Přejít na obsah

Sellita - výměna SW200 za SW215


Doporučené příspěvky

Ahoj kolegové, mám dotaz zatím v teoretické rovině. Přemýšlím nad tím, zda by do hodinek v originále osazených Sellitou SW200 s automatickým nátahem šla zakomponovat Sellita SW215 s nátahem ručním. Když se koukám do technické dokumentace, kterou jsem dal do přílohy, tak kromě větší tloušťky dané přidaným automatickým nátahem jsou oba kalibry v rozměrech naprosto stejné. Takže krom většího místa pod dýnkem by neměl nastat jiný problém. Ovšem je možné, že jako laik nevidím něco podstatného.

A pokud by to možné bylo, tak poprosím i případně o tip na někoho, kdo by to byl schopný zrealizovat. Samotný strojek se dá relativně snadno koupit, takže by šlo v úvozovkách jen o práci.

Díky za komentáře.

Brochure_technique-SW200-1_6.pdf Brochure_technique-SW215-1_25.pdf

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Cau,

Podobny problem jsem řešil pred 2 lety, kdy jsem utopil stare chrona a koupil novy stroj svépomocí. Při shánění hodináře v Brně jsem skončil v Rozkvětu, kde je jeden hodinář ze Sarah skupiny a ten mi jej vyměnil za cenu do 500kc. Jiný hodinář 6me vyhnal, že mu kazím kšeft tím, ze jsem si dovolil koupit stroj a on si na něj nemůže dát svoji provizi (strojek za 1000 a hodinky v ceně 2000).

Není to těžká práce přehodit stroj, dneska bych to zvládl sám se svým nářadím, ale hodinář má k dispozici možnost nastavení a hlavně tlakovky.

Nenapsal jsi vůbec, kde svého hodináře sháníš, na tuhle otázku ti zodpoví jine vlákno o lokacích ověřených hodinářů.

Lovu zdar a pak se pochlub s výsledkem. ;)

Odesláno z mého Pokédexu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jenom z vlastni zkusenosti - pokud mas na pouzdre sroubovaci korunku, tak s manualem budes mit malinko problemy, resp. pri kazdem natahovani musim korunku vysroubovat a pak zasroubovat, tim bude hodne trpet zavit a driv nebo pozdeji se s nim neco stane

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, beeman napsal:

jenom z vlastni zkusenosti - pokud mas na pouzdre sroubovaci korunku, tak s manualem budes mit malinko problemy, resp. pri kazdem natahovani musim korunku vysroubovat a pak zasroubovat, tim bude hodne trpet zavit a driv nebo pozdeji se s nim neco stane

Ahoj, korunku šroubovací nemám. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nebo, si nech sundat můstek samonátahu a máš z toho čistej manuál, tedy kromě prokluzující uzdy pera. Povolení pár šroubků a vyndáni rotoru zvládnou snad v místě bydliště, a když si to rozmyslíš, můžeš ho nechat “naroubovat” zpátky.

Upraveno uživatelem rmx
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 4 hodinami, rmx napsal:

Nebo, si nech sundat můstek samonátahu a máš z toho čistej manuál, tedy kromě prokluzující uzdy pera. Povolení pár šroubků a vyndáni rotoru zvládnou snad v místě bydliště, a když si to rozmyslíš, můžeš ho nechat “naroubovat” zpátky.

To mě taky napadlo, ale chtěl jsem to řešit trochu komplexněji. Ta SW215 mi dá pár hodin nátahu navíc, chtěl bych jí s jinou barvou datového věnce, pravděpodobně bych v rámci výměny řešil i výměnu ruček a antireflex na safír 🙂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, posmourny napsal:

To mě taky napadlo, ale chtěl jsem to řešit trochu komplexněji. Ta SW215 mi dá pár hodin nátahu navíc, chtěl bych jí s jinou barvou datového věnce, pravděpodobně bych v rámci výměny řešil i výměnu ruček a antireflex na safír 🙂

sim te, az se tedy k tomu nekdy dokopes, tu SW200 od tebe rad koupim, nenechavasli si ji, potrebuju neco na hrani a uceni se, diky 🙂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...