Přejít na obsah

Etika pro čínomily


Doporučené příspěvky

před 2 minutami, Tikal napsal:

Tak budu také osobní:

Přesně něco takového jsem od tebe čekal...

Staří bardi jsou pryč a ty přece nemáš důvod se nažit být na takhle pokleslém fóru za gentlemana a snažit se pozvednout zdejší mravy a úroveň.

Přesně tak. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 219
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Taky se tu zmiňoval nulový přínos vlákna Čína. Já si dokonce pamatuji, že vlákno fake, pokud Teda ještě je, nevím, pomohlo kdysi borcovi odhalit na ebay splacany omegy. Já nevím, koho tě přeci dráždí, nemusí ta lézt. Samozřejmě ohlídat aby se s fake neobchodovalo, ne propagoval se atd. Ale edukace za mě přínos. Ale to je fake. 

Hon na inspirace nebo homage nebo to je jedno jak to nazýváme mi fak zavání buď honem na čarodějnice, nebo prostředek honění si ega, myšleno Bert a modi. Vždyť dnes kam se podíváš je jeden design a X brandů. To už bych klidně spíš bral argument cinan-komunista, nebude to tady. Pak ani nepipnu. 

Upraveno uživatelem km.kmk
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Bert
Mám jednu prosbu. Když se tu kdysi objevovali PRIM s polskými pouzdry, či Parexo cifry, kolik témat jsi založil v PRIM tématu nazývajíc fanoušky PRIMu komoušůmil a apeloval "aby se to mezi sebou vyříkali".

Nikdo to obhajuje ten fake Seiko co se prodal, km.kmk se vložil do diskuze, protože jsi mu smazal Tisell inzerát. Ale ten Smiths Baby Williard přežil proč? Taky to splňuje ty tvé kritéria na mazání

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 16 minutami, TomNguyen napsal:

@Bert
Mám jednu prosbu. Když se tu kdysi objevovali PRIM s polskými pouzdry, či Parexo cifry, kolik témat jsi založil v PRIM tématu nazývajíc fanoušky PRIMu komoušůmil a apeloval "aby se to mezi sebou vyříkali".

Nikdo to obhajuje ten fake Seiko co se prodal, km.kmk se vložil do diskuze, protože jsi mu smazal Tisell inzerát. Ale ten Smiths Baby Williard přežil proč? Taky to splňuje ty tvé kritéria na mazání

Bert máforum, vlákno a pravdu. Na takové věci se ho neptej, protože sám neví proč něco jo a něco ne. Prostě se s tím smiřme a kdy se nesmíříme, tak odejděme. Je to prosté. 😂 

Upraveno uživatelem km.kmk
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 32 minutami, Bert napsal:

@km.kmk

Mám jednu prosbu. Podívej se na začátek vlákna, proč jsem jej založil. Nikdo přece nemůže akceptovat Seiko cifr na čínském zbytku. Tečka. Pokud toto někdo akceptuje, nemá na Chronomagu co dělat.

No a co já s tím, já o žádným cifru seiko nic nepsal. Vlákno se jmenuje etika pro cinomily. Tak jestli píšu mimo tvoji představu, tak mne taky vyhod. Jinak nechápu tvůj post vůči mým příspěvkům. 

Upraveno uživatelem km.kmk
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, km.kmk napsal:

Taky se tu zmiňoval nulový přínos vlákna Čína. Já si dokonce pamatuji, že vlákno fake, pokud Teda ještě je, nevím, pomohlo kdysi borcovi odhalit na ebay splacany omegy. Já nevím, koho tě přeci dráždí, nemusí ta lézt. Samozřejmě ohlídat aby se s fake neobchodovalo, ne propagoval se atd. Ale edukace za mě přínos. Ale to je fake. 

Hon na inspirace nebo homage nebo to je jedno jak to nazýváme mi fak zavání buď honem na čarodějnice, nebo prostředek honění si ega, myšleno Bert a modi. Vždyť dnes kam se podíváš je jeden design a X brandů. To už bych klidně spíš bral argument cinan-komunista, nebude to tady. Pak ani nepipnu. 

Hoši hoši, prosím znovu se podívejte do toho čínskýho vlákna. To opravdu není nějaká pocta legendárnímu modelu (homage), to jsou prachsprostý komerční kopírky, který mlátí v milionech kusů.  To přeci není o edukaci.

Timefactors a Edee...nechci mu dělat advokáta, ale je to malovýroba, poctivá s jasně danými pravidly. Každý to může vnímat jinak, ale já tam ten rozdíl vidím a to dost zřetelně

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 minutami, Dokusan napsal:

Hoši hoši, prosím znovu se podívejte do toho čínskýho vlákna. To opravdu není nějaká pocta legendárnímu modelu (homage), to jsou prachsprostý komerční kopírky, který mlátí v milionech kusů.  To přeci není o edukaci.

Timefactors a Edee...nechci mu dělat advokáta, ale je to malovýroba, poctivá s jasně danými pravidly. Každý to může vnímat jinak, ale já tam ten rozdíl vidím a to dost zřetelně

Kazdy to pravé vnímá jinak a tak  by mělo být. Ne určovat co je dobré a co špatně, a když s tím nesouhlasí, tak lup přes prsty. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 4 hodinami, azeppelin napsal:

Dobrý, ale on je pojem homage účelově zneužíván. Homage vždy bylo historické věrné ztvárnění nedostupného historického modelu. Ať už výrobcem, nebo fanoušky. To je hodně něco jiného, než okopírovat 1:1 současné suby, dát na to svůj nápis a holedbat se nějakým homage. Asi si někteří moc rádi povídáte, jelikož tu není moc o čem. I jedinec mdlé inteligence za tím vidí nekalý obchodní model.

 

před 3 hodinami, Tikal napsal:

Zde si dovolím oponovat, označení Čínské sekce žlutým trojúhelníkem s varováním nepotřebuje být hodno respektu, protože respekt máš zpravidla k věcem, které někdo vymyslel a vytvořil, ne ukradl, zkopíroval a za jediným účelem a to finančním ziskem vyprodukoval, aniž by tvůrce díla souhlasil...

Hezky jste to kluci napsali. K čínským kopírkám nelze mít respekt  a ani si ho vybudovat. Stejně tak k lidem, kteří tento brak nosí.

I úplný hlupák pochopí co je kopírka a co je homage, ale jen debil nepřizná, že to ví a pouze sám sebe udržuje v blažené nevědomosti.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 10 minutami, long napsal:

 

Hezky jste to kluci napsali. K čínským kopírkám nelze mít respekt  a ani si ho vybudovat. Stejně tak k lidem, kteří tento brak nosí.

I úplný hlupák pochopí co je kopírka a co je homage, ale jen debil nepřizná, že to ví a pouze sám sebe udržuje v blažené nevědomosti.

A já už něco lehce tušil  z toho oslovení hoši hoši. 😂 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 35 minutami, long napsal:

 

Hezky jste to kluci napsali. K čínským kopírkám nelze mít respekt  a ani si ho vybudovat. Stejně tak k lidem, kteří tento brak nosí.

I úplný hlupák pochopí co je kopírka a co je homage, ale jen debil nepřizná, že to ví a pouze sám sebe udržuje v blažené nevědomosti.

Apropos, jaky je tvuj cteny nazor na Willardy z Prazskeho hodinarstvi? Kdyz uz jsi se pridal do teto plodne diskuze... Bronzove San Martin za 5k fujky fujky, ale bronzove San Martin s jinym cifrem s ceskym napisem za 15k je vrchol hodinariny? 🤓

Za me kopirka/homage je furt kopirka/homage a je jedno, jestli ji dela Cinan v poctu 100 tis. kusu, Steinhart v poctu 100 tis. kusu nebo Eddive v poctu "pouhych" 100ks. Kazda firma to dela presne pro to, protoze za tim vidi mozny zisk (a parazitovani na znamem a zadanem designu). Stainhart ma mozna dva tri svoje modely, ale zbytek portfolia je jen parazitovani jinde. Podobne to ma Eddie. Delaji to tak cilene.

Tahle diskuze je ovsem po ikste porad to same. Zvrtlo se to tu z puvodni myslenky v zacatku tohoto vlakna, kdy se na Cinany tady svadi vsechny prusery, ale vubec nejde o Cinany jako takove ale o homage/kopirky. Cinan umi udelat originalni hodinky (kvalitu designu nehodnotim) a renomovana firma umi udelat kopirky. Sere me to deleni na to, ze Svycarska kopirka je cajk a Cinska kopirka je jebka. Bud tolerujme oboje, nebo jsou obje jebky.  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Simvás co furt řešíte? Vlákno pro Čínu tady je včetně upozornění, takže rozumná debata nad čínskýma kopírkama je nejspíš tolerována. Neserte to do jiných vláken a HLAVNĚ prosím do prodejní sekce, to budu nahlašovat a bonzovat seč mi síly stačí a za mě bych netoleroval ani Scheisshart (kromě originálních modelů a pilotek) a Hovnosa.

 

Edit: Jo a fejky, tzn kusy porušující obchodní značku, patentovaný názvy a designy, se samozřejmě netolerují nikdy a nikde.

Upraveno uživatelem ragu
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 6 minutami, Hudson10 napsal:

Pěkně se diskuse rozjela a to je dobře. Jsme ve vlákně "Etika pro Činomily". 

Hlavně se podívejte do sekce Vintage hodinky, VintageLover tam dal dneska opět parádní fotečky.. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 7 hodinami, TomNguyen napsal:

@Bert
Mám jednu prosbu. Když se tu kdysi objevovali PRIM s polskými pouzdry, či Parexo cifry, kolik témat jsi založil v PRIM tématu nazývajíc fanoušky PRIMu komoušůmil a apeloval "aby se to mezi sebou vyříkali".
 

Žádné jsem nezaložil. A víš proč? Protože primkaři narozdíl od čínomilů nemají v hlavách nasráno. Ten problém který vznikl dokázala komunita primkařů vyřešit sama.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 9 hodinami, Bert napsal:

Žádné jsem nezaložil. A víš proč? Protože primkaři narozdíl od čínomilů nemají v hlavách nasráno. Ten problém který vznikl dokázala komunita primkařů vyřešit sama.

Tak hlavně, že jsi se sebou spokojený. Po tomto příspěvku už  ani nemám slov. Snad jen zaslepenost sebou samým? Upřímně, moc sem už nechodim, ale od té doby, cos to převzal jsi dle mého názoru došel určitého vývoje. Bohužel ten směr nebyl správný. Jen můj subjektivní názor a pochopím, pokud se na tvoji obranu vyroji ochránci, kteří tě budou bránit útokem na mne. Ale to je jedno. Ty jsi u mě příklad toho, jak někomu, byť nepatrny a vlastně komicky pocit moci ovlivní charakter. Toť vše. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 10 hodinami, Hudson10 napsal:

Hlavně se podívejte do sekce Vintage hodinky, VintageLover tam dal dneska opět parádní fotečky.. 

Pomůžeš mi prosím pochopit smysl tvého sdělení, nějak nechápu, jak to souvisí s probíraným tématem?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 33 minutami, Tikal napsal:

Pomůžeš mi prosím pochopit smysl tvého sdělení, nějak nechápu, jak to souvisí s probíraným tématem?

Radku, řekl bych, že chtěl obrousit hrany téhle debaty.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...