Přejít na obsah

opäť zas (väčšie) potápky


Doporučené příspěvky

Pozdravujem všetkých,

vopred sa ospravedlňujem, ak sa to tu už riešilo, ale ja som sa po dlhých týždňoch a mesiacoch, stále nedostal ku konkrétnej odpovedi, ktorá by vyriešila moju dilemu...
Vec sa má tak, rád by som si zadovážil na ruku nejaký ukazovateľ času (nie quartz), s WR min. 200m, na kovovom ťahu, veľkostne od 44mm priemeru, kvalitné lumi, nie microbrand...
Ja viem, k tomu som sa už dopátral, že "na veľkosti nezáleží", ale rád cítim hodinky na ruke (preto aj ten kovový ťah).
Z počiatku mi bolo jasné, že to budú Seiko, ale aj tak som sa nerozhodol, ktorý model (Monster?, Samurai?, Turtle?, Tuna?, Sumo?), lebo čím viac hľadám, tým viac sa dozvedám a tým viac vyžadujem.
Nové hodinky nechcem, radšej niečo ľahko jazdené, tak okolo 300 - 500 € (väčší výber a nebudem sa ich báť vytiahnuť z krabičky).
Jednoznačne ale môžem povedať, že nič nie je jednoznačné.
Konečný (asi konečný) výber padol na:
Seiko Sumo (SPB101J1) - po faceliftu
Seiko Sumo (SBDC031J) - pred faceliftem
Certina DS Action Diver (C032.407.11.051.00)
Glycine Combat SUB 500 - síce nemajú kovový ťah, ale...

Prosím, čo by ste z vyššie uvedeného odporučili, s ohľadom na techniku a kvalitu, nie dizajn (ten je subjektívny)?
Alebo mám hľadať v úplne iných vodách?
Ďakujem za každý názor a pomoc s výberom.

Prajem pekný deň.
S pozdravom
Vico

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ty, co uvádíš, jsou dobré všechny.

Já mám suma (a další seika - skx, monstra I., II, stargate), ještě ty bez "x" na ciferníku, design super, velmi pohodlné, strojek lepší než v základních seiko, ale obecně mi seiko nepřijdou moc přesné. Také mají jen min. sklíčko.

Jako přímá alternativa k seiku jsou potápky dalších jap. firem - citizen a orient. Obojí stejně levné a se stejnou kvalitou a podle mě o něco s menší reputací.

Ty certiny mě designově nikdy moc nezaujaly, technicky asi budou naopak dál, ale počítám i cenově.

Na ty glycine koukám už dlouho, ale pokaždé jsem si nákup rozmyslel, sám nevím proč. Asi mě podvědomě trochu paradoxně vadí, že ta značka tak cenově devalvovala a prodávají se tu běžně za cca 10kkč. Jinak jim asi nelze co vytknout. U některých trochu retro design, ale to je věc vkusu.

Alternativa je ještě longines HC (LHC), jeté by asi byly cenově přes rozpočet, ale jsou také povedené a je to značka o level výš, aspoň pro mě. Taky je už pár let zvažuju.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

odjinud, ďakujem za názor...
Uznávam, že Longines sú o level vyššie, ale žiaľ, momentálne aj cenovo...
Z Tvojho príspevku mi vychádza, že model Sumo je takpovediac lepší ako napr. Monster alebo Samurai?
Nedopátral som sa totiž k úplnej chronológii modelov, akurát viem, že Marinemaster sú TOP (možno aj tu sa mýlim), ako sa radí zvyšok netuším...

Citizen mám, ale solár - bral som kvôli rádiom riadenému času (ešte sa mi nestalo, aby meškali, alebo boli "v budúcnosti")...

Ale, zatiaľ to vyzerá tak, že zoberiem tie Certiny, nakoľko, paradoxne, sú za najlepšiu cenu...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, bylo monstry a skx a nad tim samuraj a sumo. Ted se mezi ne vklinily zelvy a nove samuraje (stare uz nejsou, SKX vlastne uz take ne, misto nich jsou zrejme ty zelvy). A nad sumem toho taky par pribylo (a to uz tam byly tunaky, MM300 atd.) Takze za me sumo je takovej zlatej stred (takova nizsi stredni seiko trida) s dobrym pomerem cena / vykon a peknym designem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak nakoniec padol výber na Certiny…

dnes mi dorazili konečne, tak sa teším a dúfam, že mi budú robiť dlho radosť…

…sú nádherné, a sú to moje prvé “swiss made”…

 

ale ako som spomínal, stále jedným okom poškulujem po Sumách (oplatí sa priplatiť sa novší model so safírom a  novším strojčekom?)…

67395DBA-9C4C-4286-9EA2-4B7DF3240E78.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...