Přejít na obsah

Prodej nových hodinek Rolex


Bert

Doporučené příspěvky

Přátelé, přibližně již rok zde platí mé důrazné doporučení neobchodovat s novými hodinkami Rolex. TÉTO RESTRIKCI JE KONEC.

Zdůvodnění: absolvoval jsem asi tak před měsícem telefonický rozhovor s generálním ředitelem společnosti se sídlem v Praze, která je oficiálním prodejcem hodinek Rolex. Na mou přímou otázku, zdali by společnost v rámci možné budoucí spolupráce uvítala, aby výše uvedená restrikce byla zakotvena v pravidlech Chronomagu, mi tento odpověděl, že vlastně neví, a že by se musel poradit s právníky. Tuto nesmírně podivnou odpověď jsem si potřeboval nechat trochu v hlavě rozležet, potažmo zkonzultovat se svými kolegy.

Mým názorem je, že Chronomag nebude papežštější, nežli papež sám. Tímto všem fans Rolex sděluji, že PRODEJ HODINEK ROLEX MŮŽE POKRAČOVAT BEZ JAKÝCHKOLI OMEZENÍ, s výjimkou omezení daných pravidly, jež jsou v jednotlivých sekcích vyvěšena.

Zcela osobně ke stanovisku, které mi po telefonu onen generální ředitel sdělil, konstatuji, že jej považuji za slabošské. Dělat individuálně peklo jednotlivým přeprodejcům, ale nebýt schopen se podílet (ani názorem) na plošném opatření, mi přijde IMHO slabošské a nedůstojné divadla, které okolo přeprodejů tato společnost dělala či nadále dělá.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Bert připnul téma
  • Odpovědi 119
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Díky za zprávu. AD to může být právně jedno, jediní, kdo to musí řešit jsou prodejci a vyřešit si případnou daňovou povinnost pokud k tomu nastane důvod. Rolex ale tomu jde silně naproti např. sundáním fólií ve "výdejně". Btw. ke dnešnímu dni je na chrono24 169 NOVÝCH hodinek Rolex umístěných v ČR a z toho 95 s ocelovým pouzdrem. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak na hodinkee nebo fratello byl clanek, ze nekteri AD po dotazu na prodejne zda maji konkretni ocelovy model reknou, ze bohuzel ne, ovsem, ze maji sekci vintage a pouzitych rolex ...  a hadej ? voni zas tak pouzity nejsou, ale fakt nejsou za retail. Takze dobra prirazka za sloupnuti folii. Pricemz jasne deklaruji, ze v CR jsem se s touhle praktikou nesetkal. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zajimavy s tema "pouzityma" modelama primo u AD :)  Ale vlastne treba u aut v US je bezny ze dealer dava na  zajimave nebo nedostatkove modely co ma na plose oficialne inzerovany "mark-up" nad retail a proste si ho bud koupis nebo ne. Asi je v tom automobilka nijak neomezuje. Drive to byla spise vyjimka, ale co jsem ted slysel tak je to nyni docela bezny (ted nove Bronco, velke pickupy atd.). 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 7 minutami, kloubik napsal:

Zajimavy s tema "pouzityma" modelama primo u AD :)  Ale vlastne treba u aut v US je bezny ze dealer dava na  zajimave nebo nedostatkove modely co ma na plose oficialne inzerovany "mark-up" nad retail a proste si ho bud koupis nebo ne. Asi je v tom automobilka nijak neomezuje. Drive to byla spise vyjimka, ale co jsem ted slysel tak je to nyni docela bezny (ted nove Bronco, velke pickupy atd.). 

https://www.thedrive.com/news/43798/ford-threatens-to-pull-f-150-lightning-allocations-from-greedy-dealers

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když už jste to nakousli, když si někdo sežene nové Rolády a očividně k nim přihodí třeba 30-50 táců navrch , jak se stávalo, BERTovi to /už/ bude šumák ?  /Omlouvám se za OT ,nejsem cílovka/ . Jde mi jen o upřesnění pojmů, co ano a co ne. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 54 minutami, steel napsal:

tak na hodinkee nebo fratello byl clanek, ze nekteri AD po dotazu na prodejne zda maji konkretni ocelovy model reknou, ze bohuzel ne, ovsem, ze maji sekci vintage a pouzitych rolex ...  a hadej ? voni zas tak pouzity nejsou, ale fakt nejsou za retail. Takze dobra prirazka za sloupnuti folii. Pricemz jasne deklaruji, ze v CR jsem se s touhle praktikou nesetkal. 

To by mě hodně překvapilo, kdyby nebyla cesta k odebrání licence na AD...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 33 minutami, bohus76 napsal:

Když už jste to nakousli, když si někdo sežene nové Rolády a očividně k nim přihodí třeba 30-50 táců navrch , jak se stávalo, BERTovi to /už/ bude šumák ?  /Omlouvám se za OT ,nejsem cílovka/ . Jde mi jen o upřesnění pojmů, co ano a co ne. 

Konec restrikce = prodej RLX jakéhokoliv stáří s volnou tvorbou cen je povolen.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zajímavý obrat. Každopádně na druhou stranu jsem asi za ukončení této restrikce rád. Každý ať sám rozhodně o tom, jestli své hodinky prodá a za kolik a stejně je na každém, jestli to koupí a za kolik.  Ta hranice o tom, co je špatně a co ještě správně nebyla úplně ostrá. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 minutou, steel napsal:

tak predpokladam, ze to neni o tom, ze presunes ty hodinky z leve strany stolu na pravou, ale probehne tam nejaky proces "legalizace" toho kroku

To určitě ano, ve finále bude ale výsledek stejný. Nějaká forma malé domu pro AD. No uvidíme jestli je to bude setrvalej stav na dalších x let nebo ten blázinec časem utne a čím víc hodinek se bude válet na chronu24, tím to těm překupníkům přestane dávat smysl. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, bohus76 napsal:

Když už jste to nakousli, když si někdo sežene nové Rolády a očividně k nim přihodí třeba 30-50 táců navrch , jak se stávalo, BERTovi to /už/ bude šumák ?  /Omlouvám se za OT ,nejsem cílovka/ . Jde mi jen o upřesnění pojmů, co ano a co ne. 

Je mi to jedno. Restrikce není žádná.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

za me dobry, Bert 👍

co se konkretne ceskych AD tyka, at si trhnou idealne obema nohama.... kazdy to ma jinak, ale ja kdyz neco chci, tak si to koupim a klidne o 50% nad retail a klidne na chrono24 a vubec se nepohorsuju, ze na me nekdo vydelal, proste to je obchod, ale nechat se vydirat pripadne delat pred prodejcem opicky s nejistym vysledkem tak to ani nahodou, ale to je vec kazdeho z nas....  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já s krokem Berta souhlasím, když, aniž by musel, udělal vše pro to, aby se na Chronomag nepohlíželo jako na forum překupníků. No a když se ukázalo, že je to AD jedno, tak ať ceny tvoří nabídka a poptávka a je nerozhodné, jestli je to na chrono24 nebo tady. Každopádně celou situaci dokresluje i výše zmíněné: K dnešnímu dni je na chrono24 169 NOVÝCH hodinek Rolex umístěných v ČR a z toho 95 s ocelovým pouzdrem. Asi to nebudou fandové hodinek, co se po odchodu z prodejny rozmysleli, že hodinky vlastně už nechtějí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 31 minutami, sido napsal:

za me dobry, Bert 👍

co se konkretne ceskych AD tyka, at si trhnou idealne obema nohama.... kazdy to ma jinak, ale ja kdyz neco chci, tak si to koupim a klidne o 50% nad retail a klidne na chrono24 a vubec se nepohorsuju, ze na me nekdo vydelal, proste to je obchod, ale nechat se vydirat pripadne delat pred prodejcem opicky s nejistym vysledkem tak to ani nahodou, ale to je vec kazdeho z nas....  

Zlatý český AD oproti tomu, co se dějí na západě nebo v Blízkém východě.

 

Na redditu je plný příběhů, jak jim AD nutí různé pičoviny, aby měli spending history a vůbec je zapsal na "waiting list". Nebo jim zavolá na modely, co původně ani nechtěli, ale stejně si to koupili, aby měli vůbec nějaký spending history. Nebo prodávají kombo, chceš suby ? tak mám tady BB58 a Subs, ber, nebo to nabídnu dalšímu.

 

My jsme ještě na tohle moc chudý

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 minutou, TomNguyen napsal:

Zlatý český AD oproti tomu, co se dějí na západě nebo v Blízkém východě.

 

Na redditu je plný příběhů, jak jim AD nutí různé pičoviny, aby měli spending history a vůbec je zapsal na "waiting list". Nebo jim zavolá na modely, co původně ani nechtěli, ale stejně si to koupili, aby měli vůbec nějaký spending history. Nebo prodávají kombo, chceš suby ? tak mám tady BB58 a Subs, ber, nebo to nabídnu dalšímu.

 

My jsme ještě na tohle moc chudý

no to je peklo na zemi 🥴  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hele kombo BB58 a Suby bych bral 😄 horší by to bylo s kombem s dámským modelem s diamanty nebo něco takového 😄 Mě prostě řekli, že mi nic neumí prodat a ani mi neumí nic objednat/zapsat. Tak to by bylo 😄 U druhého AD jsem delší dobu postupně zapsaný na modely co jsem v tu chvíli chtěl ponosit, ale z toho stejně asi nic nebude. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...