Přejít na obsah

Tepelné čerpadlo - dotace, realizace


Moty

Doporučené příspěvky

Již delší dobu doma řešíme pořízení tepelného čerpadla, a stávající situace s plynem to rozhodnutí jen urychlila, tak by mě zajímaly vaše zkušenosti a doporučení jak s vyřízením dotace tak s realizační firmou. V tento okamžik topíme plynem, takže jde o to, jestli na dotaci vůbec dosáhneme. Primárně zvažujeme čerpadlo vzduch-voda.

Díky

Upraveno uživatelem Moty
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Co sem načetl tak na země voda potřebuješ vrty (Máme cca 200m2 a mluvili cca o 3-5)  a nebo síť cca 0,8m pod povrchem, (plochach cca 350m2) takže jsem to zavrhnul hned, podle mě to má význam u novostavby

Jo a na začátek, jestli nemáš, tak si nechat spočítat teplenou ztrátovost

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Moty zpočítat si to dám, díky. 

@shewcza prostor mám, ale blízko baráku roztahanou závlahu, vodu a trocha trávníku co bych rád zachoval. Když se tohle natáhne kousek dál a přijedu jen přívodní větví, je to "ztrátově" blbost ? A jak "to" dostat do baráku, musím hloubkou? Všude na obrázku to vedou sklepem.... To nemáme a něco bourat, to mám hrůzu. Díky oběma 🙂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ne, dá se normálně pod dveřma. Udělají si díru a trubku zaizolují. Tak jako tak, se nějakému tomu prachu nevyhneš, ale to ani se systémem vzduch/voda. Můžeš to táhnout jak daleko od baráku chceš. Nemělo by to být blíž než 1.2m od základu (jestli si to pamatuji správně). Musíš mít na to dostatečně velký pozemek, protože to nějakého místa zabere. Já si přesekl hlavní přívod vody do baráku na poslední smyčce. Voda měla být podle mých výpočtů až 2m daleko 🙂 Doporučuji si půjčit ten rýhovač. Je to super práce a za víkend jsem měl hotovo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 8 minutami, shewcza napsal:

Ne, dá se normálně pod dveřma. Udělají si díru a trubku zaizolují. Tak jako tak, se nějakému tomu prachu nevyhneš, ale to ani se systémem vzduch/voda. Můžeš to táhnout jak daleko od baráku chceš. Nemělo by to být blíž než 1.2m od základu (jestli si to pamatuji správně). Musíš mít na to dostatečně velký pozemek, protože to nějakého místa zabere. Já si přesekl hlavní přívod vody do baráku na poslední smyčce. Voda měla být podle mých výpočtů až 2m daleko 🙂 Doporučuji si půjčit ten rýhovač. Je to super práce a za víkend jsem měl hotovo.

Právě že máme kolem dlažbu/kostky, ale to by se muselo nějak pokoumat.... Jasný, vždy se něco pojebe, naštěstí ta voda se dá napravit jednoduše. Místa mám mraky, proto to chci dál a tam mi to bude jedno, stejně to je hrůza a ne trávník. 2tis.m nejde uzalévat 😞Ten rýhovač, to je pěkný, když se to dá půjčit. Zkusím najít firmu, kdo to dělá. Bylo by doporučení ? Nebo jsi si to dělal komet sám ? To si nevěřím,možná tak to kopání...

Díky:-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jsem si jen položil ty dva okruhy. To znamená, že jsem tím rýhovačem udělal drážky a do toho položil tu hadici. Měl jsem rýhovač půjčený z Brna od Sacharčuka, ale určitě najdeš i něco blíž. Udělal jsem si ještě takovou lopatku úzkou na dlouhé násadě s očkem a do očka jsem dal provaz. Jeden tlacil na násadu a druhý tahal za provaz, abych zajistil čistotu výkopu. Já to dělal, když jsem byl  -20cm od nuly (skrývka, která je teď již dosypaná), takže jsem to asi ani nemusel hrotit. 100cm bylo minimálně všude. Já to čistil aby bylo aspon 110 cm. Takže teď to mám cca 130cm cm pod povrchem všude. Hadice jsem svedl k sobě a takhle jsem to předal.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...