Přejít na obsah

Doporučené příspěvky

Hosi ma niekto Fenix 7X SS vo farbe Mineral Blue ?:) Mozete prosim dat fotky nech ma navnadite? Ja cakam na dodavku mojich uz 40 dni Vdaka
Mám fotku ve vlákně vedle. Dilema v barvách bylo veliké, ale nakonec jsem vzal Mineral Blue.

Gesendet von meinem SM-G998B mit Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...
  • Odpovědi 67
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Dneska jsem se trošku natrápil s dotykáčem - měl jsem při spuštěné aktivitě zobrazenou mapu, chtěl jsem přesunout na jiné datové pole, ale nešlo to, protože posunutím prstu jsem posunul jen mapu. Musel jsem to celé vypnout. Asi ještě nemám správnej grif..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Tak mám 7x a jsem teda nadšenej.:

  • Oproti staršímu modelu o dost rychlejší chycení GPS signálu před aktivitou.
  • Obří displej je parádní na mapy, dotykáč z map konečně dělá použitelnou věc.
  • Dotykáč sám o sobě je super
  • Baterka je neuvěřitelně praktická blbůstka
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 12. 4. 2022 v 21:55, alky napsal:

Dneska jsem se trošku natrápil s dotykáčem - měl jsem při spuštěné aktivitě zobrazenou mapu, chtěl jsem přesunout na jiné datové pole, ale nešlo to, protože posunutím prstu jsem posunul jen mapu. Musel jsem to celé vypnout. Asi ještě nemám správnej grif..

Musis stlacit tlacidlo BACK/LAP a potom sa dostanes spat do aktivity

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Také jsem provedl upgrade z Fénix 6, ale rovnou na Epix - mám brýle na blízko, takže ten lepší displej byl rozhodující, obětoval jsem delší výdrž baterky. jinak je to ale prý úplně to samé, jako sedmičky, je to pravda? Epix tu vlákno nemá, tak nemám kam jinam chodit 🙂 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jsem na to se sportem tak, že fitka a sportovní prodejny obcházím širokým obloukem. V aktivitách mám akorát chůzi a turistiku, takže že bych je nějak často musel nabíjet kvůli sportu, toho se nebojím. Důležitý je kompas, barometr, výškoměr, navigace a příjemným bonusem jsou topo mapy. Východ a západ slunce taky užiju. Celkově vzato tak nějak letmo sleduju, jaký jsme měl přes den výdej, kolik jsem toho nachodil atd. Ale za žádnými výkony se nehoním. Sem tam nějaká ta notifikace z mobilu, žádná muzika. Placení používám, ale dost používám i hotovost, takže nějaká zásadní věc to pro mne není.

Zatím to vypadá tak, že při plném nabití a zapnutí funkce Allways On je výdrž baterie tak 6 dní. Když vypnu Allways On, prodloží se na cca 12 dní. To je za mně naprosto v pohodě a mému způsobu používání to dostačuje. Pravda je, že pro mne je takových hodinek vlastně škoda, když mě sportovní funkce vlastně ani nezajímají a beru je jako takové chytřejší ABC hodinky. 

Displej je perfektní, to se tím transreflexivním např. u Fenix 6 nedá srovnat. Tam k tomu přispívalo i safírové sklo, že čitelnost je trochu horší. Dá se najít i pěkné srovnání na internetu. Amoled u Epix je perfektně čitelný pod safírem i na přímém slunci, stejně jako v přítmí, pro někoho jako já, kdo na čtení potřebuje brýle, je to jasné a velké plus. 

Že je displej dotykový si vlastně teprve zvykám - ze šestek jsem naučený na tlačítka, takže když třeba pomocí tlačítek zadám pin pro placení, pak si teprve říkám - vždyť to tady jde o dost snáz a pohodlněji. Stejně tak některé komplikace na cifernících reagují na dotek a dá se zobrazit detail hodnoty, to taky není špatný. Ale v zásadě hodinbky ovládám z 90% tlačítky.

Zatím spokojenost, jsem rád, že jsem ten upgrade udělal. 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Postupnou výměnou Instinct - Fenix 6 - Epix - Fenix 7X Sapphire Solar jsem prozatím zakotvil u sedmiček v té největší verzi. A tady jsem poprvé narazil na problém s českými topo mapami. Hodinky jsem zaregistroval na svůj Garmin účet, propojil s aplikací Connect. Normálně vidím seznam nainstalovaných map, verze, všechno OK. Pak jsem setřel kupon na topo mapy CZECH V4 a zadal do aplikace. Objevila se nabídka ke stažení TOPO V5, a to hned dvakrát pod sebou. OK, vybral jsem první položku. Odsouhlasil licenci, chtělo to znovu přihlásit ke garmin účtu, tak jsem se přihlásil - a konec. Na záložce Zakoupené není nic, když znovu zadám kod voucheru, tak mi to už píše neplatný kód. Tedy mapy v hodinkách nejsou, nejdou stáhnout a voucher se jeví jako použitý. Přitom hodinky jsou nové a voucher byl nesetřený. Nestalo se někomu něco podobného, nemáte někdo nějaký nápad, co s tím? Restarty jsem vyzkoušel, nejde to ani ve Windows, ani na Macu, všude se to chová stejně. Trochu mi to zkalilo radost z nových Garminů. Jsem i ochotný koupit ten voucher znovu, ale abych nedopadl úplně stejně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...

Tak rozuzlení - asi dva dny po nahlášení problému mi napsali z Garmin podpory, že to mám zkusit, že na kartě zakoupených doplňků by mapa měla být vidět. A byla a šla stáhnout. Nevím, jestli něco poladili na mém Garmin účtu, nebo jsem to opravil tím, že jsem Garmin Express nainstaloval nově na jiný počítač v práci, ale šlo to. Takže mapy jsou v hodinkách a spokojenost. Asi po týdnu mi psali z Datartu a dostal jsem nový kód na mapy. Ten jsem zatím nezkoušel, nemám důvod, každopádně snaha vyřešit potíže byla ze všech stran a nakonec to dobře dopadlo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Ještě mě napadl jeden nedůležitý dotaz - v jakém balení jste sedmičky koupili? Moje 7X Sapphire Solar se silikonovým páskem byly v té obyčejné Garmin krabičce, stejně jako předtím Epix a ještě před tím šestky. Ale koukal jsem a i v recenzi četl, že jsou v té "klasické" hodinkové krabici z koženky. Možná jen ta varianta s koženým řemenem, nevím.... Kupoval jsem je v Datartu, oficiální distribuce i s topo mapama, takže žádná šedivka. Ne že by na tom nějak extra záleželo, jen by mě zajímalo, jak to tedy je.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jdou nějak z Fenixů /konkr 7X Solar/ vymazat ty mapy pro golf CourseView? Golf nehraju a nepotřebuji je. 
 

Každopádně jsem včera stáhl do hodinek Topo mapy Evropy, přes Garmin express v PC, bez platby. Počítám tedy ze to bylo v ceně hodinek? V obchodě /czc/ o tom není zmínka. Nebo se platí až teprve jiné lepší mapy?

 

7X jsou moje 4. Garminy, 3. Fénix /3, 6, 7X/ a musím říct, že paráda 💪

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když připojíš hodinky k PC, tak bys měl ve složce GARMIN vidět soubory s příponou .img - co soubor to jedna mapa, takže stačí smazat soubor a máš je pryč. Důrazně ale doporučuju si ho někam zazálohovat, protože se pak v případě potřeby velmi tězko shání (většinou musí poslat nějakej jinej majitel hodinek).
Ohledně map se to má tak, že Fenixy v závislosti na modelu a regionu obsahujou přednahraný mapy, Garmin vydává 1-2x ročně aktualizaci. Platí se další mapy (Topo Czech, Topo Austria, ...), případně existuje nemálo dalších map, který si tam můžeš stáhnout a nahrát zadarmo (jsou založený na OSM - např https://openmtbmap.org/ , https://openseamap.org ,  ...)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...

Mně fungujou :) Tohle jsem v životě neviděl, ale podle toho IQ mně to tak navádí na nějakej problém s ciferníkem/aplikací. Nemáš tam něco nainstalovanýho? Zkus to kdyžtak odinstalovat. Pak už jen "garmin klasika", tj reset do továrního nastavení.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

O víkendu jsem si všiml, že si mi vynuloval graf historie výškoměru. Výšku mi to ukazovalo normálně a správně, ale ten průběh výšky za posledních několik hodin byl prázdný a zobrazeno bylo třeba posledních 20 minut, normálně pak ten graf dál pokračoval. Nikdy před tím jsem to neviděl. Tak jsem to trochu sledoval a stalo se to za cca hodinu znovu. Restartoval jsem hodinky a dobrý, včera se to ale vynulovalo zase. Ostatní průběhy(baro, tep atd. jsou spojité). Jediné, co jsem vypozoroval, tak se to stalo vždycky, když jsem měl nastavený jeden a ten samý ciferník z IQ Storu- s originálním od Garminu jsem to zatím nezaznamenal. Googlil jsem, ale bez výsledku. Čím to může být? Sice to ničemu nevadí, ale já mám úchylku na ty grafíky a sere mě to přerušení. 😄 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...