Přejít na obsah

nove titanove Orliky


Doporučené příspěvky

Prezentace odpovídá výrobkům, není proč se divit. Netuším, k čemu jsou dobré limitované edice za 100 tis. lidem, kteří je kupují, obratem je neprodají na za 50% ceny. Diskuze pod článkem stejná, jako kdy se hodinkáři baví o elektroautech, nemá ani smysl komentovat. Když si dám nové Orlíky na vibrograf, tak ukazují parametry, které odpovídají hodinkám před nutnou generálkou. Celkově žalostný stav hodinářství v Čechách.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 44
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Na seznamu samozřejmě lidi nechápou rozdíl mezi quartzkama za 3 tisíce a ručně vyráběnými automaty, protože hodinky berou pouze jako zařízení k určování času. Nicméně i tady a na FB skupinách lidi nechápou rozdíl mezi Eltonem, což je fabrika asi o 80 zaměstnancích, co vyrobí 1000 hodinek ročně (s in-housem, 3000 celkem) a švýcarskou velkovýrobou (Longines 2 mil. hodinek ročně, Rolex 1 mil. atd). Takže srovnávat ceny a přesnost je stejně nesmyslné. Navíc novodobý Elton je celkem mladá firma a ty vlastní kalibry nedělá moc dlouho.

Ale uznávám, větší přesnost a stabilita kalibrů by byla fajn. Moje hlavní denně nošené bronzové Orlíky chodí vesměs +-2s/d, ale titanové +13s/d a standardní 38ky +7s/d. U těch titanových už to není ideální... I tak, s ohledem na výše uvedené v tom žádnou katastrofu nevidím.

Upraveno uživatelem emve
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bohužel přesnost hodinek není ten nejlepší parametr pro hodnocení a celková kvalita kalibru se pozná až na vibrografu. Taky si seřídím čínský kalibr, že chodí +/- 2s denně. Neřekl bych že je Elton mladá firma (22 let) a jsou firmy, které vyrábí vlastní kvalitní kalibry jen pár let. Když jsem kupoval Orlíky před cca 5 lety, dorazily s křivou datumovkou a strojek z 60-tých let mám v lepší kvalitě, než jsem naměřil v Orlíku. Doplním test, všechno špatně.

obrázek.JPG

Upraveno uživatelem Josef01
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud bych měl přirovnat strojek v Pepových Orlících k nějakému sportovci, tak mohu napsat jediné: v obavě o jeho nemocné srdce bych si s ním fakt nešel zaběhat. Tedy tolik k amplitudě. Beat error je taky docela na pi-u.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Uz ani zaklinadlo "inhaus" dnes mnoho nezachrani. Ja viem, Nomos im otrepavame o hlavu roky, ale tak z novsich viz napr Yema alebo Norqain.

Porovnajme si Orliky napr s https://www.norqain.com/watches/adventure-sport-auto-black/

Upraveno uživatelem cali
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 43 minutami, Josef01 napsal:

Bohužel přesnost hodinek není ten nejlepší parametr pro hodnocení a celková kvalita kalibru se pozná až na vibrografu. Taky si seřídím čínský kalibr, že chodí +/- 2s denně. Neřekl bych že je Elton mladá firma (22 let) a jsou firmy, které vyrábí vlastní kvalitní kalibry jen pár let. Když jsem kupoval Orlíky před cca 5 lety, dorazily s křivou datumovkou a strojek z 60-tých let mám v lepší kvalitě, než jsem naměřil v Orlíku. Doplním test, všechno špatně.

obrázek.JPG

 

před 16 minutami, Josef01 napsal:

Dohledal jsem test původního Prim kalibru 68, můžete porovnat s Orlíky II výše.

IMG_1917.JPG

@zekon7302 co jsem Ti říkal o starých a nových strojcích 🙂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, emve napsal:

Navíc novodobý Elton je celkem mladá firma a ty vlastní kalibry nedělá moc dlouho.

Od roku 2009 pokud se nepletu, napřiklad Tudor má 70h inhouse až od roku 2015. A ten novodobý Elton si do loga dává letopočet 1949. To o mladé firmě, nových kalibrech atd. je jen výmluva proč to není dobré. Ostatně i objem produkce je argument mimo realitu, uživatele přece nezajímá jak málo umí prodat proti konkurenci. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Oldo, díky za reakci, hodně jsem se pobavil, skvělé argumenty. 😄

Mě osobně teda rozhodně zajímá, jestli mám hodinky z pásové výroby, kterých se ročně vyrobí milion a má je každý pablb kdekoliv na světě, nebo mám kusovku, ale každý to má jinak, to je jasné. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Doufám že pobavení přineslo především srovnání roku zahájení výroby těch strojků pro pablby s tím kdy Elton zahájil produkci těch svých nových strojků 😀. Nicméně musím přiznat že nosit ty Prim hodinky je cosi unikátního až démonického, vždyť i Václav Klaus ml. je hrdě nosí a ten by si jistě nevzal nic pro pablby 🙂.

 

244734126_1604097756588110_3648148400820

Upraveno uživatelem OldaA
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 minutami, OldaA napsal:

Doufám že pobavení přineslo především srovnání roku zahájení výroby těch strojků pro pablby s tím kdy Elton zahájil produkci těch svých nových strojků 😀. Nicméně musím přiznat že nosit ty Prim hodinky je cosi unikátního až démonického, vždyť i Václav Klaus ml. je hrdě nosí a ten by si jistě nevzal nic pro pablby 🙂.

 

244734126_1604097756588110_3648148400820

To si ale trochu pleteš Prim a Prim.. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ale ne, nepletu si Prim a Prim, byť neplést si Prim a Prim je poněkud složité. Mě pobavila představa že si koupím Prim abych neměl hodinky jaké mají miliony pablbů a pak budu všem vysvětlovat že mám Prim co jsou jiné než Prim 🙂. Takovou, zdánlivě nepochopitelnou, minelu jsem viděl naposledy u kolegy, který si přečetl článek o MiG-15 limitce a už je hledal mezi na webu někde Prim Dakar a těmi pro naši nároní olympijskou výpravu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja myslim ze ta znacka to dnes uz taha viac dole nez nahor. Primky si dnes uz ludia pod 50 rokov podla mna s nicim nespajaju a ak, tak maximalne s hodinkami co dedo nosil do kolbenky. Ak by ELTONky boli porovnatelne co ja viem s tym Tudorom, predavali by sa v pohode aj keby tam bolo npaisane ELTON. Ten PRIM by kludne mohli velkoryso prenechat konkurencii.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, cali napsal:

Uz ani zaklinadlo "inhaus" dnes mnoho nezachrani. Ja viem, Nomos im otrepavame o hlavu roky, ale tak z novsich viz napr Yema alebo Norqain.

Porovnajme si Orliky napr s https://www.norqain.com/watches/adventure-sport-auto-black/

Tak porovnavat Eltonacky inhouse s masovkou vyrabanou na automatickej linke od Sellity tiez nie je celkom koser... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No mozno mas pravdu, zaujimala by ma anketa medzi hodinarmi... myslim ludmi co uz nejaky ten stroj mali rozobrany. "S cim je podla Vas najviac na mieste porovnavat inhaus od Eltonu?" A boli by tam stupne od Langeho po Vostok.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jasne, ze inhouse Eltonu nie je ziadne HH. Je to mierne modifikovany kaliber, ktoreho zaklad je starsi ako my dvaja dohromady.

A prave preto si myslim, ze ak to Elton s inhousom mysli vazne, potrebuje inovovat aj v tejto oblasti. Nemozes sa pysit manufakturnou vyrobou a potom deklarovat presnost plus minus autobus - vid. vyssie. Ako majitel mechanickych hodiniek mi nepresnost chodu nevadi - ak viem, aku mozem ocakavat. A napr. ten manualny kaliber Prim mi chodieval ako ja po deviatich rumoch - raz hore, raz dole. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jsem zvědav, kolik je tady odborníků, kteří jsou schopni porovnat kalibry Prim a ostatních výrobců z hlediska přesnosti součástí a jejich kvality, použití materiálů atd. Já vidím jen celkový výsledek. Porovnání Prim kalibru se Sellitou či Unitas, které mají celkem strojky v pohodě bych rád viděl, myslím, že to ale bude spíše ve třídě Miyota. Tady je Unitas v Nautilech LE.

IMG_0896.JPG

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 11 hodinami, cali napsal:

Ja myslim ze ta znacka to dnes uz taha viac dole nez nahor. Primky si dnes uz ludia pod 50 rokov podla mna s nicim nespajaju a ak, tak maximalne s hodinkami co dedo nosil do kolbenky. Ak by ELTONky boli porovnatelne co ja viem s tym Tudorom, predavali by sa v pohode aj keby tam bolo npaisane ELTON. Ten PRIM by kludne mohli velkoryso prenechat konkurencii.

Neumím posoudit, kam to Elton "táhne", ale jejich výroba i prodeje mají silně vzestupnou tendenci.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...