Přejít na obsah

Tudor BB58 rubber strap ?


Émile

Doporučené příspěvky

Před nedávnem jsem si zde pořídil Tudor BB58. Mají to být hodinky na "lítačku", protože moje RLX 14060, mi už přijdou jaksi drahé, takže jsem je nechal jako sváteční :)

Z čeho jsem vybíral ? Napřed jsem pročetl co šlo a vyšly mi tři varianty. Vanguard, Rubber B a Everest. Everest jsem hned zpočátku vynechal, nemám totiž moc velkou ruku, jen 16.5cm a Everest má svoje řemeny odkloněny od pouzdra hodinek ven, takže pro menší ruku se pak řemen deformuje a vzniká mezera mezi koncem řemenu a pouzdrem. 

Zbyly tedy dva adepti:

Vanguard

Rubber B

Objednal jsem oba s tím, že je vyzkouším a jeden pak někomu prodám 🤪

První došel Vanguard, objednán 23.12., a dorazil 27.12. Cena 130USD navíc vypadala lákavě :) Nicméně DHL kromě rychlosti i okamžitě vyúčtovalo DPH a clo, takže se vším všudy bylo z těch 130USD najednou 4550,-Kč 😡

Na Silvestra pak UPS kurýr dovezl švýcarský Rubber B, který posílají z Floridy (netuším proč), ale nějak to mají ošetřené, protože UPS zásilku deklarovalo jako z EU. Cena vyšla na 270USD, tedy 6130,-Kč (za kus gumy docela raketa, ale co už, když tě to baví řekla drahá polovička 🥰)

Srovnání řemenů:

Vanguard

  • měkká hladká vulkanizovaná pryž, povrch na pohled gumový, řekl bych pololesklý
  • rozměr u spony 15mm, pěkná spona s logem "něco jako Tudor"
  • zvolil jsem kratší délku, tedy 110/70mm, což pro mou ruku 16,5 cm znamenalo třetí dírku od konce řemenu, tloušťka řemenu je 2,5mm po celé délce
  • rozvržení dírek je menší, jsou 5mm od sebe a je jich osm, díky tomu jde jemněji nastavit, dírky jsou ale těsnější na manipulaci při zapínání
  • balení je v krabičce

Rubber B

  • materiál také vulkanizovaná pryž, ale jakoby tužší, nicméně celkově příjemnější, povrch matný, který krásně koresponduje s ciferníkem Tudorů BB58
  • rozměr u spony 17,5mm, spona klasická RubberB
  • délka řemenu pouze jedna, tady 120/75mm, mám jej na šesté dírce od konce řemenu, pro mě by mohl být tak o 10mm kratší, tloušťka řemenu po celé délce je 2,4mm
  • rozvržení dírek je vetší, jsou 8mm od sebe a je jich sedm, dírky jsou vyřezané v úhlu a řemen tak jde velmi dobře zapínat
  • balení je v "obálce" se spoustou návodů

Oba řemeny mají v místě uchycení do pouzdra nějakou plastovou vnitřní část, která je tvarově dobře drží a vytvářejí tak pevné spojení s hodinkami a i manipulace s lunetou je pak snadná. Dojem z obou je skvělý, ale Rubber je přece jen takový fajnovější. Asi to bude tím SWISS původem :) Cenově se díky poplatkům Vanguard už tak levný nejeví, takže to, který zvolit je hlavně o dojmu. Já se tedy rozhodl pro Rubber B a Vanguard půjde dál ..... 

Fotky moje a z webu výrobců.

Vlevo Vanguard a vpravo Rubber B

IMG_3788.thumb.jpg.999cbccf79f63f7a0ede9da28d587929.jpg

 

Balení

IMG_3793.thumb.jpg.527dabd164678dfaae9a607e899d51a4.jpg

Rubber B

tudor-58-strap.thumb.jpg.643a4204564f3e7dde2f115c4d089a40.jpg

Vanguard

IMG-20200123-211908-294_720x.jpg.e9e8c0c92a48b6036dee1fa1f44ece22.jpg

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...
před 36 minutami, Tomak napsal:

Pěkná srovnávačka, Rubber B jim sekne

Díky, je to fajnovej kus gumy, hodinky jsou lehký a příjemný na nošení. Už se těším, až je pocachtám někde v oceánu :D

IMG_3863.thumb.jpg.fa265c66ee2ac8f3b4d5af368a5856c9.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...