Přejít na obsah

Trilogy Air Command Chronograph


drack2

Doporučené příspěvky

Tak jsem si udelal trosku radosti pred vanocemi temito BP AC. Ted premyslim, ze bych k tomu poridil nejaky sail, tropic nebo gumu. Co byste poradili?

Idealne neco curved, co by navazovalo na telo hodinek. Rikal jsem si, ze bych mohl zkusit i nejakou “rolex style” gumu z Ali (kdyz uz ma lunetu z yacht masteru…), ale bojim se, ze budu mit na presce korunku. :) 

475582E9-30BF-406A-B5D9-12B55E933431.jpeg

74E94C62-0321-4773-93F1-094A2BBA6083.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 18. 12. 2021 v 0:32, Willie McBride napsal:

@drack2 radu nemám, no gratulujem ku parádnemu kúsku a ďakujem za oživenie svojho virtuálneho okolia niečim netradičným, čo sa každý deň nevidí (ani každý mesiac, či rok) 🙂 

Jj, tady se to moc nevidi a nenosi. A nebo se o tom nemluvi :D

Blancpain Trilogy Air Command Flyback chrono s kdysi slavnym strojkem F185 (alias Frederic Piguet FP1185), ktery pry byval nejtensi chrono s plnym rotorem, a je k nalezeni i v AP Offshore nebo VC Overseas. Tzn. docela poctivy rodokmen a zajimave technicke reseni. 

Me na tom bavi, ze to byla to prave tato rada, resp. toto pouzdro, ktere zapocalo znovuzrozeni legendardnich Fifty Fathoms. Mj. Vsechny nasledne modely jiz byly znacene Fifty Fathoms Chrono a nikoliv Air Command, ten byl imho opravnene zapomenut (ma to spolecneho jen to, ze je to chrono…) az do nedavne doby, kdy BP AC znovu objevilo s odkazem na puvodni AC jako nejakou limitku. Za me trosku ala “najdi cokoliv v archivu z cehoz vznikl alespon jeden kus a udelej z toho velky pribeh”, cimz ale nerikam, ze je to osklive, to vubec. Ale to je odbocka - jsem nejak uz unaven s tim, jak kazda znacka dela ze vseho legendu. :D  Mj. ta zjevna inspirace yacht masterem asi neni nahoda, neb hodinky pochazi z toho obdobi. Tzn. asi soudoby modni trend. Ale jinak typicky face (neni to videt, ale je zde prstenec s kruhovym brusem), uzasny tah (nic si to nezada s tim nejlepsim vyrobenym dnes) a velikost neni obvyklych slonnich 45mm, ale necelych 41mm.

Za zminku stoji i vkusne resena datumovka, ktera je jina nez u BP FF. Za me naprosto skvela a nenasilna exekuce.

Jinak Trilogy kolekce obsahovala tri modely: Air Command alias Air, GMT alias Earth a prave prvni (moderni) Fifty Fathoms alias Water. Pouzdra shodna, Gmt a FF meli 300m WR a skvelych 100h power reserve. Hodne jsem zvazoval, zda nevzit FF, ale me se proste tady to chrono proste libi…

A jeste dodam, ze jsem puvodne chtel chrono z kolekce nasledne, tedy Concept 2000, ale tam jsem narazil na fakt, ze vetsina hodinek ma poskozene gumove dily, ktere bud nelze nahradit a nebo za silene penize (bezel za 2000 CHF atp.). Concept 2000 me bavil jeste vice, neb to bylo to posledni co delal JC Biver u BP a zkousel na tom svuj fusion koncept, ktery pak naplno zrealizoval u Hublotu. Ale jak rikam, Concept 2000 je imho kasicka… 

A jeste pohled dovnitr na strojek ve verzich BP a AP. F2EA1E1E-B15E-456B-BE54-3D57EF81676A.thumb.jpeg.cf42c42b602c46a2ffc224b84ed20701.jpeg437646EE-1BC9-411E-A52B-3A2A9A59FD8B.jpeg.c25c0747eb09d6177dd8837a1cf8af13.jpeg

 

 

Upraveno uživatelem drack2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...