Přejít na obsah

Etika pro čínomily


Doporučené příspěvky

Nic takového jsem nepsal Martine. Zase slovíčkaříš, ale já tohle s Tebou hrát nebudu. Takže ještě jednou. Mě čína absolutně nevadí, ale vadí mi když někdo vykládá z karet, že homage je lepší než předloha. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 219
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Já sem se k tomu tématu moc nechtěl vyjadřovat, ale musím. Sám sem nějaké Seagully měl, byly v pohodě, žádná kopírka (kromě vlastních čínských hodinek). Nicméně teď jsem se po dlouhé době podíval do sekce  cinskejch hodinek a je to k zblití co tam kolegové prezentují. Vůbec se Bertovi nedivím, že by je nejraději z fóra odpakoval. To,kdo prileva olej do ohně hodnotit nebudu. Diskuzi o hodinkach vnímám vždy jako plodnou, ale o některých věcech už to není o diskuzi.  Ty čínský fejky a homaze nás nemají čím obohatit. 

Upraveno uživatelem Dokusan
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Všechno zlé je k něčemu dobré. Já se alespoň díky Guzmičovi a výtvoru Jeronima dozvěděl, že tu jsou nějaký vlákna. Já byl vždy jen v tam, jak se prodávají, doufám že originální, hodinky. Musím to tu někdy pořádně prozkoumat. Prodávat nemůžu, neb nevím, kde vzít 50 příspěvků a tak furt nakupuju a nevím co s tím ... .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 18 hodinami, shewcza napsal:

Nic takového jsem nepsal Martine. Zase slovíčkaříš, ale já tohle s Tebou hrát nebudu. Takže ještě jednou. Mě čína absolutně nevadí, ale vadí mi když někdo vykládá z karet, že homage je lepší než předloha. 

Vždyt vpohodě, já to pochopil tak, že zdravá kritika ano, ale nesmí se kritizovat - nadneseně - strana, vláda, majitel. Proto jsem se ptal. Žádnou hru hrát nechci a na slovíčka už vůbec ne. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, kuncák7 napsal:

Vždyt vpohodě, já to pochopil tak, že zdravá kritika ano, ale nesmí se kritizovat - nadneseně - strana, vláda, majitel. Proto jsem se ptal. Žádnou hru hrát nechci a na slovíčka už vůbec ne. 

???

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 44 minutami, Bert napsal:

???

Ježíši 🙂, myslím to záměrně nadneseně. Dobře.

Myslel jsem to ve smyslu jak Jarda psal a já pochopil - srovnání, zdravé s originálem ANO, ale kritika originálu NE. Záměrně jsem to napsal se stranou,........... a nečekal, že se chytneš. Ta hra se slovíčky mi evidentně nejde.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 2. 1. 2022 v 15:17, Dokusan napsal:

Já sem se k tomu tématu moc nechtěl vyjadřovat, ale musím. Sám sem nějaké Seagully měl, byly v pohodě, žádná kopírka (kromě vlastních čínských hodinek). Nicméně teď jsem se po dlouhé době podíval do sekce  cinskejch hodinek a je to k zblití co tam kolegové prezentují. Vůbec se Bertovi nedivím, že by je nejraději z fóra odpakoval. To,kdo prileva olej do ohně hodnotit nebudu. Diskuzi o hodinkach vnímám vždy jako plodnou, ale o některých věcech už to není o diskuzi.  Ty čínský fejky a homaze nás nemají čím obohatit. 

Dobře napsáno Dokusan, souhlasím. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na WUS, nebo treba Uhrforu se tyhle ruzny usmevny radobyrolby/tunaky/willardy prodavaj bezne a nikoho to tam asi moc netlaci. Taky jsem si ale nevsiml, ze by tam nekdo mel potrebu  zakladat podobny vlakna s uvodnim textem, jakej je tady (od 5ettera), kde se hned v uvodu de facto tlemi vsem, kdo si kupujou originaly a dela z nich kokoty. A to je podle me ten problem. Jestli tam nevidim jako suchar nadsazku, tak pardon. Podle me tam ani zadna neni a je to jenom trapny rejpani. Ale uplne zbytecny. Pokud si takovy hodinky koupim a postnu je sem, asi muzu ocekavat nejakou reakci. To je na foru venovany hodinkam asi hrozne divny. Troufam si tvrdit, ze 90%  techhle hadek by tu nevzniklo, kdyby se majitel hloupe neprsil a nemel k tomu poznamky, kterych je tu kupa. Jasne, ta kopie ve finale muze bejt asi i lip zpracovana, ale myslim, ze vo tom to vubec neni.  Podstata je prece uplne jinde, kdo tomuhle nerozumi, asi si spletl misto, kde travi svuj volnej cas. Ja bych taky rad treba stary PloProf, ale urcite si nekoupim kvuli tomu Helsony a nebudu tady hazet rozumy, ze kam se sere Omega atp. Vzdyt je to trapny. 

Ja vubec nechci nikomu rikat, co ma nosit a za co utracet mergle, ale proboha, tohle je forum o HODINKACH, tak at se pak dotycnej nedivi, ze je za debila a nedela ho tady z vostatnich. Rikam to postopadesaty, at si kazdej nosi, co se mu libi, ale at potom nedela hnupy z vostatnich, ktery mu na to reknou to, co si myslej. A vetsinou je to pravda. Pak se tady fnuka a demonstrativne se vodchazi. 

Je pravda, ze se tady asi spousta techhle veci moc hroti, chybi tomu totiz nadhled, ale ja se Bertovi nedivim, ze uz ho to sere a je v tomhle smeru radikalni. Jestlize tady ma bejt vlakno vo cinskejch hodinkac (homage) , budiz, ale fakt se to nevobejde bez tech priseru a radoby vtipnejch dovetku u kazdy druhy fotky (opet prace zakladetele vlakna)? 

Je tu jiste mraky majitelu Prim MPM a nejak nepozoruju, ze by meli potrebu nabihat do vlakna o puvodnim PRIM a vysmivat se tam nekomu. 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 25 minutami, Exiztence napsal:

MPM Prim a falešný Lego tu dostalo čočku ale Steeldive velký dobrý :D 

Ja vubec netvrdim, ze tohle je v poradku, spis jde vo to, kdo tady hloupe haze raminka a poucuje vostatni vo tom, ze jsou debilove, kdyz utracej prachy za original, kdyz to jde levnejc a jinak... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je zas přehlídka… Taky jsem sem nechtěl nic psát, ale ty vole to prostě nejde…

@Bert Robo vyser se na kolektivní vinu a nějakou toleranci, jednou si to koupil, tak si to rozmlať jak uznáš za vhodný. IMHO je ta hranice naprosto jasná, pravidla by měly být též. A nenazýval bych to etikou, to s tím nemá co dělat.

Nerozumim pohoršení Čínou, neboť když se důkladně podíváte doma na to odkud vaše nejrůznější výdobytky moderní doby jsou, napočítám lidi co nemají víc než 50% věcí Made in China na prstech jedný ruky. A to sem eště optimista.

50+ let investic do infrastruktury, mechanizace, digitalizace a vzdělání stamilionů lidí se prostě někde zákonitě projevit musí a taky se to projevuje. Takže dneska od určitý cenový hladiny nepoznáš kvalitativně rozdíl. A ne, nesrovnávám San whatever s Daytonama. (I když ruku na srdce, Rolex to fakt nemá dokonalý).

Takže My2Cents: Napiš pravidla a nemilosrdně trestej kdo je poruší. Stejně jako v ostatních případech, jinak se tu budeme furt dohadovat jak v čurákově mlýně a nikam se nedoberem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nedělej z toho kovbojku. Startér vlákna: čínský jebky s Seiko cifrem. Do téhle situace bychom se nikdy nedostali nebýt toho, že číňani zkoušeli, kam až můžou. Teď už to nezkouší.  Na rovinu: možná to nedělám dobře, ale mé výpady proti čínomilům tohle fórum nerozmlátí.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to do p.če smaž celý nebo to tam nech těch pár "čínomilů"/blbů nech žít v té sociální bublině ne ?

 

Přesně jsem věděl, že tohle se stane, když se navrhlo řešení "dáme tam varování".

Furt meleš, jak ti to sere, zvedá žaludek, nebudeš tam chodit atd. ale přitom jsi tam asi nejaktivnější svými kecy.

 

Zakaž to jako uhrforum nebo nech to žít jako WUS, ale rozhodni si pro jednu věc a nech to být už.

 

JInak, Guzmičovi a Jeronimu to řekneme na čínskomilských srazech. Počkat, my nic takového neděláme, nejsme ego nahánějících Rolex majitele

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 16 minutami, TomNguyen napsal:

Tak to do p.če smaž celý nebo to tam nech těch pár "čínomilů"/blbů nech žít v té sociální bublině ne ?

 

Přesně jsem věděl, že tohle se stane, když se navrhlo řešení "dáme tam varování".

Furt meleš, jak ti to sere, zvedá žaludek, nebudeš tam chodit atd. ale přitom jsi tam asi nejaktivnější svými kecy.

 

Zakaž to jako uhrforum nebo nech to žít jako WUS, ale rozhodni si pro jednu věc a nech to být už.

 

JInak, Guzmičovi a Jeronimu to řekneme na čínskomilských srazech. Počkat, my nic takového neděláme, nejsme ego nahánějících Rolex majitele

No konecne nekdo, kdo v tom ma jasno, presne vedel, ze se tohle stane a dokonce to umi slusne napsat.

Jinak mas pravdu, mel by tu celou cinskou mrdku smazat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Z mého pohledu by měl být Bert jako Bůh nebo ten nejvyšší soudce a tedy aby o něm všichni věděli, ale v podstatě ho (skoro) nikdy neviděli. 

Drobné roztržky a spory bez osobních invektiv nechť si členové vyřeší mezi sebou, podobně je to u příspěvků, ty nevhodné se dají odignorovat nebo v horším případě nahlásit a pak teprve by měl moderátor nebo admin zasáhnout. Jinak ať si to žije vlastním životem. Dodržování základních pravidel je jasné, ale tady ve speciální čínské sekci bych těch pár členů nechal volně tlachat a velebit ty jejich čínské značky, ostatní sem chodit nemusí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bertovi to vlezlo na mozek. Jeho fórum, jeho pravidla, respektuji. Ale vnimam absenci tolerance a nadhledu. Naopak nárůst restrikce, svazovani, určování co je a co není správné a subjektivní pohled je zákon. Nechceš, běž. Jsem tu od 2009 a vývoj fóra reflektuje i vývoj společnosti. Škoda. 

Edit. Jo a kritizovat se taky nesmí, takže Ban přijímám, je to stejné jedno. 

Upraveno uživatelem km.kmk
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@km.kmk on by ten Tvůj příspěvek byl možná i k zamyšlení, kdyby ses uráčil jej zveřejnit ve všech souvislostech. Udělám to tedy za Tebe.

T minus 3 hod: km.kmk uveřejňuje v prodejní sekci inzerát na prodej čínských jebek

T minus 2 hod: Bert maže inzerát na prodej čínských jebek

T minus 0 hod: km.kmk sem píše příspěvek

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...