Přejít na obsah

Omega Marine - nový model?


knihomol

Doporučené příspěvky


+1
Len skoda ze tieto rendery su vzdy pecka a potom pride zvycajne sklamanie (nie vzdy).
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 76
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

před 9 hodinami, Vladino125 napsal:


+1
Len skoda ze tieto rendery su vzdy pecka a potom pride zvycajne sklamanie (nie vzdy).

Mírně parafrázován Cimrman: "Chlapci už po tom tolik netouží." ... "Proč?"... Zjistili, že to tak nevypadá!". :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

K těm Ultra Deep: 45,5mm byl u PO dlouho Big Size standard; výška u modernich keramických 45,5mm PO GMT Deep Black (2016) i PO GMT Big Blue (2017) je 17,8mm. Nové Ultra Deep mají tedy jen o 3mm víc, což je oproti rekordmanskému prototypu tlustému 28mm opravdu rozdíl. Ostatně ani 43,5 modely GMT nejsou o moc tenčí. K obleku to ale samozřejmě není.

Změnil se i tvar boku pouzder - je tam víc šikmých plošek, takže už to nevypadá jak vysoká plechovka. Osobně se mi z ánfasu vic líbí titanové pouzdro bez ochrany korunky, ale nutnost použití Nato strapu ještě zvýší výšku hodinek na cca 20mm... to uz je moc. Takže holt radši ocel, no.  Ovšem O-steel tvrdší o 40-50% oproti 316L, s lepší barvou, brilancí a odolností proti korozi.

Za mě parádní tooly.

 

Upraveno uživatelem martar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jinak že se Omega inspirovala u RLX vidím taky - a vůbec se nedivím ani nejsem pohoršen. K těm dvěma značkám tohle škádlení tak nějak patří... a Rolex si o ztrátu části klientů vyloženě řiká.

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 minutami, martar napsal:

Ceny jsem úmyslně nekomentoval, nicméně tohle nejsou běžný hodinky. Jak extrémně vysokou WR, tak třeba ručkami a indexy z bílého zlata nebo novou ocelí s lepší charakteristikou.

Mě dává smysl jenom ten titanovej tribute model, zbytek jsou prostě horší Deepsea 😐

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Diskutoval jsem na tohle téma v posledních dnech i osobně a po SZ s některými zdejšími členy a prekvapil mne převládající názor, že se Rolex a Omega historicky nepošťuchují, ale že Rolex je prostě inovativní lídr a Omega se snaží jen dotahovat na něj a parazitovat na rlx nápadech a designu.

Mám rád obě značky. Každá šla svou cestou a má jinou strategii, ale snažím se je hodnotit nestranně. Doporučuju třeba tohle:

https://monochrome-watches.com/omega-and-the-ploprof-research-programme-innovation-in-professional-dive-watches-incl-pioneering-use-of-904l-steel-for-watches/

Na argument, že to je už historie a ne současnost, se zeptám: co je inovativnější? Saturační divery SDDS z oystersteelu a heliákem nebo saturační POUD z nové oceli bez heliáku? :)

Upraveno uživatelem martar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já to soupeření Omega a Rolex nějak nevnímám, značku Omegu mám rád a mám od nich dvě desítky hodinek i když v posledních letech jsem nic zásadního nekupoval. Jejich klasika Planet Ocean (měl jsem dvoje) jsou parádní hodinky s pěkným antireflexem a verze Ultra Deep mi přijde logickým vyústěním série PO, nicméně cena moc lákavá není. Rolex SDDS mě vždycky lákaly, jako velké hodinky, ale jinak pro mě v černém provedení tuctové hodinky, ty D-Blue jsou na tom lépe, ale pak se jich zbavit za rozumnou cenu jen tak nejde. Značku Omega s novodobými hodinkami vnímám jen jako velmi slušné hodinky, Rolex vnímám i jako investici.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Souhlas, taky mi přijdou legrační ty názvy jako O-megasteel, 904L superalloy, Oystersteel, Rolesor, Sednagold apod... a ty dlooouhý povídačky o jejich skvělejch vlastnostech na stránkách výrobců a prodejců.

Nicméně pokud nově vyvinutej matroš vypadá dobře a zároveň se pomaleji dojebe, rád mu zatleskám. Zatím totiž kromě oceli 316L výrobci uměli buď jedno nebo druhé... (čest výjimkám, jako byl třeba wolframkarbid) :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jasně, dojebat se dá skoro všechno, zejména když uživatel uvěří reklamní masírce :)

Já ale třeba vidím, co oproti 316 oceli snese diashield. A štve mě, že je to jen tenká šlupička komplikující nebo rovnou znemožňující refinish pouzdra. Proto mám z každýho pokusu o tvrdší a přitom pohledný materiál dětinskou radost :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...