Přejít na obsah

"Lepší" hodinky se světlým číselníkem - nezávazně


Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 57
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Dovolím si to tu trochu oživit a budu si sem odkládat hodinky, které mě v poslední době nějak zaujaly. Klidně komentujte, kritizujte a připomínkujte, budu rád, když to bude vše na jednom místě a třeba z toho nakonec něco vzejde.

ZENO Magellano 6069GMT-G3 GMT

Magellano GMT (Dual Time) - ZENO-WATCH BASEL

Alpina Startimer Pilot Automatic AL-525S3S6

ALPINA STARTIMER PILOT AUTOMATIC AL-525S3S6

 

HANHART Pioneer One White

Hanhart Pioneer One White for C$1,329 for sale from a Trusted Seller on  Chrono24

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Chronopetr Nechci nic moc oblekového, ale jako každodenní univerzály. A když dáváš fotky, dej k nim prosím i název modelu a referenci, aby se to dalo dohledat na webu. Jinak stále platí velikost alespoň 42mm.

Atlantic Worldmaster Pilot Special Edition Automatic 52752.41.93S

zVWmY2.jpeg?fl=res%2C440%2C440%2C1%7Cwebp%2C80

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jasné, rozumím. Jak na ty své favorizované hodinky čumím pořád, tak mi pak nedochází, že je někdo ani nemusí znát. Tyhle jsou oboje z kolekce Healey. Jsou evidentně mimo tvůj výběr, tak přesné označení už ani dohledávat nebudu. U nových tipů už na to zkusím myslet.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky @Chronopetr za čas a trpělivost :). Na jednoručky jsem koukal, dokonce i na nějaké regulatory nebo juping hour, ale na běžné denní nošení si to zatím nedokážu moc představit. V tomto ohledu jsem konzerva, ale jak se říká, nikdy neříkej nikdy ;)

Třeba tyhle Wardy jsou fakt pěkné, ale na túru do lesa bych si je nevzal.

Christopher Ward C9 Jumping Hour Mark III

Christopher Ward C9 Jumping Hour Mark III KOMISE 420210055 - komisní prodej

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, tombas napsal:

Díky @Chronopetr za čas a trpělivost :). Na jednoručky jsem koukal, dokonce i na nějaké regulatory nebo juping hour, ale na běžné denní nošení si to zatím nedokážu moc představit. V tomto ohledu jsem konzerva, ale jak se říká, nikdy neříkej nikdy ;)

Třeba tyhle Wardy jsou fakt pěkné, ale na túru do lesa bych si je nevzal.

Christopher Ward C9 Jumping Hour Mark III

Christopher Ward C9 Jumping Hour Mark III KOMISE 420210055 - komisní prodej

 

 

Však v pohodě, díky vašim podnětům v poradním vlákně se dostávám k modelům, o kterých bych neměl tušení a baví mě. Např. ty Wardy tu vidím poprvé v tomhle provedení. Opravdu velmi koukatelné 👍. Jinak do lesa si moc neumím představit ani ty Hamiltony, kterými to tu celé začalo 😃.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak určitě, za "les" si můžeš dosadit v podstatě jakoukoli volnočasovou aktivitu a neměl jsem na mysli zrovna kácení stromů. Ale jistě mě chápeš, některé hodinky jsou výrazně společensky orientované a já bych chtěl něco trochu univerzálního. Ty Hamiltony už jsou stejně pasé, chrona jsou fuč a za cenu blížící se retail to nedává smysl.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 4. 1. 2022 v 13:43, tombas napsal:

Díky @Chronopetr za čas a trpělivost :). Na jednoručky jsem koukal, dokonce i na nějaké regulatory nebo juping hour, ale na běžné denní nošení si to zatím nedokážu moc představit. V tomto ohledu jsem konzerva, ale jak se říká, nikdy neříkej nikdy ;)

Třeba tyhle Wardy jsou fakt pěkné, ale na túru do lesa bych si je nevzal.

Christopher Ward C9 Jumping Hour Mark III

 

Stejný model jsem kdysi měl a byly to zatraceně povedené hodinky. Zpracování top a navíc každou hodinu, když v tom okýnku přeskočila hodina, stroječek krásně cvakl (on to nebyl stroječek, ale ten mechanismus). Díky tomu jsem věděl, že právě uplynula další hodina. Celkem fajn věc. Navíc se na to krásně koukalo. Škoda, že už je Wardi nedělaj.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@HondzaX jsou to krásné hodinky, ale vyloženě společenské, rád bych je měl ve sbírce, ale bohužel si nemůžu dovolit koupit vše, co se mi líbí.

Já teda vlastně ani nevím, co se mi líbí, ale trochu tuším, co se mi nelíbí. Jsou v podstatě jen dvě cesty, jak to zjistit:

1) koupit vše, co mě zaujme a pak případně prodat, když jiskra nepřeskočí

2) vybírat tak dlouho a trpělivě, až se najdou ty skutečně pravé. Jenže tam je riziko že to ve finále bude ukrutná blbost za nehorázné peníze a ani tak jiskra nepřeskočí. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, tombas napsal:

@HondzaX jsou to krásné hodinky, ale vyloženě společenské, rád bych je měl ve sbírce, ale bohužel si nemůžu dovolit koupit vše, co se mi líbí.

Já teda vlastně ani nevím, co se mi líbí, ale trochu tuším, co se mi nelíbí. Jsou v podstatě jen dvě cesty, jak to zjistit:

1) koupit vše, co mě zaujme a pak případně prodat, když jiskra nepřeskočí

2) vybírat tak dlouho a trpělivě, až se najdou ty skutečně pravé. Jenže tam je riziko že to ve finále bude ukrutná blbost za nehorázné peníze a ani tak jiskra nepřeskočí. 

Já myslím, že první cesta je mnohem, mnohem, nákladnější než ta druhá. Nadchnout se pro hodinky během pár dnů/tydnů, zjistit, že to nejsou ony, pak je se ztrátou prodat... Druhý bod mi při hledání těch pravých dává větší smysl. Nevěřím, že je možné, aby člověk šetřil, ze všech favoritů po měsících čtení, prohlížení fotek, videí, zkoušení na ruce, si konečně vybral ty jediné pravé a pak nepřeskočila jiskra...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V zásadě souhlas, na druhou stranu jak jinak sbírat zkušenosti? Fotky, čísla nebo pět minut ochmatavani nenahradí třeba i jen pár dnů vlastnictví. Půjčení taky úplně nestačí, chybí tomu rozměr sebezpytu (proč já debil jsem do toho nalil prachy, ale mám trochu sebeúcty, tak se pokusím si to nějak obhájit).

Konec OT.

Edit: ideál je rozumně kombinovat 1) i 2). Stačí jenom drobnost: vědět, kde mezi nimi mít hranici default_smile.gif



Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...