Přejít na obsah

FORMEX Reef


Doporučené příspěvky

Formex Reef

Tyhle potápky jsem poprvé zaregistroval koncem roku 2020. Přemýšlel jsem o nich další tři měsíce, abych se loni v dubnu rozhoupal ke koupi. Objednával jsem přímo do výrobce. Z celkem pestrý škály barvenejch kombinací jsem nakonec vybral kombinaci zelená luneta / zelenej ciferník. První milý překvapení bylo, že ač hodinky šly do Čech ze Švýcarska, clo a DPH nešlo za mnou, ale za prodejcem. Online platba, za tři dny je UPS dovezla ke dveřím. Koženková krabička v kartonovým přebalu kromě hodinek obsahuje návod a COSC certifikát. Ta mě příliš nenadchla, samotný hodinky naopak velmi. Ciferník má moc hezkej sunburst, na slunci ta zelená krásně hraje. Datový okýnko neruší na šestý hodině, pomáhají tomu zkosený hrany a tmavě zelená barva datovýho věnce. Plastický logo a indexy. Ty mají kartáčovaný plochy a leštěný hrany. Příjemnej detail. Ručky kartáčovaný. Indexy i ručky, včetně vteřinovky, disponujou světlemodrou lumi. Svítivost ok. Dialu pěkně kontrastuje matná keramická luneta - podle výrobce - opracovaná laserem. Pod vodou, ve zhoršenejch podmínkách viditelnosti, bych ale na její čitelnost nesázel. Zachránit by to snad mohl lumi bod. 60 kliků. Při otáčení klade směrem k dalšímu kroku lehkej odpor, vůle v opačném směru není žádná. Rozměr pouzdra výrobce uvádí 42 mm, měřil ale evidentně bez rozšíření na devíti a třech hodinách. Tam šířku i s korunkou odhaduju na cca 45mm. Lug 2 lug 47mm, výška - no tady spíž „nížka“ - krásnejch 11,4mm. Korunka šroubovací, WR 3OOm, bez He ventilu, plné dýnko. Zpracování pouzdra - to jsem nadšenej. Kartáčovaný plochy, leštěný hrany - ty se opakujou i na tahu. Srovnání s o třídu vyššími kusy nemůžu nabídnout, neb třeba takový SMPc Omegy jsem na ruce nikdy neměl:) Tah. U Reefů je ale všeobecně velmi dobře hodnocenej napříč recenzema. Zužuje se ze 22 na 20mm, opatřenej rychlovýměnným systémem - pokud si vystačíš s tahem a origo gumou nářadí netřeba a nožky ušetříš i případnejch vrypů od výměny stěžejek. Spona - fantastická, mikroregulaci bych vyzdvihnul obzvlášť. Má sedm kroků. Neopren asi nepobere, sluncem spálenou a horkem oteklou ruku ale slupne bez debat. K těm pár chlupům, co mám na ruce je milosrdnej, což třeba o tahu od Ball říct nemůžu. K tahu jsem od Formexu bral i jejich gumu, k ní toho není moc, co napsat. Pěkně zpracovaná, vyrážku nezpůsobila. O čem se toho dá napsat víc, je překlápěčka. Nic podobnýho jsem jinde nezaregistroval. Za to, že je lehká jak pírko, může materiál, kterej asi nejvíc připomíná lisovanej karbon. To, že je po zavření poměrně vysoká jí vyčítat nebudu, překlápěčky tímhle - aspoň částečně - trpí. Bohatě to ale vynahradí zase ta mikroregulace, kterou lidi od Formexů dokázali nacpat i sem. V technickým popisu procesů zrovna nevynikám a než bych vysvětlil, jak to celý funguje, asi bych se v tom sám ztratil:) takže vřele doporučím stránky výrobce. Názornejch videí je tam dost a dost, na sponách si celkově zakládaj. Mechanismy mají mít z větší části chráněný patentem. Strojovna. Tady nemá smysl se rozepisovat, Sellita SW300-1 s COSC certifikací. Doplněná má bejt modřenýma šroubama a rotorem vlastní výroby. Pod dýnko jsem ale nenahlížel… Verdikt. Jsem nadmíru spokojenej. Ráchám je ve sladký, chlorovaný i slaný vodě. Krásně čitelný a mega pohodlný, poslední půl rok jsou na ruce bezkonkurenčně nejčastěji a upřímně to nevypadá, že by se to mělo v nejbližší době mělo změnit. Dobrej kauf…

IMG_0527.jpeg

Facetune_03-07-2021-11-47-40.JPG

IMG_0529.jpeg

IMG_0524.jpeg

IMG_0521.jpeg

IMG_0520.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

O tychto aj ja silno rozmyslam. Treba spomenut, ze maju aj vymenne lunety, takze kombinacia guma, tah a vymenne lunety, navyse super spracovanie a COSC certifikacia za cenu cca 1700€ z tychto hodiniek robia velku konkurenciu ivela starsim a vyssie postavenym znackam.

Ja osobne by som do nich isiel a asi aj pojdem, ked sa uvolnia popri vydavkoch prostriedky.

Su to nepreflaknute hodinky, ktore sa nevidia casto a to ma na nich laka.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 6 minutami, seaman napsal:

O tychto aj ja silno rozmyslam. Treba spomenut, ze maju aj vymenne lunety, takze kombinacia guma, tah a vymenne lunety, navyse super spracovanie a COSC certifikacia za cenu cca 1700€ z tychto hodiniek robia velku konkurenciu ivela starsim a vyssie postavenym znackam.

Ja osobne by som do nich isiel a asi aj pojdem, ked sa uvolnia popri vydavkoch prostriedky.

Su to nepreflaknute hodinky, ktore sa nevidia casto a to ma na nich laka.

Ahoj, za ty peníze opravdu solidní nákup a přesně jak píšeš, moc lidí je nemá. O těch výměnnejch lunetách jsem vůbec nevěděl👍, celkem by mě zajímalo, jestli by šla vyměnit i ta moje, nebo jestli kvůli tomu udělali nějakou konstrukční změnu. Na stránkách to prezentujou jako novinku

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pravda, s tím zeleným ciferníkem mě na druhou stranu moc kombinací nenapadá... Kdybys měl náhodou cestu kolem Karlových Varů, klidně dej vědět, rád ukážu naživo. Vypadají líp než na fotkách nebo videu. Věřím ale, že pokud je vezmeš, litovat nebudeš👍

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Urcite nebudem lutovat, naozaj po nich pokukujem uz dlhsie a cim dalej, tym viac som nalóeny ist do nich. Chcel by som biely, alebo cierny cifernik a ciernu lunetu, taka klasika na tahu a k tomu gumu na leto.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Parádní hodinky, taky jsem po nich pokukoval... 💣👍

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Už ich mám aj ja. Sú úžasné, na leto som ich dal na mesh, po lete pôjdu na náramok plus asi dokúpim oceľovú lunetu, len ešte neviem či potápkovú alebo 24 hodinovú ( áno z GMT verzie pasuje!). 

794FA202-9AFE-4A33-9E8B-A271A9451ECC.thumb.jpeg.f284e73b2e870f6842caf16111ac6592.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Neříkám nic, i na meshi jim to sekne 👌

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Biely je bez sunburst, ktorý majú Reef fantasticky, čo tak ako kompromis strieborný? Mne sa na každých potápkach páči mesh 😉

2897B79A-F1E2-4F7C-8E84-9DC251D9D590.thumb.jpeg.c1c539a4d5a4350ce6511cdbcecb384f.jpeg

Upraveno uživatelem lemon
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nejvíc se mi líbila ta limitka pro DW Watches oranžový cifr, šedá luneta 

Formex-Reef-DW-Special-Edition-2.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Biely je bez sunburst, ktorý majú Reef fantasticky, čo tak ako kompromis strieborný? Mne sa na každých potápkach páči mesh
2897B79A-F1E2-4F7C-8E84-9DC251D9D590.thumb.jpeg.c1c539a4d5a4350ce6511cdbcecb384f.jpeg

Ano tieto vyzeraju uzasne, zaujimalo by ma ako to je na zivo. Zatial milujem svoje TH Aquaracer, ale hloda to co mně
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Výška pouzdra, a váha, jsou zatím příjemné překvapení. Pardon za plevelení vlákna, mám radost 🍀

IMG_20220817_131318.jpg

IMG_20220817_130817.jpg

Upraveno uživatelem nizkotucnytvaroh
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jednu chybičku by som našiel, resp. daj si na jednu vec pozor. Keď zatváraš sponu, tak zatlač v strede aby sa ti zamkli obe strany. Aby sa nestalo, že narýchlo nechtiac zatlačíš na jednu stranu a druhá strana ostane orvorená. Pozor treba dať aj nato, že sa dá otvoriť jedným tlačírkom jedna strana ( není to ako u motýlikovej spony kde musiš zatlačiť obe), zvlášť keď táto spona nemá poistku. Dizajnovo je krásna a krátka ale na úkor bezpečného zámku.

 


 

Upraveno uživatelem lemon
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...