Přejít na obsah

Kalendárium Chronomagu


Bert

Doporučené příspěvky

Přátelé, není zde již moc nových hodinářských témat či směrů. Proto jsem se zamýšlel nad tím, co by mohlo být pro členy Chronomagu přínosné, a přitom to nebyl nějaký mainstream. Napadlo mne udělat s Vaší pomocí kalendárium.

Má představa: na každý den v roce bychom nalezli nějakou významnou hodinářskou událost. Tuto dopracovali do noticky na pár desítek sekund čtení. Ten, kdy by chtěl, by takovouto drobnost každý den ráno dostal na mail. Možné varianty: nikoli denně ale týdně jedna událost. Noticka delší, kratší, s obrázky či bez.

Prosba: V tomto vlákně nyní diskutujte o záměru, jiné formě, jiném obsahu, atd. Sem ještě nepište nápady. Ty si nechte na další vlákno, pokud tohle projde 🙂

Díky, roBERT

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bude-li o čem psát, tak denně, pokud ne, stačí týdně. Raději s upřesňujícím obrázkem, rozhodně ne s nějakou ilustrační sra.kou Rozsah cca 450 - 600 znaků

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Super nápad! Pro nás mladší členy, určitě možnost, jak načerpat širší rozhled a vhled do historie🙂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Skvelý nápad. Prípadne krátka notice / perex do mailu s linkom na príslušnú stránku Chronomagu ak by bolo viac textu a fotografie. 

Alternatívne, kalendárium na Chronomagu, zobrazené vždy na hlavnej stránke (aj tak sme tu denne, nie je lepšej prokrastinácie), krátky text na pár sekúnd. A prosím :) aj sekciu kalendária. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A kdo půjde přesvědčit tu Saskii, aby nám to tady uváděla? :rolleyes:

Jinak super nápad, ale taky bych to viděl spíše na týdenní frekvenci s několika daty uplynulého (nebo nadcházejícího?) týdne formou krátkých odstavců, klidně s obrázkem nebo odkazem na podrobnější informace (např. wiki). Jak píše @Harwey, taky mám trochu obavu, aby se události rychle nevyčerpaly.

Upraveno uživatelem tombas
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 20 hodinami, Bert napsal:

Přátelé, není zde již moc nových hodinářských témat či směrů. Proto jsem se zamýšlel nad tím, co by mohlo být pro členy Chronomagu přínosné, a přitom to nebyl nějaký mainstream. Napadlo mne udělat s Vaší pomocí kalendárium.

Má představa: na každý den v roce bychom nalezli nějakou významnou hodinářskou událost. Tuto dopracovali do noticky na pár desítek sekund čtení. Ten, kdy by chtěl, by takovouto drobnost každý den ráno dostal na mail. Možné varianty: nikoli denně ale týdně jedna událost. Noticka delší, kratší, s obrázky či bez.

Prosba: V tomto vlákně nyní diskutujte o záměru, jiné formě, jiném obsahu, atd. Sem ještě nepište nápady. Ty si nechte na další vlákno, pokud tohle projde 🙂

Díky, roBERT

Předně díky Berte, za to, že se tu to snažíš nějak rozvíjet.

Není mi jasná jedna věc, představuješ si to takto?
- Rok se rozdělí na 365 milníků a každému se přidělí jedna událost (začne se třeba gnomem???).
- tato událost se bude rozesílat (uveřejňovat) každý rok ve stejný den a postupně budou přidávávy další a další podrobnosti k danému tématu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, tombas napsal:

A kdo půjde přesvědčit tu Saskii, aby nám to tady uváděla? :rolleyes:

Jinak super nápad, ale taky bych to viděl spíše na týdenní frekvenci s několika daty uplynulého (nebo nadcházejícího?) týdne formou krátkých odstavců, klidně s obrázkem nebo odkazem na podrobnější informace (např. wiki). Jak píše @Harwey, taky mám trochu obavu, aby se události rychle nevyčerpaly.

Pokud by se přešlo na týdenní bázi, potom si to vysloveně říká o spojení s Kalendářem chronomagu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...

Lidem by se to líbilo Roberte, ale donutit je něco napsat je nadlidský úkol, sám s tím bojuju na jiných stránkách. Ještě si tak dokážu představit, že jednou za týden se dá napsat článeček, na každý den si to nedovedu představit. Hlavně, je to mít tak 50 knih o hodinkách a strávíš tím 5 hodin týdně vybrat něco zajímavého z toho daného týdne. Na nic podobného jsem na internetu ani nenarazil.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud by to bylo v týdenním rytmu, pak samozřejmě by bylo ideální navázat to na kalendář Chronomagu. Pokud jinak, stejně bych to spouštěl k lednu 2023. Spíš mne mrzí, že vlastně nikoho až zas tak nezajímá.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já myslím, že by to lidi zajímalo a bylo by to hodně čtené vlákno. Vem si kolik úspěchu sklidí každá recenze. Problém není v konzumaci obsahu, ale v jeho tvorbě. I těch recenzí je jako šafránu, na to kolik je tu aktivních uživatelů a zajímavých hodinek. V tomhle vlákně není úplně zřejmé, jestli by členové magu měli zájem takové vlákno číst (myslím že ano) a nebo byli schopni ho vytvářet. Možná by pomohla i jednoduchá anketa. Chtěli byste na chmagu takové vlákno? Byli byste alespoň parciálně ochotní se podílet na jeho obsahu? První ti dá odpověď na to jestli to má smysl. Druhá ti dá odpověď, zda je to reálné (pokud tedy už nemáš redakční tým připravený) a nabídne ti okruh lidí, se kterými můžeš na přípravě dál pracovat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ak by to bolo naviazane na kalendar, tak majitel hodiniek z kazdeho tyzdna by hadam vedel spisat par viet o zobrazenych hodinkach...na druhej strane, tych mimo mainstreamovych znaciek a kuskov, ktore by boli slusne vhodne odfotene do kalendara, tu bude pomenej.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...