Přejít na obsah

Žádost o pomoc


Doporučené příspěvky

Dovoluji si zde požádat o pomoc, kdyby někoho něco napadlo. 

Potřebujeme dostat příbuzné (2 děti a babičku) z Ukrajiny a už nejezdí vlaky a autobusy. Sháníme někoho ze Slovenska, kdo by je od hranic Velké Slemence, kterou by přešli pěšky, mohl dovézt 20 km do Čierne nad Tisou na vlak. 

Předem děkuji za nápady, vše samozřejmě uhradíme.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj.
Někteří se chystají na slovenské nebo polské hranice pomáhat s odvozem. Zkus zavolat nebo napsat Petrovi Bartošovi, který poskytl informace o cestě na hranice na https://www.facebook.com/petr88bartos

vyráží zítra ráno.

je tam na něj i telefon. “Klidne mi volejte na 605 220 553 nebo pište na FB

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 minutou, M3maniac napsal:

Chlapi jelikož jsem momentálně o berlích tak pro nikoho jet nemůžu, ale nemáte nějaký odkaz na nějakou transparentní sbírku pro Ukrajinu?

Já jsem vybral toto https://www.postbellum.cz/2022/02/vyhlasujeme-sbirku-na-pomoc-ukrajine/. Ukrajinská neziskovka, která podporuje přímo obránce.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 minutou, M3maniac napsal:

Chlapi jelikož jsem momentálně o berlích tak pro nikoho jet nemůžu, ale nemáte nějaký odkaz na nějakou transparentní sbírku pro Ukrajinu?

https://www.clovekvtisni.cz/darujte/jednorazove?amount=1000&accountId=7

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pánové, pokud máte zkušenost s převozem ze slovensko-ukrajinských hranic, můžete se podělit s informacemi ohledně víz pro UA občany? Konkrétně jak to probíhá na Slovensku. Pro ČR je to jasné, ale když se převáží ze Slovenska k nám a pobyt bude u nás, je zapotřebí také 90 denní slovenské vízum? Situace je trochu nepřehledná a mění se...

Díky moc

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak všem moc děkuji, povedlo se sehnat lidi, kteří zrovna jeli na hranice s humanitární pomocí a vzali je zpět a dovezou až k Praze. V současné době jsou už cca 3 hod na zpáteční cestě. Překročení hranice na Slovensko z Ukrajiny trvalo asi 6 hod. Ještě jednou díky a chci zvlášť poděkovat všem, kdo tam jeli, těch lidí bylo opravdu hodně. Kéž by se dalo pomoci všem a hlavně už konečně donutit Rusko k zastavení války!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tahle pomoc probíhá všude, a je naprosto skvělé vidět, že když se chce, tak to jde. Z toho, co jsem viděl a slyšel, tak přímá pomoc na hranicích už není potřeba. Dnes jsme ještě naváželi hmotnou pomoc v Praze na místo organizované UA ambasádou ve Vocelově 3 (přes den to asi chce trpělivost se tam dostat - zvlášť autem na vyložení).

Jinak pokud se nebojíte poslat peníze do UA přímo, tak doporučuji účet UA Armády https://bank.gov.ua/en/news/all/natsionalniy-bank-vidkriv-spetsrahunok-dlya-zboru-koshtiv-na-potrebi-armiyi 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jinak větší nával uprchlíků (ženy a děti) se čeká příští týden. Kolegyně sestra s dětmi 5 a 7 na útěku z Kieva jsou takhle na cestě už 30 hodin (nějaké poruchy na vedení a vlak plný lidí). Tohle je seznam věcí co momentálně UA Ambasáda v ČR potřebuje https://www.facebook.com/UkraineEmbassyinCzechia/posts/4937778162982125

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Alespoň kolem Prahy je ale problém hodně z těch věcí koupit (což samo o sobě je dobrá zpráva). Nám se dnes nepodařilo koupit skoro žádný zdravotnický materiál - tak snad v pondělí (lékarny tu mají omezení na počet kusů, které jednotlivci prodají). Nakonec jsme jen pořídili spoustu Panadolů jak pro dospělé, tak pro děti z drogerií. 2 decathlony v Praze jsme taky slušně vykoupili na vybavení jako spacáky, karimatky, stany, pláštěnky, atp. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Stejně tak se můžete zeptat Ukrajinců, co jsou kolem vás (kolegové, paní na úklid, řemeslníci, atp.) - jestli nepotřebují pomoc pro jejich blízké najít dětského lékaře, pomoc s nákupem základních věcí (nebo jim je rovnou můžete koupit). Bohužel spousta těch, co utíká nemluví ani česky ani anglicky, takže věci, které bereme za běžné jsou pro ně docela komplikované. Ne všichni skončí v síti NGOček a spíš využívají těch, co tu už žijí nějakou dobu (pro ty to ale taky není vždycky úplně jednoduché).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

My se ženou přemýšlíme, že bychom na nějaký čas u nás doma mohli někoho ubytovat. V baráku mám jednu zcela nepoužívanou místnost, ale bohužel i dva dost ostré psy.. Buď nějaká máma s děckem (sami máme malé dítě), nebo starší paní... Jasně, byl by to zásah jako prase veliký, ale asi to udělat chceme...

Nějak ale moc nevím, jak na to. A upřímně, nejsem si jistý, jestli o tento druh pomocí vůbec někdo stojí...

 

Upraveno uživatelem mAra_
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 4 minutami, mAra_ napsal:

My se ženou přemýšlíme, že bychom na nějaký čas u nás doma mohli někoho ubytovat. V baráku mám jednu zcela nepoužívanou místnost, ale bohužel i dva dost ostré psy.. Buď nějaká máma s děckem (sami máme malé dítě), nebo starší paní... Jasně, byl by to zásah jako prase veliký, ale asi to udělat chceme...

Nějak ale moc nevím, jak na to.

 

Tohle by určitě pomohlo hodně a pokud to zrealizujete, tak klobouk dolů a víc takových  👍. Chlapi tam válčí, i za nás, tak ať mají alespoň své blízké v bezpečí. U nás odmítla žena od svého chlapa odjet a poslala sem děti a babičku a ještě jsme je ale museli dost přemlouvat a to tu mají část rodiny a tím lepší možnosti.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...