Přejít na obsah

Etika pro čínomily


Doporučené příspěvky

Problem je, ze fejky jsou jasny, ale homage/kopirky ne. Myslim ve smyslu jejich definice a nasledneho nastaveni pravidel. Ok, mame tu treba kopie seiko willard od steeldive, jasna kopirka a parazitismus na seiku. Ale co treba tyhle hodinky v bronzove podobe s ceskym napisem, co tu byly v inzerci? Co vetsina produkce steinhartu? Atd. A ani renomovane znacky nejsou uplne ciste, byť se jedna jen o inspiraci u dilcich prvku designu. Jestli tohle dokaze nekdo vydefinovat, je borec. Za me bych to neresil. No a "made in prc", toho uz se bohuzel nezbavime globalne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 219
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Před hodinou, km.kmk napsal:

A co když ne, mně přijdete trapní vy. Jak si navzájem dáváte ty pluska a ubezpečujete se ve své pokrytecké svaté protičínské válce. Přitom pokrytectvím myslím to, že všichni do jednoho kolem sebe máte tolik kopií, že si to ani neuvědomujete, jen tady se pasujete do role  morální ochránce světa, potažmo nových neznalých, aby jim náhodou někdo nekoupil omylem něco, co nezapadá do vašich tabulek.  

Neurážím, nejsem sprostý, narozdíl od vás, morálů gentlemanů, jen kritický , ale to vy nevydýcháte.

Hele proč se takhle chováš? Čeho chceš dosáhnout ? Mám to nějaký cíl a nebo chceš jen prudit. Slušně Ti napíšu, že kdyby ses choval takhle konfrontačně ve velké firmě od pondělí do středy, tak  v pátek už nemusíš chodit do práce a ani by sis nestihl sbalit krámy z pracovního stolu do krabice od banánů. 🙂 

Obhajuješ ve dvaceti přispěvcích neobhajitelné a hlavně to, co nemůžeš zlomit.

 

Jo a kopie hodinek z Čínské lidově demokratické republiky u mně doma mezi stovkami hodinkami opravdu nanajdeš. Značky okolo kterých  řada lidí juchá a vyzdvihuje jejich kvalitu přeci opravdu nelze velebit ..........

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mam uz od @Bert par trestnych bodu, ale zde s nim naprosto souhlasim.  Cinske mrxky sem nepatri. Zadne dalsi diskuze nejsou nutne.  

Btw. a kazdy clen ( i ten nejhorsi cinofil) by mel respektovat pravidla teto soukrome platformy. Pokud se vam to nelibi, jdete kricet do parku (no, v te cine byste dlouho nekriceli, mozna pak maximalne v koncentraku)

Upraveno uživatelem Kid_A
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tom, viete Vy chalani diskutovat kulturne?

 

Suhlasim s tym, ze treba tu nastavit jednoznacne pravidla, ale s Vasim prejavom sa nemozem stotoznit. Myslite si, ze ked sa tu budete rozdrapovat, nieco dosiahnete? Ako bratia Cesi hovoria - tudy cesta nevede….

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, TomNguyen napsal:

Tady je to jak u debilů.

NIKDO TU NEMÁ PROBLÉM DODRŽET PRAVIDLA. ŘEŠÍ SE TU, ŽE PRAVIDLA NEJSOU JASNÁ A MĚNÍ SE DLE TOHO, JAK SE VYSPÍ MAJITEL

Choďte už do <dosaď oblúbené miesto> s tými pravidlami. Každý, kto už má občiansky preukaz a hlavu väčšiu než sova, by mal byť schopný fungovať v určitom spoločenstve na základe zorientovania sa v ňom aj bez striktne daných pravidiel. Ak na to nemá, tak musí akceptovať aj pravidlo, podľa ktorého si veliteľ urobí, čo sa mu práve zachce.

Upraveno uživatelem McStinger
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 minutou, McStinger napsal:

Choďte už do <dosaď oblúbené miesto> s tými pravidlami. Každý, kto už má občiansky preukaz a hlavu väčšiu než sova, by mal byť schopný fungovať v určitom spoločenstve na základe zorientovania sa v ňom aj bez striktne daných pravidiel. Ak na to nemá, tak musí akceptovať aj pravidlo, podľa ktorého si veliteľ urobí, čo sa mu práve zachce.

Asi tak

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 48 minutami, McStinger napsal:

Choďte už do <dosaď oblúbené miesto> s tými pravidlami. Každý, kto už má občiansky preukaz a hlavu väčšiu než sova, by mal byť schopný fungovať v určitom spoločenstve na základe zorientovania sa v ňom aj bez striktne daných pravidiel. Ak na to nemá, tak musí akceptovať aj pravidlo, podľa ktorého si veliteľ urobí, čo sa mu práve zachce.

Nic takhle výstižnýho jsem tu roky nečetl. Od tebe mě to nepřekvapuje, ba naopak. A překvapivě se do toho nemusej tahat komouši, ledničky z Číny ani jiný podobně absurdní příměry...

Upraveno uživatelem villain83
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 12 hodinami, villain83 napsal:

Tohle ti připadá v cajku?  Úvod vlákna  :   Myslím, že díky rozmachu Haute Horlogerie de Chine nadešel čas založit toto vlákno. Vlákno pro opravdové chlapy, kteří mají koule na to, aby ukázali, že nosí čínské hodinky. Že už jejich chronobundus dosáhl takové úrovně, aby si uvědomili, že není vždy nutné akceptovat předražené ceny zavedených švýcarských nebo japonských značek, které si nechají platit za falešný pocit tradice, vyjímečnosti a luxusu a přitom si to svoje pozlátko stejně nechávají částečně vyrábět kdoví kde, když Číňan nabízí stejnou kvalitu za zlomek ceny.

 

 

Říkal jsem si: Ne, nebudu reagovat. Jen si to přečtu. Zasměju se. Odejdu. Villaine83, donutil`s mě! Jseš fakt suchar, pokud z toho 5eterova úvodu necítíš koňskou dávku sebeironie a jen v žertu předstírané pohrdání zavedenými značkami. On to, co napsal, myslel přesně opačně, s totální nadsázkou. Víc nemám, co bych řek.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vůbec nechci vstupovat do diskuze (čínské) fake/"homage"/nezávislá produkce. Mám na to svůj názor a moje tolerance klesá po přesně po uvedené stupnici.

ale baví mě @km.kmk, úplně si podobné situace pamatuju z dob svého moderování (nebylo za @Bert) a byl to hlavní důvod proč jsem skončil. Jemu totiž bylo úplně jedno co tu kdo píše, dělá nebo říká. Jedno jak kdo nastavuje pravidla. Ve skutečnosti je mu i jedno o co jde v čínském sporu. Naštvalo ho, že si Bert dovolil mu smazat inzerát. To je přece vrchol drzosti. To sice veřejně (a možná ani sobě) nepřizná, ale bude se bít v prsa po celém fóru za spravedlivou věc. 

Kolikrát jsem to tu ž viděl. Jeden borec, letitý člen mi psal SZ po 3 minutách několik hodin v kuse ať mu inzerát porušující pravidla okamžitě obnovím. S takovou mírou skryté nenávisti jako od rádoby "gentlemanů", se kterými někdo nesouhlasí jsem se setkal jen málokde. 

Mě se taky nelíbí Bertovi velmi expresivní vyjádření. Mám pocit, že by bylo lépe řešit to víc v klidu, i když je to občas těžký. Ale pokud chci něco řešit v klidu, je dobré začít od sebe.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 40 minutami, Tos napsal:

Říkal jsem si: Ne, nebudu reagovat. Jen si to přečtu. Zasměju se. Odejdu. Villaine83, donutil`s mě! Jseš fakt suchar, pokud z toho 5eterova úvodu necítíš koňskou dávku sebeironie a jen v žertu předstírané pohrdání zavedenými značkami. On to, co napsal, myslel přesně opačně, s totální nadsázkou. Víc nemám, co bych řek.

Ne, opravdu v tom davku ironie necejtim a z nekterych  jeho prispevku nasledujicich si ani nemyslim, ze by to tak bylo. Nekolikrat se k tomu i vyjadril a pokud to mel bejt cely jenom vtip, asi nejsem jedinej, kdo to nepochopil. Sam priznal, ze  v tom hraje roli i nedostatek penez, coz je, rekl bych, jeden z duvodu, proc se tu nekteri zastanci v tomhle konkretnim topicu tak radi prezentujou. Ja mam kulovy a fakt nejsem bohatej, ale nez abych si koupil takovejhle shit a jeste ho tady hrde obhajoval, budu radsi zticha. A teď do mě.

Upraveno uživatelem villain83
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nemam zadne moudro do cinsko -milske diskuse, ale asi si dovolím říct jednu konecnou vec.. ze z projevu každého clena.. z miry nadsázky, nadhledu, vtipu, proste projevu.. si stejne kazdy udela obrazek.. kdo jde cur.. a kdo v klidu a fajn.. :-) hezky novy rok.. :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

... a navic, Tosi, nemyslim si, ze by bylo treba nekomu delat advokata, pokud vim, zadnej ban nedostal, jenom se (opetovne) urazil a stahnul vocas, nejednou se vyjadril, jak se presunul na jiny forum, kde podobny praktiky nemusi tolerovat, ale i tak sem lezl petkrat denne, takze, pokud ma potrebu se k tomu sam vyjadrit, necht to sam udela. Nikdo mu v tom nebrani. Byl jeden z prvnich, kdo tu mel plnou pusu reci, ale aby sam pripustil, ze sam prilejva olej do ohne, to rasi ne. Ja se  hadat nechci, fakt ne. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 16 hodinami, McStinger napsal:

Choďte už do <dosaď oblúbené miesto> s tými pravidlami. Každý, kto už má občiansky preukaz a hlavu väčšiu než sova, by mal byť schopný fungovať v určitom spoločenstve na základe zorientovania sa v ňom aj bez striktne daných pravidiel. Ak na to nemá, tak musí akceptovať aj pravidlo, podľa ktorého si veliteľ urobí, čo sa mu práve zachce.

Výborný, přesně o tomhle je život. Když vlezu na cizí dvorek, časem jsem tam skoro jako doma, přesto - neměl bych tam dělat lejna. Pak se něco stane, rychtář do toho mého šlápne, vymete ho (na nevoli má právo). Následuje mezihra s mnoha obdobami, kdy mi není zcela objasněno proč zrovna to moje. Začnu moralizovat a poučovat jak by se mělo vymetat všem stejně, nebo poukazovat na to, že se lejno dá obejít, z druhého kouta přehlédnout, do diskuze strhnu některé další návštěvníky. Po dalších obměnách stále někteří nechtějí akceptovat, že dvorek je rychtářův. Vlastně už to není ani zábavné, na ten popcorn.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 18 minutami, sodekcz napsal:

Výborný, přesně o tomhle je život. Když vlezu na cizí dvorek, časem jsem tam skoro jako doma, přesto - neměl bych tam dělat lejna. Pak se něco stane, rychtář do toho mého šlápne, vymete ho (na nevoli má právo). Následuje mezihra s mnoha obdobami, kdy mi není zcela objasněno proč zrovna to moje. Začnu moralizovat a poučovat jak by se mělo vymetat všem stejně, nebo poukazovat na to, že se lejno dá obejít, z druhého kouta přehlédnout, do diskuze strhnu některé další návštěvníky. Po dalších obměnách stále někteří nechtějí akceptovat, že dvorek je rychtářův. Vlastně už to není ani zábavné, na ten popcorn.

 

Bože to sou hrozný kecy ...

Upraveno uživatelem Zmizík
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nemam zadne moudro do cinsko -milske diskuse, ale asi si dovolím říct jednu konecnou vec.. ze z projevu každého clena.. z miry nadsázky, nadhledu, vtipu, proste projevu.. si stejne kazdy udela obrazek.. kdo jde cur.. a kdo v klidu a fajn.. :-) hezky novy rok.. :-)

Já jsem třeba fajn čůrák.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Už jen ten název vlákna - Etika pro ČÍNOMILY ;) hledat v Číně etiku, to je jako na vietnamský tržnici hledat originální hodinky. ETIKA v souvislosti s ČÍNOU je hodně sprostý slovo. Je zvláštní že na spoustě čínských sr.... je nápis swiss made, zato na čínských hodinkách jsem nikde nezaznamenal, china made ;) Nabízí se otázka proč, možná si ani nejsou jistí jestli ty jejich originální díly nebudou fake..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...