Přejít na obsah

Concept 5days COSC Skeleton Limited 210pcs


Doporučené příspěvky

Ahoj kolegové,

dovolte, abych Vám představil to, na co jsem se několik měsíců neskutečně těšil, čeho jsem se děsil a z čeho mám nyní obrovskou radost. Konečně dorazil dárek k mým... no ani nevím k čemu 😀 Hodinky sleduji dlouhou dobu, ale 40. narozeniny jsou skvělý důvod, či výmluva, proč utrati nechutný ranec peněz za něco tak zbytečného, jako jsou hodinky. Takže hledání jsem s blížícím se datem zintenzivnil, ale stále jsem "ty pravé" nějak nemohl najít. Buďto byly zcela mimo budget, nebo byly prostě moc obyčejné. Mé zadání bylo jasné - nejlépe technicistní moderní design + strojek s nějakou tou zajímací fičurou (zobrazení měsíce, teploty, big date, vodotrysk... no znáte to🤣). První v hledáčku byly BALLy, protože jejich design, konkrétně série Engineer Hydrocarbon mi nedává spát ještě teď. Ale když jsem zjistil, že na ně mám, tak jsem začal koukat po něčem dražším, že došetřím, přisypu... asi znáte. Tak jsem skončil u pokukování po Omega s Co-Axialem, protože když to vymyslel G. Daniels, tak to přece nebude blbý 😂 Problém nastal, když jsem tady na fóru viděl Omegy cca 5x za den. V tu chvíli mě to krátké poblouznění nějakou známou značkou opět přešlo. Takže... Ano, přiznávám, může za to Chronomag, protože nevím o tom, že bych o té značce četl někde jinde. A jednoho dne jsem se přihlásil k odběru novinek od jedné podivné aušus firmy, která má portfolio modelů, které jsou jako OK, ale nic z čeho bych si sedl na zadek. Ale prostě mi přišlo, že mají potenciál a navíc i jeden v domě strojek (anglicky in da house), tak jsem si řekl, že co kdyby náhodou tuhle strojovnu dali do něčeho, na co by se dalo koukat. Ano, mluvím zde o Christopher Ward a jejich strojovně SH21 s pětidenní rezervou chodu.

Tak se jednoho listopadového dne stalo, že mi pípla notifikace na nový model a já debil jsem to rozklikl a.... 😍 No prostě hustorychtahafokrutá👍 Malý problém, byly už lehce přes můj budget. No co... počkáme a uvidíme. Stránka uložena jak na PC, tak v mobilu, takže každý den minimálně 2 týdny v kuse (možná déle), jsem se na ně koukal a přemýšlel zda do toho jít, nebo ne. Až jednoho dne se stalo nemyslitelné. Na jejich eshopu svítilo SOLD OUT 🤣 (jako věřili byste tomu, že 210ti kusová série se může vyprodat?🤣) Takže něco jako EU, která sleduje dění okolo Ukrajiny. Víte, že se to může stát, ale neuděláte nic a pak se z toho po.... 💩 Tudíž panika, děs. Ano, až když byly vyprodány, tak mi došlo, že je fakt nutně musím mít. Okamžitě ještě to odpoledne jsem po práci z mobilu přes Wardí kontaktní fomulář psal, jak je to jako možný, že už nejsou a zda by nějaký náhodou nezbyly. No kokot. Jasně že nejsou, když píšou SOLD OUT. Ale na druhíé straně kanálu (komunikačního i toho La Manche) seděla nějaká milá fajn paní s IQ větším než já a prakticky obratem odpověděla, že mě zařadí na WISH list. OK, tak už jsem věděl, jak se cítí ti, co čekají na nové RLX, s tím rozdílem, že u RLX je to waiting list 😂 Věřte nebo ne, do cca 3 týdnů mi přišla odpověď, že jeden model se uvolnil. Následovala velmi čilá komunikace po mailu, specifikace toho, jaké konkrétně chci (zda na tahu, či řemeni a na kterém ze dvou variant). Zde musím opět vyzvihnout Wardí customer service, který opravdu funguje na 100%. Výsledkem bylo, že jsem po mailu potvrdil objednávku, pak mi na mail přišel odkaz k platbě 😲 Kurnik... Nákup za tolik peněz z eshopu jsem nikdy nedělal, navíc tohle nebyl e-shop, ale jen odkaz zaslaný emailem. Následovalo (samozřejmě z mé strany) pár opatrných a hloupých dotazů a nakonec jsem to odklikl a zaplatil.

Výsledek... zděšení a utrpení, že jsem utratil dardu v listopadu za něco co možná přijde někdy v březnu. Naštěstí někomu u Wardu došlo, že by mi asi prdla cévka a v úterý mi přišlo od Christopher Ward, že zásilka je na cestě. Krom této informace mi dali BOHUŽEL i tracking number, to abych mohl á 5min klikat na mobilu, kde to jako kruci je? 😂 Včera dopol dorazila do ČR a k celníkům, kterým jsem vyplnil formulář (a modlil se abych něco nepodělal) a dnes.... Dnes samozřejmě na služební cestě v Praze a v tom mi pípne email od DHL, že zásilka je DELIVERED 😲 Jako super, ani nezavolali. A já to nechal poslat na adresu do práce. Okamžitý telefonát na recepci, zda tam nemám balík od DHL a prej že ANO. Upřímně, tak rychle a radostně jsem do práce nidky nejel 🤣

A teď ty nudný kecy okolo...

Základem je Wardí model C60, kterému doslova vévodí přepracovaný strojek SH21 s 5ti denní rezervou nátahu. Za mne se jedná o perfektí skeleton, jaký se v této cenové kategorii opravdu nevidí. A jak k tomu Wardi přišli? Samozřejmě oslovili někoho, kdo se vyzná a má zkušenosti. Armin Strom Vám jistě nebude znít cize a myslím, že spojení Christopher Ward a Armin Strom vyšlo na výbornou. 😍 Pouzdro hodinek je vysoké 15.85 a 42mm průměr. Výška je dost brutální, ale zase ten ččíselník (strojek) je nádherně plastický a já si hned po rozboalení řekl WOW. 🥰 Perfektní práce, krásně zkosené hrany, dva nádherně viditelné pérovníky a 5 dní rezervy chodu. Aby toho nebylo málo, z krabice na mne vypadl i certifikát od COSC. 5days rezerva za cenu snížení kmitů setrvačky? Ani náhodou... 31 kamenů, dva pérovníky a 28.800 kyvů za hodinu 👍 Datum a den v týdnu chybí. Nevím, zda to byl Wardí požadavek, či zda to celé vymýšleli u Armina Stroma, každopádně super rozhodnutí. Nevím o skeletonech s datumovým věncem, který by mi tam esteticky nevadil, vyjma Big Date, ale to je zase jiná liga. Pouzdro samotné je z Titanu a kombinace leštěných a broušených ploch. Luneta jednosměrně otočná a jen díky ní lze přesně odečítat čas. Pásek jsem bral modro-oranž, protože mi přišlo, že skvěle ladí ke vteřinovce s trojzubcem. Dobrá volba - i teď v reálu se to potvrdilo. Tah dokoupím časem, ale tenhle nákup mě tak vysosal, že si na něj budu muset počkat. Ale co... snáz dokoupím tah, než hodinky, kterých se vyrobilo celkem jen 210 kusů.

Další dojmy přijdou, až je začnu nosit. Pro dnešek tedy pár fotek z unboxingu a pokud jste dočetli ty slinty až sem, tak Vám moc děkuju.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@DarylVanHorne tak si sa konečne dočkal 🙂 Gratulujem ku parádnym hodinkám, vyzerajú skvelo a nech ti dlho robia radosť ... a teraz, keď sú doma, môžeš sa obzerať po ďalších, veď aj 41, 42, 45 narodeniny, meniny, oslava rovnodennosti či len obyčajný slnečný deň sú dôvodom (zámienkou) pre kúpu hodiniek 🙂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Právě teď, Willie McBride napsal:

@DarylVanHorne tak si sa konečne dočkal 🙂 Gratulujem ku parádnym hodinkám, vyzerajú skvelo a nech ti dlho robia radosť ... a teraz, keď sú doma, môžeš sa obzerať po ďalších, veď aj 41, 42, 45 narodeniny, meniny, oslava rovnodennosti či len obyčajný slnečný deň sú dôvodom (zámienkou) pre kúpu hodiniek 🙂

Díky moc 😀 A díky za psychickou podporu během čekání na ně. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak teda ty hodinky... Christopher Ward C60 Concept COSC 5days power reserve 42mm.

Predstavuji moje nejdražší hodinky 😇 😍

20220224_120957.thumb.jpg.3ce560fcc860f04a9d73bb20e1825f88.jpg20220224_121022.thumb.jpg.3973be062d64534707fc28ff1407a7f4.jpg20220224_121311.thumb.jpg.fc3f5ae5cc62c3e27bf232039d1d3605.jpg

malé srovnání s mými Hamilton X-Wind. Ta výška 15.85 je znát. Mě osobně ale nevadí. Laska je preci o tom, že důležité je přeci to, co je uvnitř 🤣😍

20220224_150802.thumb.jpg.562a3b6c6aa4ac08b2863077a55df8df.jpg

Hele za ty prachy fakt luxus. Sorry za mobilní fota. Líp neumím. Ta strojovna je prostě boží a vliv Armina Stroma tam vidět je.

20220224_151151.thumb.jpg.f45d5a3b9c5faf8f23b25df6a89dec78.jpg20220224_151445.thumb.jpg.dd93361f095ba5157a4091f2dbd51ed3.jpg20220224_151017.thumb.jpg.fee43e1aa7c105633442be734ce27c81.jpg20220224_151051.thumb.jpg.0da0a3e117ed1fa58837136727f2af81.jpg

Pásek je příjemný. Ale měl jsem je na ruce jen chvíli. Uvidíme v běžném  provozu, jak si povedou.

20220224_151739.thumb.jpg.f8c87da9c1adad965ab732cd054d901f.jpg20220224_151750.thumb.jpg.bbd8e18d4943044d1f96e46b3b163f1f.jpg

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Právě teď, DarylVanHorne napsal:

20220224_151445.thumb.jpg.dd93361f095ba5157a4091f2dbd51ed3.jpg

 

Skvelá strojovňa a farebná kombinácia. A oranžová na trojuholníku na 12, sekundovke a remienku to krásne oživila. Ešte raz, skvelý výber a som rád, že to SOLD OUT nakoniec dopadlo, ako to dopadlo a môžeš sa tešiť z nových hodiniek.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hlavně měly být ke 40tinám (06/2021) a měly to být univerzály. Takže v březnu 2022 dorazily modro-oranžový Wardy. 🤣 Ale já ten pohled na tu strojovnu fakt žeru. Až budou na tahu, budou zase vypadat trošku jinak, snad trochu univerzálněji. Teď jsou ale zase takové veselé a hravé.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 minutami, Willie McBride napsal:

Ešte raz, skvelý výber a som rád, že to SOLD OUT nakoniec dopadlo, ako to dopadlo a môžeš sa tešiť z nových hodiniek.

Oprava: myslím že psali OUT OF STOCK 😂 Ale nasrali mě tím natolik, až jsem je musel koupit 🤣

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@DarylVanHorne Pěkné počtení, děkuji. Baví mě číst příběhy, myšlenky jak kdo a k jakým hodinkám přišel.

Gratuluji k parádním novým hodinkám, ať dobře slouží a dělají radost. Ta barevná kombinace modrá-oranžová je super!! 👍

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@dragys27 @orius je to o příběh lidské blbosti, naštěstí ale se šťastným koncem 🤣

@jenik77 přesně to byl cíl - jít po něčem zajímavém a netuctovém. Myslím, že se povedlo. 

Díky všem 😉👍

 

Upraveno uživatelem DarylVanHorne
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Gratuluju k úžasným hodinkám. Ward je moje srdeční záležitost, mám první generaci C60 Trident a pořád je považuju za skvělé kukačky, ale kam se od té doby Ward posunul, to je neuvěřitelné. Takhle vizuálně přitažlivý in-house stroj a open dial (skoro skeleton) ve spolupráci s Arminem Stromem, to je prostě neskutečná pecka. Hodinky jsou fakt krásné. Dobře jsi udělal, na tohle žádný brajtle ani rolby nemají (max tak možná některý hodně povedený omegy 🤣).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Kex Díky moc. Měl jsem tu značku v hledáčku dlouho ale nic, z čeho bych si vyloženě sedl na zadek, tak jsem čekal až přijdou s něčím krutým a věřil, že něco přijde. A ejhle... 🤣 Výsledek viz text a fotky výše. 

Jak jsem psal, mají chyby a je jich dost. Ale za tu cenu jsou naprosto dokonalé. Poměr cena / výkon je prostě bezkonkurenční. 

PS: to není skoro skeleton, to je skeleton. Nic navíc tam není a co tam je, je perfektně zpracováno. Zkosené a leštěné hrany můstků jsou prostě mňam 😍 Žeru je. Bohužel je neumím vyfotit tak, jak by si zasloužily. 🙁

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 24. 2. 2022 v 21:34, DarylVanHorne napsal:

Tak teda ty hodinky... Christopher Ward C60 Concept COSC 5days power reserve 42mm.

Predstavuji moje nejdražší hodinky 😇 😍

Gratulace, zajímavé hodinky, těším se na další fotky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...