Přejít na obsah

"Lepší" hodinky se světlým číselníkem - nezávazně


Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 57
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

před 45 minutami, Chronopetr napsal:

No, jestli cena je jen orientační a není hlavním kritériem, tyhle Stowy mají i nějaká prestižní ocenění, co jsem tak rychle vyčetl.

https://www.stowa.de/en/Marine+Klassik+Chrono.htm

23434761_1450223681697632_6402770609286424188_n.jpg

Ty jsou peckový!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Chronopetr tak ty jsou nádherné, ne že ne, sice trochu menší (41mm), ale ta cena je vyšší, než bych si přál. O orientační ceně jsem psal proto, že bych tu chrono variantu mohl mít za cca poloviční cenu než je u nás oficiální prodejní, proto jsem dal relativně nízký cenový rámec.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pánové, díky všem za podnětné příspěvky i spoustu alternativních návrhů, které jsou parádní, ale mnohé stylově už dost odlišné od původních hodinek Hamilton v Marine stylu, resp. přímo odkazující na námořní hodinky vyráběné na začátku minulého století.

Skoro jsem nabyl dojmu, že ty Hamiltony tady nejsou ani moc oblíbené. Z těch alternativních návrhů určitě stojí za pozornost ty Stowy Marina a pak ten Schaumburg, ostatní už jsou stylem trochu jinde. Nikdo nezmínil ani Steinharty, které taky mají řadu podobných hodinek, ale víme, jak je to se Stainharty tady na fóru.

Jak už jsem psal výše, ta cena za chrona přes 50 tis, není relevantní a reálný cenový rámec pro můj výběr se pohybuje do cca 25 tis.

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Světlý číselník a lepší značku mají i Longines Conquest L1.611.4 - ale je to dost těžké retro no :) 

Ale ono celé to téma není podle prvního příspěvku ani tak poraďte s výběrem, jako spíš co říkáte na Hamilton Khaki Navy Pioneer a tam se přidávám s palcem dolů - nebaví mně se na ně dívat ani na promo fotkách, o to víc bolely oči na těch tvých rychlo-cvacích :) 

EDIT - měl jsem rozepsáno a vrátil se k tomu až po uzavření diskuze předchozím příspěvkem, jsem tak mimo mísu... pardon :) 

image.png.f4a73b8eca1d83f151f1895b1bc25d22.png

Upraveno uživatelem Snekofon
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 26 minutami, Snekofon napsal:

Ale ono celé to téma není podle prvního příspěvku ani tak poraďte s výběrem, jako spíš co říkáte na Hamilton Khaki Navy Pioneer a tam se přidávám s palcem dolů - nebaví mně se na ně dívat ani na promo fotkách, o to víc bolely oči na těch tvých rychlo-cvacích :) 

Máš pravdu a přesně vím, o čem píšeš. Ty hodinky na fotkách nevypadají moc dobře. Na některých dokonce blbě. Proto jsem si řekl, že je musím vidět na živo na ruce. V obchodě vypadaly blbě i ve vitríně, prostě nevýrazné, nudné, číselník jak z kusu kancelářského papíru potištěné na laciné tiskárně. 

Ale na ruce a ve skutečnosti je to o něčem docela jiném. To se blbě popisuje, ale mají spoustu zajímavých detailů, jsou krásně přehledné, tepelně modřené ručičky vypadají skvěle a na tmavě modrém řemeni nebo gumě by jim to slušelo ještě víc.

Já fakt nevím, názor většiny je jasný, alternativ moc není nebo jsou mimo cenovou nebo rozměrovou představu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 12 minutami, tombas napsal:

Tak trošku popojedeme. Jen si nejsem jistý tím kalibrem - ETA 6498.1, hlavně kvůli rezervě nátahu.

Laco Marine Cuxhaven 862104 od 24 990 Kč | Chronoshop.cz

Laco Marine Cuxhaven

Všechny tyhle Laca s Unitasem jsou hezký, až na jeden detail. Mají plochej safír. Myslím, že k tomuhle vzhledu jak ze starejch časů sedí líp safír  klenutý.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@posmourny na to klenuté sklo je nějaký historický odkaz? Co jsem zatím viděl fotky starých námořních chronometrů, tak všechny měly ploché sklo a safír to určitě nebyl :D. Je tedy možné, že pilotky to měly jinak, to jsem nezkoumal. Nicméně ploché sklo mi ani v nejmenším nevadí, spíš naopak.

Upraveno uživatelem tombas
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 20 minutami, tombas napsal:

@posmourny na to klenuté sklo je nějaký historický odkaz? Co jsem zatím viděl fotky starých námořních chronometrů, tak všechny měly ploché sklo a safír to určitě nebyl :D. Je tedy možné, že pilotky to měly jinak, to jsem nezkoumal. Nicméně ploché sklo mi ani v nejmenším nevadí, spíš naopak.

Ne, to asi neměly 🙂 Stejně jako třeba automatickej nátah. 

Prostě mi klenutej safír k hodinkám s určitým historickým nádechem sedí líp. Ale jinému to nemusí vadit. Sto lidí, sto chutí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No já nevím, ale mně to tak připadá, že ti ty Hamiltony prostě pořád v hlavě leží a vše ostatní s nimi jen porovnáváš a zatím to buď nejsou "ony" nebo jsou vysoko nad cenovou hranicí. Moc alternativ do 25000 v marine stylu se světlým ciferníkem a zvučným jménem výrobce nebude. Evidentně tě ty Hamiltony oslovily. Pokud máš možnost mít ta chrona za polovinu ceny, měl bys to dle mého vzít. Pokud jiskra nepřekročí, neproděláš žádnou hrůzu peněz a půjdou dál. Anebo tenhle záchvat ustát a došetřit na Stowa Chrono...😉

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Měl jsem ty Hamiltony ve verzi 40mm small seconds. Na fotkách se mi strašně líbily, zpracování super, strojek asi zatím nejhezčí, co jsem měl... ale stejně jsem je moc nenosil. Byla to naživo trochu nuda. (A taky asi marine styl nebyl pro mě.) Nakonec jsem je tu pouštěl v celkem pěkném stavu asi za dvanáct...

post-31146-0-94215700-1471200830_thumb.jpg

Kdybych teď hledal něco se světlým cifrem, nevím, kam bych se díval. Asi na Wardy potápky nebo Aikony. Moje svrbění nakonec ukojily starší Colty.

Upraveno uživatelem Kluk jako buk
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...