenní portugaly ale dávám to sem postupně :D...

před 8 minutami, DarylVanHorne napsal:

Pěkná modrá 👍 Gratulace k GS! Ať slouží a dělají radost 💕 Jen teda mě zajímá, co budeš nosit víc. Jestli bude vítězit modrá u GS, nebo zelena u IWC. Ses nějak rozjel... 😉

A jakpak vypadá spodek? Foto dýnka by bylo? 🤣

Tady něco málo k počtení o novém kalibru: https://www.grand-seiko.com/ph-en/about/movement/mechanical/9sa5

Foto půjčeno z netu viz níže.

zadek GS.PNG

V 15. 12. 2021 v 10:56, warann napsal:

Jsou paradni, jen bych se chtel optat jak je to s tou rezervou natahu - 5 dni vs 80 hodin. Diky. 

Hm, mě někdo řekl že to je pětidenni tak mě nedošlo že 80h nebude 5 dnů 😄  

Škoda že nejsem skalním fandou Seiko, byť uznávám kvalitu, historii a vliv na vývoj hodinek, včetně moderních technologií. Tohle jsou pěkné hodinky, pohled zezadu je úžasný a sytá modrá mi jako fandovi letectví a kosmonautiky evokuje oblohu pozorovanou z výšky, kdy je s rostoucí výškou nejprve sytě modrá, postupně tmavne až nakonec zčerná, přičemž se i ve dne postupně objevují hvězdy, které připomíná smetí na sklíčku na této fotografii, což není výtka, právě naopak, iluze pohledu do kosmu je téměř dokonalá.

EFBD6CA5-2F07-4B05-97E1-48C20811E1C7.jpeg.003c8353bbc187af892438cab6ad6904.jpg