Přejít na obsah

Winder/natahovač


Doporučené příspěvky

Takže společný bod je, že jednou za čas budeš muset řešit servis :)

3 je relativně sporadická. V tom kdy a jak dochází k nějakému zatuhnutí. Stejně tě servis jednou za čas potká.

2, vrtět dlouhodobě, taky nemá význam. Ale pohled z druhé strany by říkal, že běžným denním nošením taky riskuješ opotřebení. Hodinky přece na nošení navržené jsou, tak je nesmysl uvažovat o "riskování opotřebení". Prostě mechaniky mají nějaký vlastní technický život, ten je potřeba brát na vědomí.

Všeho s mírou, hlavně se z toho nepo.... a užívat si. Otázka servisu přichází na řadu v okamžiku nějakého úletu a takové ty x leté periodické servisy? Nějaké by proběhnout měly. Četnost s přihlédnutím k doporučení výrobce a k síle vlastní peněženky.

Pokud  winder, pak má smysl když je odkládáš jen na pár dnů, kdy by samy došly, a nechceš je potom rozcházet. Nebo když si pořídíš nějaké komplikace, jejichž rozcházení by bylo složité, případně zdlouhavé. Můj názor.

Vrtič mám, spíš od něj upouštím a snažím se hodinky střídat dle osobních nálad.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Ahoj,

Rád bych téma znovu bumpnul, jelikož jsem se dočkal DJ a z dost rytmického střídání dvou hodinek teď se třemi automaty přemýšlím o samonatahovacím boxu.

Paul Design boxy jsem pochopil, ta design language se mnou bohužel úplně nekamarádí, máte prosím někdo osobní zkušenost či ideálně i real life fotky s jinými?

Moc díky!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Zdravím,

může mě někdo nasměrovat na nějaké stránky, kde najdu informace o jednotlivých strojcích ohledně směru nátahu ve watch winderu (levý, pravavý, obě strany)? Nějak se mi to nedaří najít... Speciálně mě tedy zajímá kalibr H 10.

Dík předem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 5 hodinami, taurus24 napsal:

Zdravím,

může mě někdo nasměrovat na nějaké stránky, kde najdu informace o jednotlivých strojcích ohledně směru nátahu ve watch winderu (levý, pravavý, obě strany)? Nějak se mi to nedaří najít... Speciálně mě tedy zajímá kalibr H 10.

Dík předem.

https://www.orbita.com/winder-support/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...