Přejít na obsah

Kterou variantu vybrat?


Kterou variantu vybrat?  

43 hlasů

  1. 1. Kterou variantu vybrat?

    • Červená
      26
    • Černá
      17

  • Prosím přihlaste se nebo zaregistrujte, abyste mohl hlasovat v této anketě .

Doporučené příspěvky

Zdravím všechny přátele pěkných hodinek. Rád bych se zeptal na Váš subjektivní názor k barvě ciferníku. Chystáme se objednat hodinky jednomu kamarádovi. Víme značku a model, ale nemůžeme se shodnout na barvě. Takže jsme se domluvili, že to rozsekneme díky tomuto fóru, kam nechodí a kde nikoho nezná :).

Nikoho nechci navádět, ale ta univerzální černá je dobrá volba ne😉

Díky za každou odpověď! 

2048AD8_color_04_1800x1800.jpg

1x1AD8_color_02_1800x1800.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vzpomínám na jeden z prvních dílů Ruce&ručičky, kde Matouš krásně popsal metodu tří obrázků při nenápadném výběru hodinek pro někoho. Znát model je jistě fajn, ale asi se všichni shodneme, že barva ciferníku je prakticky stejně podstatná, jako samotná značka, model, nebo strojek. 

Doporučil bych nenápadnou sondáží předvést kamarádovi vaše hodinky nebo váš výběr, kde mu podstrčíte jofinky s černým a červeným ciferníkem. Pokud zajásá nad "okopřitahující" červenou, máte jasno a stejně tak, když prohlásí, že to by např. neměl k čemu nosit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 44 minutami, Chronopetr napsal:

Vzpomínám na jeden z prvních dílů Ruce&ručičky, kde Matouš krásně popsal metodu tří obrázků při nenápadném výběru hodinek pro někoho. Znát model je jistě fajn, ale asi se všichni shodneme, že barva ciferníku je prakticky stejně podstatná, jako samotná značka, model, nebo strojek. 

Doporučil bych nenápadnou sondáží předvést kamarádovi vaše hodinky nebo váš výběr, kde mu podstrčíte jofinky s černým a červeným ciferníkem. Pokud zajásá nad "okopřitahující" červenou, máte jasno a stejně tak, když prohlásí, že to by např. neměl k čemu nosit.

Ano, naprosto souhlasím, ciferník je dost podstatná věc. Podařilo se vyřadit modrou a hnědou variatu hodinek. Několik měsíců zpět jsem nad koupí tohoto modelu sám uvažoval, při chvilce jsem mu je ukázal na stránkách výrobce.... Nadchl se tak, že je chtěl hned objednávat se mnou, ale v té době ještě nebyly skladem, takže se na to nějak zapomnělo. Sám tehdy bojoval jestli vzít černou nebo červernou.

Já jsem spíš pragmatik, černá se hodí skoro ke všemu. Červená se musí "umět nosit".

Ale jak to tak zatím vidím červená zaujala podstatně víc lidí a vzhledem k tomu, že už předtím jsem byl s černou v menšině :D, tak k nim asi dostane i zářivě červenou košili. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 40 minutami, Spongebob napsal:

Hlas odeslan... Jinak pěkný hodinky, neznal jsem ;)

Díky moc!

Podle recenzí by se mělo jednat o poměrně kvalitní kousek, sám jsem na kvalitu provedení zvědav. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Barvu bych vybíral podle toho, zda je kamarád OWG nebo má na střídání více hodinek. Pokud to budou jeho jediné hodinky na každodenní nošení a ke košili i tričku, vzal bych černé. Číselník je navíc strukturovaný a na světle bude krásně vynikat vzor podle toho, jak bude dopadat světlo. Myslím, že barevný akcent se dá realizovat např. řemenem nebo jeho prošíváním, když už by chtěl hodinky něčím oživit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 19 minutami, tombas napsal:

Barvu bych vybíral podle toho, zda je kamarád OWG nebo má na střídání více hodinek. Pokud to budou jeho jediné hodinky na každodenní nošení a ke košili i tričku, vzal bych černé. Číselník je navíc strukturovaný a na světle bude krásně vynikat vzor podle toho, jak bude dopadat světlo. Myslím, že barevný akcent se dá realizovat např. řemenem nebo jeho prošíváním, když už by chtěl hodinky něčím oživit.

Tak jsem nad tím nepřemýšlel. Z tohoto pohledu, to budou asi opět červené. Hodinek už pár má (teď si nejsem jist jestli červený dial, točí se hlavně v modré a bílé). Na druhou stranu, když má období, je to ten typ co si vezme klidně oblekovky na tenis.

před 15 minutami, AKUC napsal:

Osobne by som zobral červené ale kamošovi  pre istotu čierne ...

A v tej cene radšej MEAN Hudson

774291549_maenhudson38compressed.thumb.jpg.74d444c6978ca1e7ede5656ad4af0998.jpg

Pěkný kousek! Alternativních hodinek je hodně. U něj vím, že ty Wise opravdu chtěl a líbili se mu tak, že byl odhodlán i čekat. Jinak souhlas! S tou barvou jsem to přesně tak viděl i já. Černou se nedá nic zkazit.

Za sebe můžu říct, že moje hlavní důvody proč jsem po nich pokukoval byla ocel 904L, údajné velmi slušné zpracování (v rukách jsem je neměl, jen o nich četl) a vyregulovaná Miyota 9015. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já osobně se také přikláním spíš k té černé. Jak již bylo uvedeno výše, když přesně nevíš jeho vkus a jak je bude využívat, je lepší volit něco univerzálního. Jiná situace by byla, kdyby měl kamarád hodinkovnici plnou černých hodinek, pak by byla volba jasná.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

1 hour ago, sodekcz said:

 Osobně se mi ale nelíbí ani jedny.

Proč máš potřebu to sdělovat? Pochopil bych takové vyjádření, pokud bychom tady ty hodinky diskutovali obecně, ale proč máš potřebu kazit tazateli radost z výběru, na kterém se, dle úvodního postu, shodli mezi více lidma a považují jej za finální? Chceš v něm vzbudit pochybnosti, že vybrali špatně? Neber si to zle, ale komentáře tohoto typu mi už trochu lezou krkem, tak jsem se musel ozvat. Kolegovi v práci taky neřeknu, že si koupil hnusné auto nebo že má neslušivou košili, ačkoliv si tu budu myslet. Myslím, že se tím dospělý člověk odlišuje od dítěte, které z pusy vypustí okamžitě vše bez hlubšího zamyšlení, v jakém kontextu situace se nachází. 

Abych jen nekecal, volil bych červenou a na kůži, také mi přijdou decentní, určitě půjdou dobře zkombinovat s dalšími doplňky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dneska jsem to objednávkou uzavřel. Nakonec jsem objednal i jedny WISE pro sebe, proto jsem o to víc zvědav jaká bude realita. Konečná volba padla na červené, poslední pomyslný hřebíček do rakve černé variantě bylo vyjádření jeho přispívající přítelkyně, cituji: "Červené by si sám nekoupil, však je to dárek, nemusí se mu líbit".  

Já vím, že je vážně zvažoval a líbí se mu. Sám by si, pravděpodobně z šetrnosti, asi vybral černé (ale myslel by u toho na červené...).

No a s tím, že se někomu nelíbí ani jedny. To je přece v pořádku - byla by strašná nuda kdyby všichni chtěli ty samé .... hodinky, auta, ženy 😉

Nicméně všem bych rád poděkoval za účast v hlasování a všechny příspěvky v diskuzi - bylo to přínosné.

Mějte se!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • entlio uzavřel téma

Archivováno

Toto téma je nyní archivováno, a proto není možné odpovídat na toto téma.

×
×
  • Vytvořit...