Přejít na obsah

Prodej nových hodinek Rolex


Bert

Doporučené příspěvky

Jeden z mých kamarádů v USA který ma dva butiky kde prodáva i Rolex (je AD) mi rekl, ze polovinu dodané produkce prodá rovnou prekupnikum za cenu nejmene o 20% vyssi nez je povolena maximalni cena pro AD, samozrejme to vyrobce nema moc jak pohlidat, oficialne se to prodava fiktivnim zakaznikum, neoficialne spriznenym sedym prodejcum kteri nato pak nasazuji svoje marze. V USA pry tato forma prodeje velmi kvete, je tam obrovske mnozstvi sedych prodejcu kteri maji prakticky neomezene zasoby a moznosti sehnat cokoliv uplne noveho z produkce Rolex, samozrejme s patricnou marzi - ostatne staci se podivat na chrono24 pripadne na dalsi servery. Rolex o tom vi a nic s tim nedela, jemu je to pry defacto jedno, on svoje zbozi proda, penize dostane a muze zvesela dale zdrazovat. Nemam jak tyto informace overit, ale celkem tomu verim - to mnozstvi uplne novych hodinek ktere se nabizi proste neodpovida tomu ze by jim je zakaznici obratem prodavali, tohle uz musi jit primo z distribucni site. Mne osobne se tim Rolex dost znechutil. Mozna to muze znit jako prazdne reci, ale z principu bych si ty hodinky uz nekoupil.

Upraveno uživatelem rayethon
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 121
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

před 15 minutami, rayethon napsal:

Jeden z mých kamarádů v USA který ma dva butiky kde prodáva i Rolex (je AD) mi rekl, ze polovinu dodané produkce prodá rovnou prekupnikum za cenu nejmene o 20% vyssi nez je povolena maximalni cena pro AD, samozrejme to vyrobce nema moc jak pohlidat, oficialne se to prodava fiktivnim zakaznikum, neoficialne spriznenym sedym prodejcum kteri nato pak nasazuji svoje marze. V USA pry tato forma prodeje velmi kvete, je tam obrovske mnozstvi sedych prodejcu kteri maji prakticky neomezene zasoby a moznosti sehnat cokoliv uplne noveho z produkce Rolex, samozrejme s patricnou marzi - ostatne staci se podivat na chrono24 pripadne na dalsi servery. Rolex o tom vi a nic s tim nedela, jemu je to pry defacto jedno, on svoje zbozi proda, penize dostane a muze zvesela dale zdrazovat. Nemam jak tyto informace overit, ale celkem tomu verim - to mnozstvi uplne novych hodinek ktere se nabizi proste neodpovida tomu ze by jim je zakaznici obratem prodavali, tohle uz musi jit primo z distribucni site. Mne osobne se tim Rolex dost znechutil. Mozna to muze znit jako prazdne reci, ale z principu bych si ty hodinky uz nekoupil.

hele, nechci rejpat, ale proc znechutil?

ty hodinky za to prece nemuzou, bud se nam libi, nebo se nam nelibi. Rolexu to samozrejme vyhovuje, spousta lidi si na tom namasti kapsu, ti co je chteji a neresi cenu si je koupi na chrono24 nebo jinde a jsou spokojeny a to ze hromada lidi ceka az se na ne dostane u AD za retail, je proste jen trzni mechanismus, kterej funguje, je legalni, tak v cem je ten problem, ja to porad nejak nechapu....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 21 minutami, rayethon napsal:

Jeden z mých kamarádů v USA který ma dva butiky kde prodáva i Rolex (je AD) mi rekl, ze polovinu dodané produkce prodá rovnou prekupnikum za cenu nejmene o 20% vyssi nez je povolena maximalni cena pro AD, samozrejme to vyrobce nema moc jak pohlidat, oficialne se to prodava fiktivnim zakaznikum, neoficialne spriznenym sedym prodejcum kteri nato pak nasazuji svoje marze. V USA pry tato forma prodeje velmi kvete, je tam obrovske mnozstvi sedych prodejcu kteri maji prakticky neomezene zasoby a moznosti sehnat cokoliv uplne noveho z produkce Rolex, samozrejme s patricnou marzi - ostatne staci se podivat na chrono24 pripadne na dalsi servery. Rolex o tom vi a nic s tim nedela, jemu je to pry defacto jedno, on svoje zbozi proda, penize dostane a muze zvesela dale zdrazovat. Nemam jak tyto informace overit, ale celkem tomu verim - to mnozstvi uplne novych hodinek ktere se nabizi proste neodpovida tomu ze by jim je zakaznici obratem prodavali, tohle uz musi jit primo z distribucni site. Mne osobne se tim Rolex dost znechutil. Mozna to muze znit jako prazdne reci, ale z principu bych si ty hodinky uz nekoupil.

Jo a jen dodám, naprostej souhlas. Ta značka se mi znechutila

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 4 minutami, sido napsal:

hele, nechci rejpat, ale proc znechutil?

ty hodinky za to prece nemuzou, bud se nam libi, nebo se nam nelibi. Rolexu to samozrejme vyhovuje, spousta lidi si na tom namasti kapsu, ti co je chteji a neresi cenu si je koupi na chrono24 nebo jinde a jsou spokojeny a to ze hromada lidi ceka az se na ne dostane u AD za retail, je proste jen trzni mechanismus, kterej funguje, je legalni, tak v cem je ten problem, ja to porad nejak nechapu....

Taky osobně nechi rýpat, ale mě se tahle politika hnusí, at si tomu někdo říká tržní mechanismus nebo jinak vznešeně a podílet se na tom nechci. Každého věc, jestli se toho chce účastnit nebo ne ( bylo toho tu popsáno tuny stránek ). Takže nevidím důvod, aby ses divil tomu, že někdo nesdílí tvé nadšení pro kupčení s hodinkama ( použil bych klidně i horší výraz, ale jeho smysl se mi tu nechce znovu chytráčkům vysvětlovat ). Jako je kupa lidí, co to tu vítá, tak si myslím, že je plno lidí, co jim to vadí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 minutami, kuncák7 napsal:

Jo a jen dodám, naprostej souhlas. Ta značka se mi znechutila

kazdy to mame jinak, me jsou na celym retezci prijdou nechutny AD, hodinky ma rolex pekny 😉

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 minutou, sido napsal:

kazdy to mame jinak, me jsou na celym retezci prijdou nechutny AD, hodinky ma rolex pekny 😉

O hodinkách žádná, tam souhlas :-)). Na politice prodejů ne.

Upraveno uživatelem kuncák7
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 37 minutami, rayethon napsal:

Jeden z mých kamarádů v USA který ma dva butiky kde prodáva i Rolex (je AD) mi rekl, ze polovinu dodané produkce prodá rovnou prekupnikum za cenu nejmene o 20% vyssi nez je povolena maximalni cena pro AD, samozrejme to vyrobce nema moc jak pohlidat, oficialne se to prodava fiktivnim zakaznikum, neoficialne spriznenym sedym prodejcum kteri nato pak nasazuji svoje marze. V USA pry tato forma prodeje velmi kvete, je tam obrovske mnozstvi sedych prodejcu kteri maji prakticky neomezene zasoby a moznosti sehnat cokoliv uplne noveho z produkce Rolex, samozrejme s patricnou marzi - ostatne staci se podivat na chrono24 pripadne na dalsi servery. Rolex o tom vi a nic s tim nedela, jemu je to pry defacto jedno, on svoje zbozi proda, penize dostane a muze zvesela dale zdrazovat. Nemam jak tyto informace overit, ale celkem tomu verim - to mnozstvi uplne novych hodinek ktere se nabizi proste neodpovida tomu ze by jim je zakaznici obratem prodavali, tohle uz musi jit primo z distribucni site. Mne osobne se tim Rolex dost znechutil. Mozna to muze znit jako prazdne reci, ale z principu bych si ty hodinky uz nekoupil.

Tak USA jsou velky a asi je tam na ruznych mistech divokej zapad. Ja co vypozoroval, tak spousta amiku o tom mluvi velmi otevrene. Nekdo je "friend of the brand" a je schopen od AD dostat nekolik kousku kazdy mesic a je jedno jestli plati o 20% vic nebo koupi par lady datejustu co jim tam lezej a ty otoci se ztratou. Pak tam mas kulturu deleru, ktery jsou schopni hodinky od tebe vykoupit a prodat o min jak 1000 USD draz a jeste jim v cene udelat servis ciste diky vysokym objemum. Zrovna dneska jsem koukal na jedno video, kde typek rikal ze toho otoci za mesic vic nez AD za rok. Lidi za nim chodi vsecko zkouset vcetne ruznech celebrit a cele mu to funguje, ze na Rolex, AP, RM atd. je natahne do kramu a pak manzelka odejde teba s diamantovym prstynekem nebo nausnicema. Proste kapitalismus v akci. Potavka > nabidka.

Upraveno uživatelem matejcaha
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja si myslím, že v rámci budovania nejakej kultúry tie obmedzenia tu mali zmysel, no možno sa aj tu čoskoro dočkáme takýchto chuťovečiek ... a potom, že AD na Slovensku ťa nezapíše ani do poradovníka - kto by predával za cenníkové ceny, keď môže nejaký jeho kamarát pridať na cenovku jednu nulu a dúfať, že sa nájde vhodne postihnutý jedinec.

1169097702_RLXAD.thumb.JPG.5be0b736c632001a3bf2f3fb8f40d1be.JPG

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 14 minutami, Willie McBride napsal:

Ja si myslím, že v rámci budovania nejakej kultúry tie obmedzenia tu mali zmysel, no možno sa aj tu čoskoro dočkáme takýchto chuťovečiek ... a potom, že AD na Slovensku ťa nezapíše ani do poradovníka - kto by predával za cenníkové ceny, keď môže nejaký jeho kamarát pridať na cenovku jednu nulu a dúfať, že sa nájde vhodne postihnutý jedinec.

1169097702_RLXAD.thumb.JPG.5be0b736c632001a3bf2f3fb8f40d1be.JPG

 

Ted je otazka, kdo tohle koupi. Bud clovek, pro kteryho tahle castka nema zasadni hodnotu a tesi se na par like na instagramu atd. Pak investor co veri, ze to jednou proda za vic, to chce ale koule. Jiny pripad me nenapada. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 minutami, xcmaniax napsal:

Ted je otazka, kdo tohle koupi. Bud clovek, pro kteryho tahle castka nema zasadni hodnotu a tesi se na par like na instagramu atd. Pak investor co veri, ze to jednou proda za vic, to chce ale koule. Jiny pripad me nenapada. 

Či to kúpi nejaká vytretá instagramová "celebrita", alebo to nekúpi nikto a ostane to tomu špekulantovi doma v zásuvke je jedno, Smutné je, že pre takýchto špekulantov sa bežný človek, ktorý ich chce reálne nosiť, nemá šancu dostať ku hodinkám, ani keby bol ochotný si niekoľko rokov počkať a výrobca so svojimi AD to iba podporujú.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chvíli jsem zatoužil po nových Tudor FXD. Chuť mě přešla, když jsem se poptal u AD a pak mrknul na Chrono24

Minimálně 50% přirážka. Otázka je, zda-li je to dočasné, nebo už i Tudor míří do Rolex šedých vod 🤨 A ani takové BB58 už nejsou všude skladem.

Edit: teď jsem se dočetl, že FXD jsou MilSpec hodinky, což v reálu znamená nikoli "military specifications", ale "especially for millionaires" :D :D 

 

Upraveno uživatelem Émile
Doplnění textu
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, IzTaPa napsal:

@Bert nacelniku, vyslovim tu nicim nepodlozenou hypotezu... pred casem vyplavala v US na povrch afera, kdy ADs byli primo spjati s grey dealers, cimz si zvysovali marzi... 

snad je to jen nicim nepodlozena konspiracni teorie...

V USA je to pry u AD celkem bezna praxe. A realita sedeho trhu odpovida, nekteri maji defacto neomezeny pristup ke vsem full stickers modelum. A to uz nemuzou mit od nejakych lidi co si vycekaji poradnik, ale takrikajic primo od zdroje.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Osobne som nepostrehol daný zákaz. Ale keď sme už pri rušení, aj jeho opak by mohol byť na mieste, napr. stanoviť max. počet inzercií nad ktorý sa už daný užívateľ musí bezodkladne hlásiť/registrovať za profika. A keď už profi, tak poriadne. Preukázať oprávnenie, živnosť, sro a pod. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...